Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés
Sok ronda, másik nemnél esélytelen ferfi van a világon. Ők lehetséges, hogy tudatosan választották ezt a fizikai testet, hogy így még inkább a szellemi felemelkedésre, meditációra, a reinkarnáció folyamatából hamarabb kiszabadulhassanak? Vagy, ha nem is mind, de jó páran direkt ebből a célból születtek le másik nem számára előnytelen testbe, hogy nyugisan meditálhassanak és ne váljanak a nők nyújtotta élvezetek rabjává? Csak szomorú, hogy erre már nem emlékszik, aki leszületett, de bizonyos erre utaló jeleket tapasztalhat.

2021. ápr. 3. 13:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Feleslegesen sorolgatod nekem az emberek nyomorúságát, ezzekkel én is tisztában vagyok. Ennek így önmagában tényleg nincs értelme. Egyébként is ez hit kérdése. Nem látom, hogy miből gondolod, hogy azért mert valahol szenvednek az emberek, abból miért következik, hogy nincs Isten.

Nem értjük Isten döntéseit, mert valószínűleg számunkra nem minden felfogható abból hogy mit miért tesz.

Mondjuk azt nem értem Te ettől miért leszel ideges ????

2021. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is nyomorult életem van, és nemcsak a nők szempontjából. Nekem nem a kinézetem az oka egyébként.


Szücsöm jól logikázik, ezek olyan dolgok, amiket hagyományos módon, vallási dogmákkal nem lehet megmagyarázni. Az, hogy ki milyen életet él, milyen a személyisége, az nyilvánvalóan az előző életekből származik. Bár ez nyilván nem vigasztal minket, a sors mostohagyermekeit.

2021. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Grimfox ***** válasza:
100%

SZücsöm, ilyen helyzetben tényleg az a legjobb, ha elengeded a beszélgetést. Amúgy sem jó ötlet, vagy épp jó cselekedet mások hitét megkérdőjelezni. Még akkor sem, ha mások ezt teszik veled.

11. Szerintem SZücsöm nem konkrétan isten létét kérdőjelezte meg, bár nem tudom, hogy van e már kialakult "istenképe", hanem konkrétan Yahweh isteni voltát. A predesztinációval, és az ehhez kapcsolódó istenképpel nem értett egyet, azaz csak a te általad vallott istent nem tekintette valódi istennek, nem vetette el a lehetőségét, hogy létezik valamilyen formában egy(vagy épp több) isten. Legalább is nem írta le, ha elveti.

2021. ápr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

#13: Én nem sértődöm meg azon sem, ha megkérdőjelezi Isten létét. Én csupán bemutattam Neki egy módot, ahogyan én jelenleg szemlélem a világot. Mondjuk az nem tetszik hogy valaki folyamatosan "pöcsnek" hívta Istent, de ez nekem nem probléma végülis.

Én elfogadom, ha valaki például a reinkarnáció mentén gondolkodik. Tényleg vannak arra utaló jelek is, hogy mintha létezne ilyen. Nem én voltam az aki szenvedélyesen és sztem dühösen támadta a másik elképzelését. Nekem is vannak olyan élményeim amik utalnak a reinkarnációra is.

Yahwe-ra pedig esküszöm még csak nem is gondoltam.

2021. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Grimfox ***** válasza:
89%

Végtére is a bibliai isten neve Yahweh. A predesztináció elmélete általában hozzá kapcsolódik.

Egyik vallás a másik vallás isteneit rosszabbnak is szokta nevezni, mint "hímtag". Démonnak, a megtestesült gonosznak, és hasonlóknak nevezni más vallások isteneit szerintem sértőbb, bár a p*cs se éppen hízelgő. De bárhogy is nevezed, ha valóban isten, nem fogja sérteni. Csak a híveit.

2021. ápr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%

A predesztinációval kapcsolatban jegyeztem meg, hogy Isten számára talán nem is létezik idő. Tehát egyszerűen csak "nem értjük" hogy mi az értelme az Ő tevékenységének.

Sajnos én úgy gondolom, hogy Isten nagyon is "érzékeny" arra ha sértegetik. Én mint híve, pedig nem csorbulok azzal, hogy valaki gyalázza Őt. Itt egyedül csak SAJÁT MAGÁNAK árt az, aki gyalázza Őt.

