Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Igaz -e az, hogy az öngyilkoso...

Igaz -e az, hogy az öngyilkosok nem reinkarnálódnak? És ha igaz miért? Ha nem igaz, akkor miért?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 11:40
1 2 3 4
 11/38 SZücsöm ***** válasza:
87%
3 Ha jobban belegondolsz nagy b*roms*g az általad felvázolt eshetőség. Büntetés lenne egy ember számára ha varázslatos módon átváltoztatnád féreggé? Ha valamiképpen megmaradna az emberi tudata CSAK AKKOR igen. Értsd ha reinkarnálsz 1 embert féregként semmilyen büntetésként nem hatna ez rá. Hisz egy féregnek tök természetes hogy ő egy féreg. És ott ő nem egy emberből lett féreg lenne, hanem egy féreg aki mindig is féreg volt. + egy féreg nem tud bánatot, bűntudatot érezni. Nem szorong a múlt és a jövő miatt. Nem képes hibázni, bűnt elkövetni, nem él túl sokáig, rettentően egyszerű életmód. Hol a büntetés? Értem hogy ez a jelenlegi egódnak (az enyimének is) büntetésnek tűnne de HA tényleg belegondolsz és nem csak a felszínen akkor hol itt a büntetés?
2022. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 SZücsöm ***** válasza:
7 es nem fizikai létezőnek mi szüksége van fizikai létből származó tapasztalatokra? Egy halnak szüksége van a repülés mikéntjének a tudására/tapasztalására ?
2022. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
43%

"nagy b*roms*g az általad felvázolt eshetőség. Büntetés lenne egy ember számára"

Te miért keresel egy vallásban logikát?

Egyértelmű, hogy ITT, MOST, NEKED rémisztő ez a lehetőség, és pontosan ezért is találták ki!

2022. márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Ha az öngyilkosnak sikerül lelkét/szellemét is megölni, akkor nincs mi újjászülessen.

Ez viszont sikertelen kísérlet.

2022. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 SZücsöm ***** válasza:

13 Nem rémíszt meg. Ahogy pl a végső halál gondolata se. Eléggé tudatos vagyok ahhoz hogy végig gondoljam a lehetőségeket mint ahogy az eredeti hsz-emben prezentáltam.

És mint írtam nincs benne semmi rémísztő. Az egómnak az se tetszene ha nőnek, feketének stb születnék mert a jelenlegi identitásommal nem 1ezik. Ettől függetlenül tisztában vagyok vele hogy tök mind1 mert HA létezik és eljön a reinkarnáció pillanata, akkor már úgyse fog zavarni semmi. És mivel eléggé tudatos lény vagyok ezért most se zavar.


Nem a vallásban keresem a logikát, mivel ez magában NEM 1 VALLÁS. Ez egy elmélet ami MAX része lehet 1 vagy több vallásnak. Etől függetlenül egy tudatos józanul gondolkodó ember a vallásokban is keresni fogja a logikát amíg nem transzcendens a téma. És a büntetés , bünhődés és ezeknek a megélése NEM TRANSZCENDENS ezáltal logikusan, józan paraszti ésszel felfogható , megérthető fogalmak, gondolatok.


Abban viszont egyetértek hogy valószínűleg a tudatlan nép parasztvakítására TALÁLTÁK KI ezt az elméletet annó.

2022. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
5%
Amennyiben van reinkarnáció, akkor ők szopik be a legjobba.
2022. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
44%
Reinkarnálódik. Újra ugyan azt az életet kell leélnie, ugyanazzal a problémákkal (csak más "szereplők" körében). Kivéve, ha az volt a karmikus feladata hogy öngyilkos legyen.
2022. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 SZücsöm ***** válasza:
17. A karmához nem fűződik feladat.
2022. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Az öngyilkosság sosem karmikus feladat. Nekem ezt mondta Medek Tamás.
2022. márc. 26. 13:25
 20/38 anonim ***** válasza:
Karmikus feladat, nem kell ennyire bonyolítani, vagy van karma vagy nem létezel az anyagi térben.
2022. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!