Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mégis honnan tudják ennyire...

Mégis honnan tudják ennyire biztosan, hogy aki öngyilkos lesz annak rosszabb lesz a következő élete?

Figyelt kérdés
Szerintem erről csak az tudna hitelesen nyilatkozni, aki emlékszik előző életére, amelyben önkezével vetett véget életének. Ez a sok okoskodás számomra nem hiteles. Elméletei mindenkinek lehetnek persze, de az igazságot csak kevesen ismerhetik vagy inkább senki.

2021. okt. 7. 23:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%

8 előre bocs az E/2 miatt nem személyes, csak így nekem könnyebb megfogalmazni.

az nem azt az állam hitette el a valláson keresztül, hanem a vallást meglovagolva élt a lehetőséggel hogy keményebb szabályokat alkosson sokszor "saját" javára. Azaz az aktuális érdekcsoport javára.


Ha törvény/ vallas kell ahhoz, hogy az ember "jó" legyen akkor a társadalommal, de főként az egyénnel qva nagy bajok vannak. De nekik igen, ha jó vagy mehetsz a mennybe, ha nem megrothadsz a pokolba kell. Mert különben bszoptuk. Ja, igen kb ebben élünk.

A törvény, nem annak szól ki ezek ismerete nélkül is betartja, hanem azoknak akik ennek ismeretében is megszegik.


A gyerek kori lopás, az nálam nem bűn ha tanul belőle, hogy nem szabad, vagyis nem helyes.asnak meg eszébe se jut.


"...minden értelmes emberben megfogalmazódik, hogy akkor mi értelme a Földön rohadni tovább...?"

És nyilván az a megoldás hogy kinyitod magad ahejett hogy használnád az ""értelmes fejed""... 👏👏👏


Az élet szr, abban az értelemben, hogy melózol szr pénzért amiből talán futja valamire. Mellette degradálnak, beszólnak, alulértékelnek stb. és a levegő is szr, egészséges életmód 0, + összeesküvés elméletek....

És fszom? Mikor teszed túl magad azon hogy sírsz azon amit nem tudsz megváltoztatni? Mikor unod meg az önsajnáltatást, az önpusztítást?

Az élet szép, néz körül növények S állatok élnek S köszönik de szarnak rá. Élnek. Látod e S szépet másban akár kívül, akár belül. Nem csodás?

Nem szereted az ízeket az illatokat, az érintést, a napot az esőt, a felhőt a szelet?

Valamint a kedves mosolyt?

Annyi minden van amit szeretni, csodálni, érezni és élvezni lehet, hogy az már már leírhatatlan.

De nem azt kell nézni amit egy gyönyörű nő/ daliás férfi által sétálgatott ápolt szőrű élet vidám palotapincsi szart a gyepre. 'Fúj, ez egy szar és még büdös is!'

Igen, fontos észre venni a szrt, de vagy bszakodsz/sirankozol, hogy mit keres ott. De amúgy össze is szedheted azt kula, vagy szólsz a gazdinak (ismerkedés) hogy "bocsi helló..."

Magyarul ha észleljük a problémát a megoldáson gondolkozunk S ne sírjunk felette. És ha nem tudjuk megoldani, adjuk azoknak akik igen.

Pl.: Öngyinek, Gyöngyi vagy pszichológus.


UI.: ha mindenben a rosszat és a szrt keresed, akkor a szemedben a világ egy nagy kupac szr lesz.

De ha igyekszel mindenben a jót látni akkor egy csodálatos világ nyílik meg előtted.


Tény vannak rossz pillanatok, rossz döntések de azokból tanulni okulni kell, s nem beleragarni. Mert az olyan mintha direkt lepnél bele a szrba, S az ágyba se vennéd le a cipőt.


Gci hosszú 😓 úgyhogy elismétlem.

8 utólag is bocs az E/2 miatt, nem személyes, csak így nekem könnyebb megfogalmazni.

