Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Más szerint is valójában a...

Más szerint is valójában a gonosz, a rossz, sátáni erők érvényesülnek és győznek ebben a kegyetlen természeti, anyagi állatvilagban, ahol az ember a legveszélyesebb, legkegyetlenebb csúcsragadozó?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt tapasztalom, hogy kedvesseggel, gyengédséggel, jóindulattal semmit se lehet elérni ebben a kegyetlen embwri társadalomban. Mindig visszaélnek vagy beletaposnak az emberbe, ha jó lélekként tevékenykedsz. Ellenbeny aki bunkó, kemény, durva, erőszakos, öntelt, egoista, semmire van önbizalma, Istennek képzeli magát, nos ezek a gonosz lények szinte minden megkapnak, elernek az életben. A nők is az ilyen kifejezetten érzéketlen, pszichopata típusra buknak többnyire. Nekemvúgy tűnik a természety azcevolúció is a Satán kezére játszik. Talán fel kéne adni elveimet és nekem is lelketlen, durva, önző, masokon áttaposva gazdaggá, sikeressé válnom? A jóság, lelkiség, gyengédség, kedvesség, megértő viselkedés semmit se ér? Egyszerűen belefáradtam már ebben a világban élni jó lélekként. Idegen nekem ez a kegyetlenkedés, amit sokan művelnek, de lehet csak én vagyok túl érzékeny, empatikus és valójában az a normális, amit sokan művelnek másokkal nap mint nap. Hisz az állatvilágban az erősebb győz. A gyengéket megeszik, az irgalmat, kegyelmet nem ismerő ragadozók győznek...

2021. jún. 24. 23:22
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Szerintem nem igaz, hogy mindig a "gonosz, rossz, sátáni" erők érvényesülnek. Lehet látni kivételeket is, bár azok tényleg ritkábbak.

Amúgy meg mit jelent számodra az, hogy "gonosz"? Az ember elméletben félig állat. Gyakorlatban pedig vannak olyan emberek, akik majdnem teljesen azok. Az állat pedig nem gonosz, csak nincs benne empátia, hanem ösztönből elveszi azt, amire szüksége van.

Szolidárisnak és tisztességesnek lenni nem jó biznisz, ez tiszta sor. Ha nem vagy óvatos, ki is használnak. Önzőnek és kegyetlennek lenni viszont nem jó érzés (már ha nem vagy pszichopata / szociopata). De sokat számít az is, hogy milyen élethelyzetben kell döntened. Nem mindegy ugyanis, hogy az életben maradásod a tét vagy a milliárdossá válásod. Mert más dolog az ételért lopni és megint más egy komplett nemzetgazdasági szektort privatizálni a politikai hatalomért. Szerintem.

A nő meg az olyan csávóra bukik, aki tud valamit nyújtani, ami neki fontos vagy érdekes. És hogy melyik nőnek mi a fontos vagy érdekes, az egy másik kérdés... Nyilván hatalmas szerepe van ebben a kultúrának, ahogy a morális kérdésben is. Mert vannak, akik tudatosan formáltak állatot magukból. Aztán elérték, amit akartak, csak közben totál frusztráltak lettek (illetve a frusztráció mértéke alkati kérdés).

Valószínűleg érzékenyebb vagy az átlagnál, ezért érzed ennyire megterhelőnek ezeket. De ugyenezen okból: ha feladnád az elveidet, az előbb-utóbb lelki gubancokhoz vezetne...

2021. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jo mindig jutalmat kapna, akkor az emberek a jutalomert lennenek jok es nem lenne benne semmi a hitbol a remenybol es a szeretetbol. csak egy jovedelmezo biznisz lenne.


Rosszbol meg azert van ennyi, mert az az altalanos velekedes hogy szemet-szemert (tisztelet a kivetelnek... de sztem neha naluk is elpattan azert a hur, amilyen koncentracioban szembesulunk a rosszal manapsag...)

2021. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Hülyeség, ez nem így van. Az győz, aki ügyes, feltalálja magát, talpraesett, ehhez egyáltalán nem kell gonosznak lenni. A szerencsétlen pipogya mimózák persze mindig veszítenek, de ez sose volt másképp.
2021. jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Az állatvilágban....

Csakhogy az ember nem állat.

Haszosabb lenne végre kilépni ebből az ostoba Darwini világkpből, hogy folyton az állatokhoz hasonlítjuk magunkat. Az állatnak ösztönei vannak. Vannak érzései is, de igazán komplexen,felelősen gondolkozi mégiscsak az ember tud (normális esetben) kaptunk lelkiismeretet, erkölcsi érzéset, előreltó godokozást. Ezeket használni kéne. És nem legyinteni, hogy ááá, úgyis csak ragadozók vagyunk mi is,ugyan mit is tehetnénk?

Nem gonosz van itt, meg sátán, csupán iszonyatosan sok az ostoba!

2021. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
A sátáni erők totális győzelme esetén lakat kerül a Mennyországra?
2021. júl. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15 ezt kifejtenéd?
2021. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A gonoszság az ostobaság okozata.

Az ember egy valahova tartó folyamat,így még tökéletlen. Van egy egónak nevezett diszműködése ami által képtelen felismerni hogy nem jobb,rosszabb,elkülönülőbb ember és állattársainál.

A gonosz vagy sátáni szavak helyett az ostoba kifejezőbb.

Az én véleményem az,hogy ez az ember téma be fog dőlni,olyan értelemben hogy az ön és természetellenessége a vesztét eredményezi. Teljesen rendben is van ez így.

2021. júl. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha ilyen gonosz marad az emberiség pár évszázad és ki fog pusztulni.
2021. júl. 2. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!