Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha előző életünkben nem...

Ha előző életünkben nem tudtunk meghaladni egy akadályt, akkor következő életben/életekben is mindig végig ott lesz az akadály, addig, amíg át nem lépjük?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ennek mi értelme van?

Miért lenne több esély arra, hogy harmadjára/ötödjére/huszadszorra (stb.) valaki meg tudja haladni ugyanazt a dolgot, amit addig annyiszor nem tudott. Hát épp, hogy még nehezebben tudja átlépni, nem?

Akkor meg mi értelme van hogy ismétlődjön?


2021. szept. 22. 23:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lineárisan gondolkodsz, síkban.

Tekintsd felülről a síkot és akkor meghaladtad.

A problémát is.

Nincs "ismétlődés", hanem "van".

Egyszer meghaladtad, örökre meghaladtad.

Egyszer sem haladtad meg, akkor "örökre" úgy marad.

A másik jó kérdés - ki az aki meghalad?

Van "probléma" egyáltalán?

A probléma szerintem az, ha azonosulsz a problémával.

Hisz "önmagán" senki sem tud túllépni, vagy magasabbat ugrani mint amekkora.

2021. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az egésznek semmi értelme :D

Ahogyan az egész életnek sincs. Az hogy ismétlődnek a hülyeségek az egy sima törvényszerűség. (Olyan mint pl a gravitáció.) De nyilván ez lehet egy magába forduló végtelen ismétlődés is. Hiszen van aki nem tud megoldani egy problémát. De ahogy 1-es is írja - lehet nem is probléma. Lehet hogy van akinek csak le kell szenvedni az adott életét.. Az is lehet majd valamelyik kövi életben, kicsit más körülmények lesznek - és akkor majd meg tudja haladni a korábbi akadályt. Végül is nem tudjuk. Azt tudjuk hogy ha nem tudjuk megoldani a helyzete, akkor lehet újra-újra visszatér. De senki nem monda hogy meg kell oldani. Mivel én pl nem tudom megoldani, ezért csak figyelem hogy ismétlődik. Ilyen az élet...

2021. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2 az ismétlődések megfigyelése a megértés előszobája.
2021. szept. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

3, de a megfigyelésből alapvetően nem következik semmi

amíg nincs meg a kellő akarat/elhatározás/önbizalom stb addig csak megfigyelés lesz (bármekkora legyen is a szenvedés)

2021. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4 megfigyelésből lesz az összefüggések meglátása.
2021. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5, Igen, azt értem, mert már látom az összefüggéseket is. Mégis nehéz út lenne a változtatás. Ha meg nem változtatok - akkor benne maradok a helyzetben, és újra-újra jön a szenvedés. Lényegében azért súlyt az élet, mert mindig a könnyebb utat válaszom. Viszont én mindig így fogok döntetni. Jöjjön csak az újabb szenvedés. Egyszer csak vége lesz. A másik út nehéz. Ez így akkor egy örökké tartó körforgás :)

De egyszer mindennek vége lesz, ami elkezdődött.

2021. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#1 Hát ez az, hogyha már azonosul a problémával, akkor már nem tudja önmagát meghaladni...ha meg azonosul akkor onnantól már mindegy, úgy maradt?


#2 "lehet nem is probléma"

Mitől lesz valami probléma valakinek, másnak meg nem? Ha már x-edszerre kerül elő valami, akkor elég nehéz "nem-problémaként" felfogni.

2021. szept. 23. 08:41
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a probléma hogy nem érezzük jól magunkat a bőrünkben. Hogy nem találtam meg a helyem az életben. Viszont minden probléma egyéni szemszögből lehet csak "probléma". A világnak, az univerzumnak szerintem "én" nem vagyok probléma. Még pár év, és olyan lesz mintha itt sem lettem volna :)
2021. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz pár év se.
2021. szept. 23. 08:47
 10/17 anonim ***** válasza:

9, Hát azt remélem :D


Amúgy nem vagyunk azonosak a problémákkal. Sőt semmivel nem vagyunk azonosak ami megfigyelhető.

Minden ami keletkezik, az el is múlik 1x. Az egyetlen állandó dolog a változás.

Hogyan lehetnének mi valamik ami folyton változik?

Akkor mi egy változó információ halmaz vagyunk?

Vagy van valami ami végig változatlan maradt?

2021. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!