Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nem lehet hogy a reinkarnáció...

Nem lehet hogy a reinkarnáció a Sátán egyik nagy csapdája?

Figyelt kérdés
Egyre többen vallják a karmát meg a reinkarnációt. Ha a Sátán az Isten ellensége, akkor Sátánnak az érdeke az, hogy minél többen higgyünk a reinkarnációban. Mert akkor mindenki halhatatlan léleknek képzeli magát, és akkor nem kell senkinek sem Isten imádónak lennie. Miben hisztek ti?

2021. ápr. 22. 12:48
1 2 3
 11/25 Raechter ***** válasza:
87%

A reinkarnációban hiszek


Az Isten által igért Földi feltámadásban hiszek, Jézus Urunk által.


Ezt most leírom máshogy :)


1. A reinkarnációban hiszek


2. Az Isten(aki azt mondta leröviditve hogy "Minden belőle származik)(Atom magyarul) által igért Földi(te is Istenből vagy mint a mindenség azaz a Föld is) feltámadásban hiszek Jézus(Szent lélek)(rajta keresztül születünk ujjá) Urunk által.


Ez igy nagyon bonyolult de rövid amennyire lehetett, lényegében mind2 opció ugyanaz máshogy leirva.

2021. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Grimfox ***** válasza:
100%
Raechter, nem mondanám, hogy hiszek istenben, legyen az egy, vagy több, de teljesen elképzelhetőnek tartom egy legvégső értelem létté. És ugyanígy nem zárom ki, hogy kisebb, de még mindig irányító, kormányzó szereppel felruházott szellemek is léteznek, amiket nevezhetünk kisebb isteneknek, vagy istenségeknek. Az animizmus világszemlélete is eléggé elfogadhatónak tűnik. Viszont azt egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy zsarnok, ami ennyi emberi tulajdonsággal rendelkezik, képes lenne egy egész világot teremteni.
2021. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
67%
2021. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13. Köszi a linket. Meghallgattam. És rájöttem: Valóban, ki akarna erre a fertelmes, gonosz Földre újra leszületni? Hét én nem. Inkább maradnék halott. Hogy még egyszer végigszenvedjem ezt a xarságot, amit még egyszer is sok volt. Az emberek azért hisznek a reinkarnációban, mert nem akarnak megalázkodni az Istennek. Ez a komfortzóna, amit nem akar senki sem feladni. Nem vagyunk halhatatlan lelkek. Aki nem fogadja el az Isten kegyelmét az semmivé lesz. Megsemmisül.
2021. ápr. 22. 20:56
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Isten a teremtő, még ha a vallások másképp is nevezik őket Egy és ugyan az. A reinkarnáció egyfajta megváltás és büntetés egyben. Halálod után ki nem végezte be sorsát vagy súlyos vétkekkel mocskolta be lelkét. Nem a Pokol kénköves bugyraiba lesz szenvedésre kárhoztatva, hanem lehetőséget kap a változtatásra, javításra, s sorsának bevégeztetésére. A cél a Nirvána ami nagyon hasonló a Mennyre.

Én a reinkarnációt Isten egy ajándékának nézem, mert ha csak egy élet lenne az emberiség 99% a pokol bugyraiba kerülne. mindenki követ el bűnt és a valós megbánás kevés.

pl: egy ember kisemmiztet s ezzel öngyilkosságba hajszolt egy családfőt, a gyerekei éheznek. Emiatt a "lelkiismerete" nem hagyja nyugodni. bemegy gyónni 10 miatyánk 1 üdvözlégy bedobja a becsület kasszába a 100ast azt le van tudva. Jobb esetben talán adományoz x összeget a családnak, de azzal aztán kisegítette őket...

Van ilyen? Lehet ilyen? Hát persze! És ez vajon Istennek tetsző, és embernek méltó?

A reinkarnáció részemről emiatt "racionálisabb", a karma karma nem játék. Míg ez a bűnbocsánat távol áll a korrektségtől.

Ettől az apróságtól eltekintve kereszténynek tartom magam. Egy következetes, igazságos Isten képem van, aki szereti az általa teremtett lényeket, így a büntetése nem örökérvényű hanem esély lehetőség a változásra, a reinkarnáción keresztül.

2021. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 SZücsöm ***** válasza:
100%

14. Én szívesen leszületnék ha tudnám hogy lehetséges az egyéni fejlődésem.

Utána ha "elérnék egy szintet" úgyis eljönne az a pont amikor már "én próbálnám felsegíteni azokat akik még nem állnak a talpukon".De ugye bár ennek az az első lépése hogy én álljak biztosan a saját lábamon.


És nem az emberek nem ezért hisznek a reinkarnációban. Egyáltalán nem zárja ki a reinkarnációban való hit az Isten hitet.


Az már más téma hogy silány egy istenkép az (szerintem) amikor az istened előtt meg kell bármiért is alázkodnod. Egy az általad vizionált isten által kreált világban pont hogy a megsemmisülés a megváltás.

2021. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%

Azért förtelmes és szar az élet mert ez a szintünk. Szabad akaratból cselekszünk így. Egyébként még ez az élet is lehetne sokkal jobb.


Mi magunk nem akarunk továbbmenni a Mennybe (vagy nevezzük bárminek) ekkora szennyként, ezért jövünk le újra hogy fejlődjünk és később továbbléphessünk. Nem tartjuk magunkat méltónak. A hibáink pedig valósak és rettentő rossz visszanézni az életfilmünk ezen részeit. Aki azt hiszi buliból hiszünk benne az nagyot téved.


Isten megbocsájt és az ő kegyelme is hogy új lehetőséget kapunk a fejlődésre. Hiába követjük el újra és újra akár ugyan azokat a hibákat is. Ez a végtelen szeretete, amihez mi fel sem érünk. Ezt halálközeli élményt átélők mondják tömegesen. Aki keresi, az már tudja hogy mi az élet értelme.

Minden út Istenhez és az egyetlen igazsághoz vezet. Előbb-utóbb már mindenki tudja majd hogy miért vagyunk itt és azt is hogy újabb és újabb szerepekben.


A kötetlenebb spirituális gondolkodás előnyei hogy nem korlátoznak le. Bár több lehet a tévedés is. De láthatóan a kereszténységnek is magyarázkodnia kell. Nem tudott mit kezdeni az evolúcióval és nem tud majd mit kezdeni ha más entitásokkal találkozunk az univerzumban. Ezek a dolgok egy spirituálisan gondolkodó személynek egyértelműek.

2021. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Megpecsételte Káint, megvédte Káin életét. Azért hogy általa elszaporodjon a gonosz. Gonosz nép. Később csodálkozik hogy benépesedett a Föld..megtelt gonoszsággal. Elérte amit akart, aztán elpusztitotta Noén kivúl mindet. Micsoda logika.
2021. ápr. 22. 22:21
 19/25 anonim válasza:
100%
#14 Örülök, hogy segített. Isten áldjon! ❤️
2021. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Valahol azt olvastam, hogy nem szabad szó szerint értelmezni a Bibliát. Ennyit hiányoltam csak a hozzászólások teljességéből.
2021. ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!