2021. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10. De az tulajdonképpen szinte az összes vallás arról szól hogy irányítani tudják a tömeget az egyházakon keresztül. Én pont ugyanígy látom mint a 8-as. Most lehet hogy már nincs jelentősége de pl. a középkorban ha minden 3. ember kinyírta volna magát, nem lett volna kin uralkodni a királyoknak, nem lett volna aki dolgozzon a földeken, harcoljon, adót fizessen. Ha szabad akarat valóban létezik, és valaki él ezzel öngyilkosság formájában, de ezért megbünteti a rendszer, akkor ott valami nem ok.
2021. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

"És nyilván az a megoldás hogy kinyitod magad ahejett hogy használnád az ""értelmes fejed""... 👏👏👏"


De nem erről szólt a kérdés, amit te a hozzászólásodban leírtál. Teljesen mindegy, hogy milyen az élet, ha full perfekt életed is van, és olyan vallásból indulsz ki, amiben a halál után minden feltétel nélkül a paradicsom és a megváltás vár, megéri meghalni. Igen, bármilyen szuper is az életed. Ezért írták bele minden vallásba, hogy az öngyilkosság bűn.

Én csak ennyit mondtam a korábbi hozzászólásommal. Amit egyébként leírsz, azzal egyetértek, szerintem is alapvetően az életünkön kell javítani, ha valami rosszul megy, de én nem hiszek semmilyen vallásban. Ha abban hinnék, hogy a halálom után a paradicsom vár rám, természetesen megölném magam, hisz akármilyen tökéletes is az életem, nem lehetne olyan jó, mint pl. a Mennyben lenni.

2021. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én előző életemben öngyilkos lettem, és az életem első 20 éve eszméletlenül brutális volt. De ez nem fejezi ki mennyire nehéz volt.
2021. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
14 - az hogy derült ki, hogy az előző életedben öngyilkos lettél?
2021. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem tényleg igaz hogy a vallás elég nagy hatalommal bírt. De egy normális ember még ha azt is az élete nem végez sem saját sem más életével.

Engem nem izgat hogy mi vár a halál után. Lesz ami lesz. Ha Elek az is jó ha nem nem.

Az álszentség része az egésznek az, hogy én 2 próbáltam meg. Azt azt mondtam magamnak hogy a faszt azt életemet változtatok meg annak az elfogadása hejett

2021. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%
16 - bitte was?
2021. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Hazudozni és manipulálni tudnak a vallások önös célból. Amít tanítanak jó részének a szöges ellentétje igaz! A mesterien történő hazudozáson és manipuláláson kívül nem igazán tud egyik sem semmit.
2021. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18: elég butuska hozzáállás.

Kb 1 “vallási” tanítással leélhető jól az élet, és elkerülhető lenne kb szinte az összes elkövetett rossz: Úgy cselekedj másokkal, mint ahogyan önmagadnak kívánnád másoktól.

Még jó, hogy sok ezer év különböző vallásairól, sok nagy tanító bölcsességeiről ilyen komoly, sommás véleményt tudsz alkotni.. “nem tud egyik sem semmit” .. ne haragudj, ha pl én is inkább az ő gondolataikkal foglalkozom, nem egy ilyen véleménnyel. :)

2021. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%

"Úgy cselekedj másokkal, mint ahogyan önmagadnak kívánnád másoktól." - a világ leghülyébb mondata. Az, hogy úgy cselekedj másokkal, hogy lehetőleg ne árts nekik, egy értelmes mondat, amit te írsz, az csak egy üres mondat logika nélkül. Mondok egy példát:

X ember nyitott kapcsolatban él a feleségével. Amikor a szomszéd asszonyt, aki szintén férjezett, szívesen megkettyintené, nem azon kell gondolkodnia, hogy őt zavarná-e, ha valaki az ő feleségével lenne, hanem azon, hogy a szomszéd férfival szemben ez tisztességtelen lenne. Tehát szerinted, ha én pl. nyitott kapcsolatban vagyok a feleségemmel, akkor mindenki feleségét megfektethetem bűntudat nélkül? Ha engem felizgatna, hogy egy nő megerőszakol, akkor én is erőszakolhatok nőket?

2021. okt. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!