Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogyan engedhet az élet...

Hogyan engedhet az élet ennyire rossz dolgokat megtörténni?

Figyelt kérdés

Például a Kemecsei megvakított nő esete, vagy az hogy gyerekek halnak meg, ártatlanok.

Vagy például hogy valakit nagyon rossz ér, az egész élete tönkremegy és még a vétkes félnek adnak igazat.

Vagy az hogy embereket megkínoznak stb.



2022. szept. 10. 20:46
1 2 3 4
 11/34 Tudi333 ***** válasza:
22%
Ez így nincs rendben. Szerintem ezt kéne már megérteniük a nagy spiriknek. Csak magyarázzák maguknak a rossz sorsukat pl, hogy ez így igazságos és így van rendjén mert ebből tanulni kell meg fejlődni, mdg ezt a feladatot vállaltam. Csak nem emlékszem rá. 😁😁😁 Álmodjatok szépet!
2022. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
65%
Az az érzésem, amit olvastam is valahol, hogy ez egy büntető bolygó, ahová valami miatti büntetésedet letölteni küldtek. Komoly néha azt érzem, globális méretű fegyenctelepen vagyok, csak szét kell nézni, miféle emberek szaladoznak mindenfelé. meg eleve a biológiánk miatt is örökös kínlódás az egész élet. Mintha minden arra lenne kihegyezve hogy több rossz érjen minket mint jó. Szóval ha létezik is egy metafizikai valóság,én tuti nem önszántamból jöttem ide.
2022. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
26%

12 mert pontosan az is… eleve meg egy átlag élet is maga egy katlan szar.

Eleve hogy úgy kell élni tudod, hogy meghalsz, aki ettől nem panikol be, az nem tudom mitől fog.

Attól meghalhatsz ha megcsíp egy mérgező állat

Az emberi szervezet olyan szinten törékeny hogy nem is értem hogy fejlődhetett ilyenre, hacsak nem tényleg büntetésből vagyunk itt.

Van kb egymillió féle betegsége az embernek… arra mi a magyarázat?

Ha létezik az evolúció miért nem tudott egy olyan fajt alkotni, amelyik sokkal strapabíróbb? És nem törik el a lábad ha zuhansz másfél métert?

Teljesen logikátlan hogy ennyire törékenyek vagyunk mi is meg az állatok is.

Egy börtön lehet ez azt egész hely.

“Az élet szép” lof@szt az. Már bocsánat

2022. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%
Én hittem Istenben, de már így 50-en túl, nem tudom mit gondoljak. Igazságtalan ha létezik, de nagyon. Én és a férjem mindig jó emberek voltunk, mindenkin segítettünk akin tudtunk. Állatokon, embereken egyaránt. Mégis folyamatos kűzdelem az életünk, szinte semmi nem sikerül. Mások meg xarnak bele mindenbe, mégis szerencsések. Nem tudom hogy van ez, de igazságtalan ez igy.
2022. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%
13-as válaszoló: Nagyon igazad van, jól látod. Szerintem is így van. Hogy is lehet boldogan élni itt, amikor rád és családodra is ezer veszély fenyeget minden áldott nap! Meg ez rengeteg betegség. Rák, vírusok, baktériumok. Baleset, stb.
2022. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%
Volt egy ismerősöm, jó ember volt, egy áldott, Kedves lélek. Az egész családja meghalt balesetben. A férje 38.éves volt, a 8.éves és a 11.éves lánya is meghalt, az anyukája is. Mind együtt utaztak egy autóban, vétlenek voltak, és mind meghaltak. Ennek a szegény nőnek el lehet képzelni, milyen szép élete volt ezek után.. Hogy lehet ilyen hatalmas csapást mérni egy emberre? Isten ilyen gonosz lenne, vagy mi? Vagy kitől ered ennyi rossz, ennyi sok tragédia?
2022. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
79%

Előre bocsájtom, hogy a hagyományosabb/valláshoz kötődő, karmatikus reinkarnációban nem hiszek (mármint hogy pl a rossz karmád miatt szenvedsz). Istenben sem hiszek.

De el tudom képzelni, hogy a reinkarnációt egy általunk irányított formában. Ahol azért választunk egy életet, hogy megbirkózzunk annak a nehézségeivel.

Ha örökké létezel (lélekként), akkor az a szenvedés, ami egy életedben érhet, az semmi. Nem másabb, mint elbukni egy számítógépes játékban, aztán elölről kezdeni, jobban, bölcsebben.

Ezt mi, itt, a Földön nem látjuk át, hiszen nem emlékszünk a többire. De talán a szenvedéseink, amiket sokszor valahol magunknak okozunk az életben, a halálunk után max kínos bakik lesznek a saját szemünkben is.

Nem mondom, hogy így van. Csak azt mondom, hogy ez is lehetséges opció.

2022. szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
75%

Elég sovány vigasz lenne…

Azért egy élet bármeddig is tart számunkra nagyon intenzív ahhoz hogy amúgy ne számítson a következő életek miatt

Továbbra is csak azt tudom mondani hogy egy ítélet megszületni, pláne ha szerencsétlen típus vagy

2022. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Grimfox ***** válasza:
75%
Ezt nem az élet engedi, hanem az ember. Az élet nem olyasvalami, ami beavatkozik, ha valaki például embereket kínoz. Az ember az, aki ilyeneket tesz, és az ember az, akinek be kell avatkoznia ilyen esetben. Az élet nem egy tudatos lény, hanem egy folyamatos történés. Megvannak a szabályai, ezek ellen nem tudsz véteni. Amit meg tudsz tenni, az nem sérti az élet törvényeit. Az az ember törvényeit sérti. A jogos kérdés az lenne, hogy az ember hogyan engedheti, hogy ilyenek bekövetkezzenek, ha megvan a képessége, hogy elejét vegye az ilyen dolgoknak? A válasz pedig szomorú, mert az a válasz, hogy annak, akinek megvan rá a képessége, és ereje, hogy tegyen ellene, annak nem áll érdekében, vagy nem érdekli, amíg nem vele történik, mert szimplán önző, vagy éppenséggel kihasználja az ilyesmit.
2022. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi a jó és mi a rossz, nézőpont kérdése.

Szerinted valami rossz történik veled, ám haragosod örül neki.

.

Te is nevetsz, ha a jeges járdán elcsúszik valaki és megüti magát?

Ha soha nem csináltad ezt, akkor nem voltál gyerek.

2022. szept. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!