Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A karma eredményezte a villany...

A karma eredményezte a villany- és gázár növekedést?

Figyelt kérdés

Az utóbbi három évtizedben egyre trendibbé vált az az életmód, hogy minél később kezdjenek el dolgozni a gyerekek és még huszon-, harmincéves korukban is a szülők tartsák el őket, mert nincsen saját keresetük. Gyakorlatilag a fiatalok kihasználták a szüleiket és kibújtak a korral járó társadalmi felelősségük alól.


Most jön a villany- és gázár növekedés, ami olyan szintű lesz, hogy várhatóan a gyerekeknek is be kell szállniuk majd a számlába, mert a szülők egyedül ezt nem fogják tudni fizetni.


Kijelenthető-e, hogy mindez a karma miatt történik?



2022. júl. 28. 02:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyetem mellett is lehet dolgozni, aki értelmesebb és felelősségteljes, az meg is teszi. Egy életpálya nem ott kezdődik el, hogy 30 éves koruking járunk egyetemre és addig nem csinálunk semmit, tanulás címszóval kibújva a dolgok alól. Gondolj bele, aki ennyi évesen kezd el munkálkodni, az hány évesen fog nyugdíjba vonulni? Szerintem ezt az értelmesebbje felfogja és igenis erőlteti a munkahelyet, akár részmunkaidőben is.
2022. júl. 28. 16:27
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Kinek mi.

Nekem azok a csoporttársaim, akik egyetem mellett dolgoztak 20 órában, rendre kibuktak mert egyszerűen nem volt idejük az egyetemre.

Csinálhatsz két dolgot, ha mindkettőt tudod jól csinálni. Ha nem, akkor ne cisnálj, csak egyet.


De fölösleges ítélkezni fölöttük. A karma által rossznak ítéled meg, pedig.. igazából miért lenne az? Mert szerinted helytelen?

2022. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Én sem tudom milyen alapon fikázol akárkit…

Szerintem minden ember a lehetö legjobb tudása alapjáj éli az életét, innentöl nem értem, hogy te milyen alapon fikázol akárkit? Te elérted az Isteni megvilágosodás szintjét? Nem hiszem, mert akkor nem fikáznál másokat….

Szóval mindenki úgy csinálja ahogu szeretné. “Felhalmozott vagyona”….aha, egy ismerösömnek sincs meg az a bizonyos vagyon, pedig középsuliba már dolgozott nem is egy. Én még az egyetemet is munka mellett végeztem, se idöm se pénzem nem volt, ma ugyan ez a kettö igaz, mikor lesz nekem 100.000.000 Magyar Forintom arra, hogy vegyek egy családi házat? Akkor most én is az általad lenézett csicskák közé tartozom? 30 éves koromra se saját ház, se milliárdok, szánalmasnak is érzem magam, ja mégsem.

2022. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a kérdező az életében nem dolgozott egy percet sem vagy boomer mint az állat.
2022. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem fikázok senkit és ha magadra vetted, akkor gondolom annak oka is van... :) Ha meg nem vonatkozik rád, akkor miért veszed magadra a leírtakat? Kizárólag a karmáról van most szó, engemet egy kicsit sem érdekel, hogy kit meddig tartottak el a szülei.
2022. júl. 28. 20:52
 16/20 anonim válasza:
100%

Semmi köze a karmához, legalábbis ha komplex módon vizsgaljuk. Ha masik megközelítésből akkor lehet


Több helyen is van téves allítás



1 attól, hogy valaki 16 évesen dolgozik mar nincs vagyona


2 ha van valakinek vagyona, azt keményen szétveri most az infláció


3 ha tényleg magad akarod fenntartani és nem örökölsz lakást 30 éves korodig nem nagyon lesz max hitelből, amivel jelen esetben szintén keményen meg lehet szívni. Marad sokaknak az abli


4 Én egyetem mellett dolgozom és megértem, hogy te, kedves kérdező azt gondolod hogy ez egyszerű, de nem az. Elég kemény dolog tud lenni az egyetem magában is.


De barátnőm pl gyógyszerésznek tanul. Ott hogyan dolgozol egyetem mellett? Vizsgaidőszakban kb semmire nincs ideje, úgy hogy kb egész évben előre tanul.

Nem minden esetben megoldható a nagyra becsült munka



5 ha most itt az az alapkoncepció, hogy az elkényeztető szülőkre akik nem tettek ki a gyereket üt vissza a karma mert most a gyerek nem költözött el... vagy mi... nem igazán értem kit ér a karma csapása



A fiatalokat?


Az elmondásod és a józan ész szerint ez nem a karma, hanem maga az élet rendje, hogy előbb utóbb el kell költözni és ez nehéz



Hozzatenném még azt, hogy egy esetben lehet valakinek felhalmozva kis vagyona fiatalon : ha otthon élt a szerető szüleivel akik nem tették ki csak azért hogy ki legyen téve így spórolt albérleten, főleg felesleges volt elköltöznie mert nem volt párja még és így beleszállt a rezsibe, de amúgy tudott félretenni.



Persze ha arra irányúlt a kérdés, hogy az akinek van egy 30 éves gyereke otthon ül és munkanélküli soha nem dolgozott az megszívta-e?

Igen. Nagyon


Ha ez karma a rossz nevelésért, akkor igen.

2022. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

#15

Bárkit sértegetni ok nélkül és passzívan provokálni semmi féle képpen nem szép.

2022. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

A karma = tettek okozata, következménye.

Ha tehát bárminek felróható a a villany- és gázár növekedése, az az előzmények következménye, tehát nevezhető karmának.

2022. aug. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Természetesen, a macska karma tehet mindenről!
2022. okt. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!