Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek a lèleknek van neme?

Szerintetek a lèleknek van neme?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
Igen, amilyen vagy testileg olyan vagy lelkileg is. Aki pl. meleg az nem azért mert női lélek hanem mert női elméje lett valami trauma vagy csak szimplán nem bízik a férfiakban vagy nem szereti saját magát, de normális esetben ő is férfias lenne.
2022. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Nincs. A lélek semleges, tiszta energia. Személyiség szempontjából pedig egyaránt vannak mindenkinek nőies és férfias tulajdonságai is, csak más-más arányban.

Az emberi testnek vannak nemi jellegei, ami meghatározza a biológiai nemet.

Szerintem, aki úgy érzi rossz testbe született, nála a probléma személyiségi és ego eredetű, nem abból fakad, hogy a lelke más nemű lenne.

2022. máj. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Grimfox ***** válasza:
92%
A nemiség a test, és az elme tulajdonsága, a lélek nem rendelkezik ezzel a tulajdonsággal.
2022. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Èrtem,de akkor a lelek milyen tulajdonságokkal rendelkezik?
2022. máj. 19. 19:12
 5/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a lélek alapból "vonzódik" valamelyik nemhez de ez nem jelenti azt hogy nem kell ellenkező nembe is leszületni....
2022. máj. 19. 19:19
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha úgy vesszük, hogy az ember test-lélek-szellem, akkor a lélek mediátor a test és a szellem között. Ez esetben a léleknek test révén van meghatározottsága. Ezt tapasztalni is lehet, "női lelkület" "férfi lelkület". A szellem nemek feletti.
2022. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Grimfox ***** válasza:
29%
A lélek viszonylag kevés tulajdonsággal rendelkezik. Az élet magja, és oka, ezen kívül alig lehet róla bármi tulajdonságot mondani. (ahogy a 6. válaszból látszik, sokan vannak, akik felcserélve használják a lélek, és szellem megnevezéseket, de tulajdonképpen ugyanarról van szó mindkét esetben)
2022. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

A léleknek nincs neme, azonban a lélek az átélt életek tapasztalatainak párlatát fogadja be, kialakulnak az irányultságai, egyedivé válik.

Leszületésnél ezeket hozza magával, ezért nem is egyformák a gyerekek személyiségei még az ikreknél sem, azonos genetikával.

A lelkek többsége szívesebben válassza valamelyik nemet az imkarnációi túlnyomó többségéhez az irányultságai miatt, és amikor az ellenkező nembe születik néha le, gyakrabban lehet szexuális vonzalmi zavar (amire egyéb születéskor fennálló körülmények is hatnak)

A helyes felosztás valamelyik korábbi hozzászólással kapcsolatban szerintem a test, tudat, lélek.

A szellem a léleknek egy magasabb, fejlettebb minősége.

2022. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs. Ha vonzódik is egy nemhez az se romantikusan vagy szexualisan, hanem mert könnyebben teljesít abban a szerepben, testben a Földi élet során.

Kb. mint ahogy valaki a fizikai munkát erzi magához közelallónak valaki meg az irodait. Valószínűleg mindenkinek van preferenciája, de simán előfordulhat olyan is, hogy rá van utalva hogy a masikat végezze, es el is végzi csak pl nehezebben, nyögvenyelősebben, míg a másik könnyebben jön.

De ez csak az én elképzelésem. Ki tudja hogy van...

2022. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

7 "de tulajdonképpen ugyanarról van szó mindkét esetben"

Nem, nem lehet ugyanaz. Hiszen ilyen fontos alapfogalmakra miért lenne két szó a szentiratokban?

szellem (a görög pneuma, πνεῦμα, a latin spiritus, az angol spirit)

lélek (a görög psyché, ψυχὴ , a latin anima, az angol soul)

Mondhatjuk talán, hogy a szellem megnyilvánult testhez kapcsolódva lélek? Talán.

2022. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!