Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha előző életünkben nem...

Ha előző életünkben nem tudtunk meghaladni egy akadályt, akkor következő életben/életekben is mindig végig ott lesz az akadály, addig, amíg át nem lépjük?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor ennek mi értelme van?

Miért lenne több esély arra, hogy harmadjára/ötödjére/huszadszorra (stb.) valaki meg tudja haladni ugyanazt a dolgot, amit addig annyiszor nem tudott. Hát épp, hogy még nehezebben tudja átlépni, nem?

Akkor meg mi értelme van hogy ismétlődjön?


2021. szept. 22. 23:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Akkor hogyhogy van valami, amivel nem vagyok azonos, mégis változatlan?
2021. szept. 23. 09:03
 12/17 anonim ***** válasza:
11, Ez egy paradoxon. Mert nincs semmi amire rámondhatnánk hogy na ez - vagy pl az az. De ha pl meditációban felszámolunk mindent, akkor mégis marad "valami". Vagyis nem marad semmi kézzel fogható dolog. Viszont jobban rá lehet jönni hogy mik nem vagyunk. Leírni igazából nem lehet. Ezt a gyakorlatban lehet csak tapasztalni...
2021. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amúgy meg kérdező gondold végig logikusan.

- Tegyük fel hogy van egy részünk ami változik. (Ezt látjuk.)

- Meg van egy részünk ami örök, és változatlan. Sosem keletkezett, és el sem fog múlni. (Ez is lehet mi vagyunk - csak nem látjuk.)

Akkor melyik vagyunk igazából?

A problémák amik pár év múlva sehol nem lesznek?

Vagy az vagyunk ami időtlen, és végtelen?

Melyik jobban jellemző ránk? :)

Igazából csak el kell engedni mindent, és megtalálhatjuk a választ.

2021. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Viszont nem kell túlságosan komolyan venni a képzelgéseimet :D

Csak nem hiszem hogy azok lennénk, mint amit gondolunk magunkról.

Viszont a tutit én nem tudom megmondani.

Csak nézőpontokat vizsgálok, és gyakorlok egy kis meditációt. Itt semmi sem biztos ;)

2021. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. szept. 23. 18:57
 16/17 anonim ***** válasza:

Milyen "akadály-megugrásokra" gondolsz?

A reinkarnációs tanok szerint azért van szükség újjászületések sorozatára, hogy lélek fejlődhessen.

A fejlődés pedig nem ugrásszerű, hanem folyamatos.

Az emeletre a lépcsőkön sem ugrásszerűen jutsz fel, hanem folyamatos haladással.

2021. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Bármi.

Pl.: Ha valaki erőszakos, akkor abban kell fejlődnie, hogy azt megfelelően használja, pl ne mások ellen, hanem mások segítésére. Ha valaki bátortalan, akkor meg kell tanulnia bátornak lenni. Ha valaki benne van egy bántalmazó kapcsolatban, akkor meg kell tennie azt a lépést, hogy otthagyja a másikat. Ha valaki menekül egy helyzetből, és nem oldja meg, akkor meg kell tanulnia megoldani. stb.

És eszerint, hogy legyen alkalom a fejlődésre, az adott dolognak újból elő kell kerülnie, mert hátha akkor lesz fejlődés. De min múlik az, hogy az adott alkalommal, valaki képes fejlődni, vagy megismétli a helyzetet?

Ezt nem tudom megválaszolni, de nekem úgy tűnik, hogy minél többször ismétlődik az alkalom fejlődés nélkül, annál kisebb az esély arra, hogy legyen fejlődés a következőnél, és annál kisebb értelme van az ismétlődésnek.

És erről szólt a kérdés...

2021. szept. 27. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!