Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tekinthető-e az ember a Föld...

Tekinthető-e az ember a Föld csúcsragadozójának?

Figyelt kérdés

Sokan az oroszlánt, a tigrist, a jegesmedvét, a cápát tekintik a Föld csúcsragadozójának.

Na de az ember az első hármat szinte majdnem teljesen kipusztította, míg a cápát is szokták vadászni, csak nem olyan gyakran.


Ti mit gondoltok?

Megállja a helyét az, hogy az ember számít jelenleg a Föld nevű bolygó csúcsragadozójának?



2021. ápr. 22. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Az ember egy undorító faj. Tessék erről egy videó:


https://www.youtube.com/watch?v=jr9sZ0xuaro

2021. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Az oroszlánokat, tigriseket, jegesmedvéket én nagyon szeretem és remélem, hogy nem fognak soha sem kipusztulni. Az emberi faj viszont kihalhatna már! Az emberek csak irtják a bolygó élővilágát.
2021. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem.

Ugyanis egyrészről az ember, mint faj, nem ragadozó, hanem mindenevő.

Másrészről pedig a technikai vívmányok adják az előnyt, de önmagában az ember rögtön lezuhan a tápláléklánc csúcsáról. Még csak nem is kell, hogy fegyvertelen legyen, csak ne legyen elég rálátása a terepviszonyokra, a helyi faunára, vagy akár az önnön fegyverének a használatára, és máris egy valódi csúcsragadozó nyert.

2021. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
és ha nem lennének emberek akkor hol panaszkodnál? a magadfajták pont nem élnének meg okostelefon , áram és közüzemek nélkül(persze én sem , de nem is követelem az emberek kipusztulását)
2021. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
amúgy csúcsragadozó az akit más állat nem esz meg , de ő megeszi a többit. Igenis csúcsragadozó ebbl a szempontból, mert kb az összes nagyobb fajból ettünk már.
2021. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Inkább a föld rákfenéjének tekinthető, ami mindent felzabál, elpusztít ész nélkül.
2021. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Inkább a Föld rákos sejtjének.
2021. ápr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Ja amikor a csúcsragadozó meglát egy egeret és elkezd sikoltozva menekülni az e legjobb
2021. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz kérdés. Ha nem lennének fegyverek és puszta kézzel kellene elejteni egy szarvast vagy vaddisznót, akkor az ember nagyon hamar lecsúszna a tápláléklánc aljára.


Szóval összességében az ember azért "csúcsragadozó", mert feltalálta a puskát. Amint elfogynának a készletek nagy szarban lennének, mert nem láttam még olyat, aki birkózott pl egy kifejlett vaddisznóval és nyert.

2021. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Én annyira állatvédő vagyok, hogy nem tudnék puskát fogni egy állatra sem, max önvédelemből, ha nagyon muszáj lenne, mert az állat végezni akarna velem. Az embereket viszont élvezetből irtanám halomra. :D
2021. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!