Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A szabad akarat csak illúzió?

A szabad akarat csak illúzió?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 28. 08:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
34/39 Jókat írsz, nagy részével egyetértek mivel megéltem ezeket, viszont a karma rész csak akkor igaz ha pl. tibeti álomjógában vagy ehhez hasonló technikákban mester vagy. De ez a kérdés főleg arről szól hogy a döntésed amit meghozol bármilyen élethelyzetben, az valóban szabad akaratból tetted vagy előre determinált aminek nem vagy tudatában.
2021. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:

"34/39 Jókat írsz, nagy részével egyetértek mivel megéltem ezeket, viszont a karma rész csak akkor igaz ha pl. tibeti álomjógában vagy ehhez hasonló technikákban mester vagy. De ez a kérdés főleg arról szól hogy a döntésed amit meghozol bármilyen élethelyzetben, az valóban szabad akaratból tetted vagy előre determinált aminek nem vagy tudatában."


Ezen a tudatszinten/létsíkon, ahol az emberi formával élünk meg azonosságot, szabad akartunk van, és ennek a szintnek ez az igazsága, de amikor felébredünk ebből a tudatszintből, ez az igazság megdől.

2021. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
Nincs is jobb mikor valakinek van egy kis nem keresztény tudása valahonnan, de csak féligazságig jut a Védákból amiről lehet azt se tudja mi csak fél éve néz valami youtube csatornát.
2021. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb kihívás ebben a világban hogy mentálisan egyensúlyban maradjunk, és ne szálljunk el spirituálisan. Sok embert láttam már bekattanni akik elveszítették a fonalat ezzel a világgal mert félreértelmezték a tanokat vagy a saját megtapasztalásukat.
2021. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:

Én féltem belemenni ilyen tudatállapotba az elején, jól is tettem, mert úgy kiégés lett volna csak a vége nem ez az üresség természet.

Sok annyira egoista hogy észre sem veszi, mert neki nem kéne a jógikus készség se, de igazából vágyna rá, csak a külvilág felé mutogatja, ő megteheti, képes visszautasítani ezt is, de ha így is lenne, oké oké minden eset egyedi, ezzel sincsenek tisztában sokan, de nagy általánosságban az életet meg kell élni, alapozni csak arra tudsz amiről bizonyságot szereztél, legjobb tudásod szerint, beszélhetsz reinkarnációról meg a csillagharcosokról is, hihetsz benne, de nem több mint spekuláció vagy akár szintén illúzió, pláne valami jó kis new ages DMT terápia után, de lehet valaki tényleg tapasztal tőle dolgokat én nem tudhatom, én azt tudom, hogy mindent fenntartással kell kezelni, ha valamire alapozunk és az fals bedől a kártyavár.

2021. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
52%

"A legnagyobb kihívás ebben a világban hogy mentálisan egyensúlyban maradjunk, és ne szálljunk el spirituálisan."


Pont ez a lényege annak amit írtam, az ember van hogy vallásos lesz, mert elhiszi amit mások mondanak, tehát más elmondása alapján lesz hite, de ez vak hitnek nevezhető, nem saját tapasztalat.

A spirituális gyakorló, aki meditál, önkutatást végez vagy egyéb spirituális gyakorlatot végez, azt azért teszi hogy elérjen valamit, mert egy belső vágy hajtja, de ez mind az elme szintje, a spirituális személyből és minden elképzelésből felébredünk, a karmikus képzetekből is, a túlvilág képzetéből is, mert arra ébredünk hogy csak a figyelmünk valós, egyik hitrendszerünk és elképzelésünk sem valós, mindent megelőz a figyelem ami tanúja mindezeknek a dolgoknak, tehát pont hogy ebbe a világba érkezel meg és nem képzelegsz más világokról, a jelen pillanatban élsz de teljesen, nem korlátoz a felmerülő negatív érzés és nem varázsol el a pozitív érzés, a középpontodban maradsz egyensúlyban, mert felismerődik minden felmerülő gondolat és érzés. Nem leszel kiégett, csak együttérzőbb mint valaha.

2021. ápr. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
47%

"Nincs is jobb mikor valakinek van egy kis nem keresztény tudása valahonnan"


A keresztény tudás megnyugtatóbb lenne számodra?


"de csak féligazságig jut a Védákból amiről lehet azt se tudja mi"

csak fél éve néz valami youtube csatornát."


Ez csupán egy negatív elképzelés, tele fölényességgel a szavaidban.


Minden embernek csupán a figyelme valós, a figyelem megelőzi a gondolatokat és az érzéseket is, erre próbálok rámutatni, de mivel mindent megelőz ez a figyelem, ezért az személytelen, itt még nincs azonosulás a gondolatokkal, így nincs kialakulva személyes nézet sem.

Egyetlen figyelem van felosztva a létformákon keresztül, ha erre ráébredünk akkor az egységre ébredünk ami mindig is voltunk a személyen túl.

2021. ápr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
58%
Azért mert valamit megelőz a figyelem még teljesen valós. Minden valós minden szinten és ha valaki bármit kiemel ezek közül mint pl. "csak a figyelmünk valós" akkor ugyanolyan tévképzete van mint a fanatikus vallásos embernek. Ez az egó játéka, az elme csapdája. Te amiről beszélsz nagyon szép de gyakorlati szinten megvalósíthatatlan ebben a világban. Olyan Echart tollés "legyünk a mostban" elmélet.
2021. ápr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
46%
46. Hozzászólásaidból látszik hogy nagyon-nagyon messze vagy még attól a spirituális szintől amit gondolsz önmagadról. Drogok nem tesznek jót az elmének, csak így röviden és tömören...
2021. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
49%

"Hozzászólásaidból látszik hogy nagyon-nagyon messze vagy még attól a spirituális szintől amit gondolsz önmagadról"


Nem gondolok semmit magamról, csak te képzeled hogy bármit is gondolok magamról.


"Drogok nem tesznek jót az elmének, csak így röviden és tömören"


Szó nem volt drogokról, ez megint csak a te elképzelésed.

Értelmetlen lenne tovább folytatni ezt a "beszélgetést".

Sok sikert kívánok neked az életben!

2021. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!