Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik a karma??

Létezik a karma??

Figyelt kérdés
Én hiszek abban hogy egyszer aki velem rossz volt azt később az élet megbünteti. Én hittem eddig a karmában, de az exem az nagyon sok fájdalmat okozott nekem, körülbelül 7-8 nővel megcsalt(amit tudok) bántott engem, ok nélkül a legfájdalmasabb dolgokat megtette velem, és én eddig abban hittem hogy majd ő is csalódik az életben mert a karma vissza adja neki stb. De mégis azt veszem észre hogy neki boldog párkapcsolata van, sőt az lehet hogy nem boldog mert én tudom hogy elég sok lánnyal csalja a mostani párját de erről mit sem sejt a párja és már 1 éve lassacskán együtt vannak. Megvan az exemnek mindene, boldog. Én pedig azóta is szenvedek csak a fiúkkal senki vesz engem komolyan. Stb. Illetve más téren is tehát én azóta sem érzem magam boldognak.
2022. máj. 15. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Na, ezért kellene jobban figyelni az iskolában.

Soha, sehol, senki nem bizonyította még, hogy létezne karma.

Ilyenkor mindig Mengelét szoktam mondani, aki 75 évesen halt meg egy ausztrál strandon.

2022. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem hogy létezik-e
2022. máj. 16. 00:37
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Ez a hit arról szól, hogy MINDENKIT utolér a karmája.

Szerinted a világ ma így néz ki?

Ezek után - SZERINTED - mi a helyzet a karmával?

Ez is egy olyan dolog, amivel birkákat lehet lenyugtatni.

2022. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Létezik, de nem abban a formában ahogy te gondolod,a karma nem bosszú,nem büntetés vagy jutalom (bár az eredmény szerint lehet az). Az alapján működik kinek és magad fejlődését mennyire segíted elő vagy vissza,milyen a mértéke. Ha a volt párod tényleg elég sok olyan dolgot tett ami a karmaját tekintve a te és az övét visszasegíti, akkor nem erre az életére vonatkozóan fog hatni rá ez.
2022. máj. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
79%

Nem létezik, de jó benne hinni, simogatja az ember lelkét, hogy aki velem rosszul bánt, majd vele is rosszul fognak.

Inkább arra érdemes koncentrálni, hogy neked legyen jó. Nem pedig arra, hogy neki rossz-e már. Ha el tudod őt engedni, akkor neked is eljön az igazi párod 🙂

2022. máj. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha létezik, akkor nagyon rosszul működik…
2022. máj. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az a baj, hogy ő most nem érzékeli, mit követ el, mert neki valamiért ez normálisnak tűnik. Egyszer csak a mostani nőjének is elege lesz, aztán a következő szerencsétlennek is. Vagy talál valakit, aki mindent elvisel neki, egy defektest, akinek nincs önbecsülése, és így neki nem kell elgondolkodni magán. Vagy egyszer csak tényleg koppan egy nagyot, de addig még simán megcsinálja ezt pár nővel. Persze van még több verzió is, csak példának írtam két ellentéteset.

A karma nem jutalom-büntetés alapú tanulási rendszer, mint egy iskola, hanem ok-okozati láncolat, amelyben rengeteg tényező szerepet játszik. Az egyik dolog erősíti, a másik gyengíti ugyanazt a következményt. A következményből újabb ok lesz, ami következményhez vezet.

Itt nálad például az a probléma (szerintem), hogy egyszerűen nem tudod elengedni ezt az embert gondolatban. Csak azt várod, hogy neki mikor lesz rossz. Közben valószínű ő okozott neked egy bizalmi problémát is, amit rávetítesz a lehetséges partnereidre, persze ezt csak feltételezem.

Sajnos nagyon valószínű, hogy a szakítás, ha lesz nem a te szemed előtt fog megtörténni. Két dolgot tehetsz, lebuktatod a csávót, vagy egyszerűen elengeded, és élsz tovább. Utóbbit javaslom, az energiahatékonyabb, ha egyszerűen leszakadsz róla. Ezután vagy eközben pedig továbblépsz a saját kapcsolati traumádon. Nem fognak addig komolyan venni, amíg folyamatosan az exed dolgaival foglalkozol. Ha bizalmatlan vagy, azt is érzik. Gyorsan rájönnek, hogy veled most nagyon nehéz, és továbbállnak.

Neked most ez a karmád, amin dolgoznod kell. És a karma személyes ügy. A sajátodon te tudsz változtatni, de úgy nem megy, ha a máséval vagy csak elfoglalva.

2022. máj. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg létezhet, igen.


Nagyon fura dolog történt velem május 1.-jén vasárnap. Hirtelen felindulásból úgy döntöttem, meglátogatom nagypapám urnahelyét.


A püspök úr, aki bérmálás szentségének kiszolgáltatása céljából celebrált egy vendég misét, úgy "megbabonázott" (olyannyira hasonlított egy orvosra, akibe kislányként szerelmes voltam, hogy alig hittem el...)


Kerti parti volt és egy-két szót tudtam váltani a püspök Úrral. Beszélgettem egy hölggyel és említettem, hogy nagyon ritkán járok erre. Delejes tekintettel néztük néhány másodpercig egymást a püspök Úrral.


LÉTEZHET a karma, de nagyon fura helyzetekben jön elő...

2022. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a püspök Úr is ugyanezt mondta nekem "címezve" egyenesen a válaszát a tekintetével...


Szóval vannak, elég érdekes helyzetek.

2022. máj. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ennek semmi köze a karmához, különben is milyen püspök hisz a karmában? Arról nem is szólva, hogyha katolikus, akkor cölibátust fogadot így nagyon ne ábrándozz.
2022. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!