Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A szabad akarat csak illúzió?

A szabad akarat csak illúzió?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 28. 08:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
27%
Dehogynem, maga a döntés ténye a szabad akarat. Hogy eldöntheted, hogy felemeled e a kezed vagy sem. Ha a fejedhez szorítanak egy pisztolyt, és azt mondják, ha nem emeled fel a kezed, akkor fejbe lőnek, akkor is dönthetsz úgy, hogy nem emeled fel a kezed. Tehát nem létezik előre determinált végkimenetel. Mindig a te kezedben van a választás. A szabad akarat szempontjából teljesen lényegtelen, hogy milyen döntést hozol meg, minek a hatására, és kinek az akaratát hajtod végre, mert végső soron akkor is TE HAJTOD végre szabad akaratodból.
2021. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
Istenem, érthetetlen emberekkel nehéz egy frekvenciára kerülni...
2021. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
22. Ezt miért írtad le? Dönthettél volna úgy is ,hogy nem írod le.
2021. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 Grimfox ***** válasza:

14. Nem lehetetlen tisztában lenni a döntéseid következményeivel. És pont az a cél, hogy neked előnyös eredményt érj el. Csak mivel vállalnod kell ennek a neked előnyös következménynek a további hatásait az életedre, ezért alaposan meg kell fontold, így döntesz e, vagy sem. Ha vállalod a következményeket, az is a te döntésed volt. Nem volt kényszer.

Ezt ha akarod elhiszed, ha akarod nem. Valószínű, hogy nem.

2021. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

#24

Azért nem hiszem el, mert nem érvelsz, csak a levegőbe beszélsz. Nem írtad le a módszert vagy legalábbis az elvét annak, hogy hogyan láthatnád előre az összes lehetőség végkimenetelét, csak annyit, hogy neked sikerült. Egyébként minden döntésünk arról szól, hogy magunknak kedvezzünk, de attól még nem lesz szabad az akarat.

Szerintem a benyomások és az érzések azok, amik vezetnek minket végső soron.

2021. ápr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 Grimfox ***** válasza:
Mint mondtam, nem szükséges elhinned. Elmondtam a véleményem, én így látom, nem szükséges egyet értened.
2021. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

#25

Szabad akaratodból irkálsz ide.

2021. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
Pedig el akartam hinni, de rájöttem, hogy te is olyan vagy, akinek valójában fogalma sincs miről beszél.
2021. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 Grimfox ***** válasza:
Jogodban áll így vélekedni. Ez már majdnem a szabad akarat határát súrolja. Nézzenek oda...
2021. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz amit akarsz, max elvisz a yard, még a fizika törvényeit is megszegheted, ha tudod.
2021. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!