Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Gondolkodtatok már azon,...

Gondolkodtatok már azon, mivan, ha életünk megkezdése előtt mi magunk már ismerjük életünk történetét, választhatunk, hogy hova szülessünk, stb?

Figyelt kérdés
Szóval még mielőtt megszületik az ember, az Univerzumban ő maga már kiválasztja életútját, a leendő múltját, jelenét, jövőjét, élete főbb állomásait. Ezen gondolkodom pár napja, gondoltam megkérdezem, hogy mások mit gondolnak erről a teóriáról.
2010. aug. 25. 15:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Azt,hogy ez valóban így van.
2010. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is hallottam már róla,hogy mi választjuk hová,milyen családba születünk......de őszintén nem hiszem,hogy olyan hülye lettem volna,hogy önként ezt az életet választom.......
2010. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
ha mondjuk ez így van , miért választana valaki olyan életutat, hogy kisgyerekként megölik, vagy éhező családba születik és egész életében nyomorog?
2010. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Erről(a válaszolók kérdéseiről)mondaná Jane Roberts,hogy végesből a végtelent igencsak nehéz felfogni.Odaát nem ezzel a beszűkült,szorongásra hajlamos tudatunkkal gondolkodunk.Ott még egyértelmű,hogy az ember mindenre képes.Ha pedig itteni szóval szólva idő előtt távozunk,annak is értelme van,általában mások tanítása valamire,vagy a fájdalom általi fejlődés,vagy egyszerűen csak megoldottuk,amiért lejöttünk,így mehetünk is.
2010. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Mi választjuk, így van. Csak nem azok a mércéink, mint ami itt megy. Megismerés, tapasztalatszerzés, fejlődés a célunk. Ez a földi élet rövid az örökhöz képest, az egonk akarja elhitetni, hogy még előbb ez és ez is el kell a boldogsághoz, hogy a pénz...stb, a valóság más.


OFF előzőnek: Az ölésre, nyomorú sorsra egy magyarázat lehet, hogy mivel előtte valaki ugyanezt tette mással (vagy más gonosz dolgot), a lelkiismerete, igazságérzete miatt "bűnteti magát".

2010. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
És persze itt a karma kérdése is.Amikor igazságtalan helyzetbe kerülünk,sosem tudhatjuk,milyen előző dolgaink értek most be...ha valaki nagy önbizalommal nehéz életet választott magának,az később mindig megtérül,sokkal fejlettebben távozhatunk,mint egy gazdag palotában eltöltött könnyed élet után.És ez lenne az élet lényege.A fejlődés.
2010. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Kiegészíteném még annyival, ha egy gyermek fiatalon meghal, az nem neki szóló lecke, hanem a szülőknek, csak a gyermek lelke vállalta ezt a feladatot.
2010. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Máskor jobbat választok.
2010. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

helló.


Igazság szerint jól gondolod a fent leírtakat. Valójában a fejlődésünkről van szó mindenféleképp, s elsősorban a jellemünk fejlődéséről(önzetlenség elérése), hogy felkészítsük magunkat az igazi univerzumi életre. Ehhez felsőbbrendű énünk járul hozzá - amivel mellesleg kapcsolatot is lehet felvenni - életutakat kiadva a "mi jelenlétünkben", de természetesen ez a tájékozottság tovatűnik a születés által, amit persze vissza lehet szerezni. ;)

A mélyebb valónk, önmagunk valósága, az Önvaló tanít minket, hogy elérhessük az ő állapotát, mondhatni a mennyet. Mert minden, ami létezik, őbenne és őáltala van. És ezért vagyunk mi igazából Ő maga. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ez butaság. Ki akarna gyilkosnak születni, hogy aztán elkapják és akár élete végéig egy börtönbe sínylődjön? Hacsak nem hiszel a reinkarnációban. És mondjuk egy előző életében történt sérelmén szeretne bosszút állni. Én viszibnt nem hiszek benne, úgyhogy döntsd el Te magad:)
2010. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!