2021. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha valami tökéletes, kétlem, hogy bármi is, amit egy ember tesz, vagy mond, személyesen sértené. Igazából csak a tökéletlennek lehet ártani tettben, vagy szóban. Az ember tökéletlen.
2021. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudsz ártani Istennek. Viszont nekünk az a küldetésünk, hogy közeledjünk Hozzá. Ha távolodsz Tőle, azzal magadnak okozol kárt. Isten "büntetni" fog azért ha gyalázod, a túlvilágon. De ez nem azt jelenti, hogy ártani tudtál volna Neki. Bocsánat, ha nem fejeztem ki magam elég precízen.
2021. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 SZücsöm ***** válasza:
73%

Na jó akkor még utoljára offolok hogy a félreértéseket tisztázzam.


Biztosíthatlak arról hogy semmiféle indulat nem keletkezett bennem az írásaid miatt. Ha amiatt gondolod mert úgy fogalmaztam hogy türtőztetem magam azt csak azért írtam mert abból a nézőpontból ahonnan én látom a mondandódat minél több válaszod olvasom egyre több lyukat látok benne és vissza kell tartanom magam hogy ne kezdjek bele ezeknek a foltozásába.


Az a baj hogy igazából a mondandómat se teljesen sikerült a tudtodra adnom mert neked nem az jött le az általam írottakból amit én át akartam adni. Lehet hogy nekem nem sikerült jól fogalmaznom.


Nem arra próbáltam utalni hogy nincs Isten. Nem is arra hogy Istennek a paradicsomot kéne a földre lehoznia. Csak azt próbáltam kifejezni hogy SZERINTEM a te képzeletedben lévő istenkép felszínes. Maga az alapkoncepció ha a mélyére nézel széthullik.


Erre próbáltam utalni. Hogy egy mindenható/tudó/szerető Isten nem hozna össze egy olyan pocsék rendszert mint amit te leírtál.


1 élet/1 lehetőség/ !ÖRÖK! szenvedés lehetősége (úgy hogy állítólag egy megbocsátó,mindenkit egyformán szerető Istenről van szó), Rettentően egyenlőtlen esélyek/körülmények annyira extrémen hogy egyeseknél szinte kizárt lenne a mennybe jutás.Sőt a te elméleted alapján igazából minden előre el van rendelve. stb. stb. lehetne még sorolni.


Ahonnan én nézem ezt a kérdést csak 3 féle képen tudnám ezeket az anomáliákat megszüntetni.


1. Ha igazad van viszont akkor ez az isten nem minden tudó/ható stb. hanem inkompetens sőt a jó szó... emberi.


2. Ha nincs Isten és a materialistáknak van igaza és minden csak "véletlen".


3. Ha az újjászületés és a karma valamilyen formában létezik.


Továbbá nem Istent hívom pöcsnek vagy inkompetensnek hanem a te verziód szerinti istent nem ugyan az.


Abban viszont Grimfox megelőzött hogy leírjam ha istent zavarja hogy pöcsnek hívják akkor ő nem Isten.( Nem véletlen játszok többedjére az I betűvel)



És ezt: "Ő már a jövőnket is tudja előre." ezt te írtad nem én. Innentől kezdve ha ezt komolyan gondolod és nem csak rosszul fogalmaztál már teljesen tökmindegy hogy istenre hat e a mi időnk vagy hogy benne van e egyáltalán. A lényeg hogy előre tudja hogy amit teremteni fog hol fog a saját kis köre végén kilyukadni.

Mert a te elméletedben ő "felülről látja hogy hová vezet az utunk". Ezen nincs mit ragozni.


Tehát végszóul egyáltalán nem zavar hogy hiszel valamiben az se zavar ha másban hiszel. Ami kiváltja belőlem a reakciót a válaszra az az hogyha olyan hitrendszert látok ami az én szemszögemből olyan lyukas mint a Svájci sajt.

2021. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Grimfox ***** válasza:
78%
He megbüntet azért, mert például rosszat mondtál róla, az azt jelenti, hogy ártottál leni. Vélhetően megsértetted. Ha képes megsértődni, nem tökéletes. Ha tökéletes, nem sértődik meg, a sértődés alantas tulajdonság, amivel egy isten, akiről úgy hisszük, tökéletes, nem rendelkezhet. Ebből következik, hogy isten ellen nem lehet bűnt elkövetni. Csak más, tökéletlen dolgok ellen lehet bűnöket elkövetni. Számomra ellentmondás, ha valami, ami tökéletes, befolyásolható egy tökéletlen által, akár csak sértés szintjén is. Ezért tűnik nekem logikusabbnak a karma. Az gyakorlatilag önbüntetés. Avagy önjutalmazás, a tetteid függvényében.
2021. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!