Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mégis honnan tudják ennyire...

Mégis honnan tudják ennyire biztosan, hogy aki öngyilkos lesz annak rosszabb lesz a következő élete?

Figyelt kérdés
Szerintem erről csak az tudna hitelesen nyilatkozni, aki emlékszik előző életére, amelyben önkezével vetett véget életének. Ez a sok okoskodás számomra nem hiteles. Elméletei mindenkinek lehetnek persze, de az igazságot csak kevesen ismerhetik vagy inkább senki.

2021. okt. 7. 23:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
20, az a mondat is értelmes, hogy lehetőleg ne árts másoknak, de hogy az enyém logika nélküli, ez a mondatod téged minősít.. Persze, hoztál egy nyomorult kivètelt, de a normál életben legtöbbször nem ilyen dolgokkal találkozik az ember. Hanem: légy vele türelmes, adj neki egy zsemlére valót, ha éhezik, próbáld magad az ő helyzetébe képzelni, ne vedd el a tualjdonát stb.-stb. Valószínüleg egy normális ember nem saját magából indul ki, olyan esetben, mikor tudja, hogy egy adott dologról ő másképp gondolkodik az átlagosnál. Vannak olyanok, akik vágynak arra, hogy megerőszakolják őket, nyilván ez nem azt jelenti, hogy ebből adódóan megerőszakolhatnak másokat. Ilyen kivételeket lehet írni, de a te mondatod is ugyanúgy ki lehet csavarni: ha látsz egy koldust, és inkább elfordulsz, azzal nem ártottál neki. Viszont adsz neki kenyérre valót, gondolhatsz arra, hogy ha te koldulnál jól esne, ha más is adna neked. Szóval kár kiforgatni mindkét mondatot, normális ember mindkettőből érti a lényeget.
2021. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

20 valóban a világ leghülyébb mondata?

Nem esik szrul ha felpofoznak, ha beszóltak. Verbálisan és non verbálisan bántalmaztak?

Nem esik jól ha segítenek vagy segítesz másokon?

Nézd destruktív nevelés lehet neked jó, de a legtöbb esetben egy rakat szr.

Jó a kritika, de ha az csak felveti a problémát de tanácsot nem ad, hogy hogyan miként kéne másképp akkor az csak ad a szrnak egy pofont.

Gondold végig önismeret alapja a mondat neked mi esik jól és mi esik rosszul amit másoktól kapsz. Minden jót és rosszat.

Majd erősen nézz magadba te miként cselekszel másokkal?


Ez nem jelenti azt, hogy bocsáss meg minden bűnösnek, hogy ne legyél a segfejjel seggfej de annyiban tudsz több lenni nála, hogy a megoldást is a kezébe adod. Vagy pofán neveted és otthagyod. S megmondod hogy mikor az ő dolga lenne akkor miért nincs kész?

2021. okt. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Valószínüleg egy normális ember nem saját magából indul ki, olyan esetben, mikor tudja, hogy egy adott dologról ő másképp gondolkodik az átlagosnál."

Épp ezért hülyeség a mondatod.

"ha látsz egy koldust, és inkább elfordulsz, azzal nem ártottál neki."

Na és? Szerintem nem feltétlen rossz ember az, aki nem osztja szét mindenét a koldusok közt. Nemes tett adni a rászorulóknak, de nálam a rossz kategóriája nem itt indul.


"Gondold végig önismeret alapja a mondat neked mi esik jól és mi esik rosszul amit másoktól kapsz. Minden jót és rosszat."

Pont ezért írtam, csak nem értetted a hozzászólásomat, hogy a tetteket nem lehet ilyen egyszerűen jó és rossz kategóriákba besorolni. Ami az egyik embernek jó, az a másiknak lehet rossz is. Ezért hülyeség, hogy mielőtt valamit elkövetek, szerinted nekem azt kellene vizsgálnom, hogy amit teszek, az engem hogyan érintene. Baromság. Ha az a dolog nekem jó, a másik embernek meg rossz, akkor nem tartom morálisnak elkövetni a másik emberrel szemben.

2021. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
elvileg az instant, megy a múlt tapasztalatai alapján. mindenkinek meg nem lehet megfelelni.
2021. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!