Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Karmikus értelemben véve van...

Karmikus értelemben véve van bármi értelme egy plátói szerelem érzésnek?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akik ugyanabban a világnézetben vannak, hogy nincsenek véletlenek, hogy vannak emberek akikkel úgymond "dolgunk van" és persze sokakkal nincs. Azért ide írok, mert a karma azaz ok okozatiság adta 'sorsunk' szemszögéből nézve érdekel.

Sosem voltam ilyen helyzetben, hogy érett korú férfiként egy csak fotón látott és csak cseten beszélgető nőbe mondhatni szerelmes legyek. Nem társkereső, hanem egy közös hobbi kapcsán kezdtem el írogatni egy lánnyal, oda vissza nagyon jó párbeszédet folytattam vele, kölcsönös rokonszenv van köztünk. Aztán kíváncsiságból megnéztem a fotóit és nem szimpla "hú de meg....-nám" érzés, hanem annál sokkal több. Holott az eszemmel tisztában vagyok vele, hogy ez nettó fasszság, ráadásul kapcsolatban is van. De képtelen vagyok pár napja bármi értelmes dologra gondolni. Szinte 0-24-ben a képeit nézegetem. És dob egy lapáttal a dologra, hogy órákig irogatunk egymással, sokszor ő kezdeményez. Vadidegen létére nagyon bizalmas információkat is ad magáról. Szimpatikus ő is és én is neki, a szavaiból ez derül ki. De mégis mi ez? Ha nincs dolgunk egymással, akkor miért fogott meg ennyire?

Kérem, hogy kárörvendést és alázó, gyalázó dolgokat ne írjatok.



2022. okt. 17. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

"csak fotón látott és csak cseten beszélgető nőbe mondhatni szerelmes legyek."

Nem vagy belé szerelmes.

2022. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Van egy közös hobbitok, dekoratív és szép a hölgy, van barátja, ami az elérhetetlen érzés következtében felbújtja benned a szerelemnek idealizált érzést, többen éreztek már így kép alapján, sőt rajongók milliói szerelmesek egy-egy színészbe, énekesbe, nagy rangú híres emberbe és lehetne sorolni. Szóval aki ezért fikázni akar, az is volt egyszer minimum plátói szerelmes gyerekkorában egy-egy színészbe, de felnőttként is megélik az emberek a plátói érzést és stb. Semmi baj, hogy ezt érzed, de realizáld a dolgot.


A közös hobbi dob leginkább a dolgon, mert jól megértitek egymást ebben, és az hogy az ideálod a hölgy, és hát, ami miatt olyan vadul nézed non stop a képét az az elérhetetlenség érzése, mert kapcsolatban van. Ez nem karma, ez inkább kártékony emberi tulajdonság úgy hívják, hogy idealizálod a helyzetet és fantáziálsz egy már létrejött kapcsolatról ami nem létezik. Persze ennek is van nem csak kártékony oldala, ha megnézed a művészeket, akiknek voltak múzsáik, ők ezt az érzést a jó irányba hajtották, motiválták vele önmagukat, de tudták, hogy ez nem az, ez csak idealizált érzés.


Persze a hölgyet is idealizálod, de nyilván valamennyire ismered, és biztos nagyon jó fej és kedves lehet a valóságban, de az is lehet hogy nem veti meg a random káromkodást sem :), de magaddal tolsz ki ha nem realizálod. Nem az a baj, hogy tetszik, vagy mámorító érzést érzel a képe láttán, hanem az, hogy nem gondolsz a saját boldogságodra reálisan! Ez a probléma!


És ha ezt nem realizálod, akkor bekerülsz egy mókuskerékbe. Realizálnod kell, hogy a kép az csak egy kép, persze profi arc és emberismerő szakemberek egy képből is több mindent ki tudnak olvasni, hogy milyen ember az illető, de ők realizálják, hogy az csak egy pillanat része, egy pillanat érzései, de nem ad teljes képet az emberről, akit személyesen te nem is ismersz.


Az igazi szerelem nem ilyen, az igazi szerelemhez kötődik az, hogy a másikat ismered meg teljes egészében személyesen, és nem a számítógép túlsó oldaláról, az igazi szerelemhez kötődnek közös élmények, közös megélt kalandok, és lehetne sorolni, aminek kapcsán megismered minden helyzetben a másikat. Bármennyire is azt hiszed, hogy ez az, nem ez nem szerelem érzése, csak a hölgynek az általad felruházott karizmája. :)


Hiszen ha realizálod, van közös érdeklődés, a zsánered a kép alapján, de csak a kép alapján, és ez minden. Realizáld! Akkor könnyebb lesz. Ezek mindennapos dolgok, hidd el több millió ember megérte már ezt az érzést, legtöbben tiniként, de van aki tini kor után is botlott ilyen érzésbe, ami arra tanít, hogy tud majd értékelni az igazit. De egyébként én óva intelek, ha nem volt videó chat, hogy azért nem árt ezt bepótolni, ha barátok maradtok, bár én ezt ezek miatt nem javasolnám, mert ezzel csak magadat kínzod, és ugye a másiknak is nehéz lenne, mert nem akarna bántani, de erről ő se tehet. De ha barátok maradtok mindenképp érdemes ezt csekkolni, nehogy valaki szórakozásból, más nevében írogasson, mert az internet egyik ismert csalói, akik más személyiségét használják, hogy másokat becsapjanak, van aki csak szórakozásból, van aki komoly kártékony ártó dolgok miatt. Pl. pénz lehúzás és stb.


De amúgy ez inkább felnőtt párkapcsolatok társkeresési problémák kategória nem ezotéria. Millióan élik meg a plátói beteljesületlen érzést, ami valójában nem szerelem csak rajongás valaki iránt, akit csak képen láttál, és egy képernyőn olvastad az üzeneteit.

2022. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, látom, azért vannak korrekt és jó szándékú válaszírók is.
2022. okt. 17. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak platoi szerelmeim vannak de ez mentális problémára vezethető vissza, az meg biztosan karmikus
2022. okt. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat elírtam, javítom az utolsó mondatom.


* Millióan élik meg a plátói beteljesületlen érzést, ami valójában nem szerelem csak rajongás valaki iránt.

Akit te csak képen láttál, és egy képernyőn olvastad az üzeneteit az valójában nem szerelem csak rajongás és vágy egy olyan társ után aki hasonlóan gondolkodik, mint te. Magyarán kivetítetted az érzéseidet és vágyaidat a hölgyre, de ezek csak a te kivetített érzéseid, amihez a hölgynek semmi köze.

2022. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom lehetetlennek a karmikus összefüggéseket sem, de erre valószínűleg nem a "szerelem" a legjobb kifejezés. Inkább valamilyen összetartozás érzése, valami "nagy és közös" dolog homályos sejtése.


De ezek érzések, azaz kibogozhatatlanok, és túl is mennek az általában vett értelem határain. Viszont megértés nélkül is lehet nekik örülni, ha pozitívak, mert jó barátokra, bennüket szavak nélkül is megértő társakra nagy szükségünk van az életben. Talán még a szerelemnél is fontosabbak ezek.

2022. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van. Jó érzés a plátói szerelem is. Engem se zavart, hogy full elérhetetlen egy énekes. Viszont, ha még átlagemberről is van szó (aki elvileg elérhető), de van valakije, nekem onnantól kezdve el van vágva a dolog teljesen, ott befejezem a rajongást és ez még csak nem is tudatos.
2022. okt. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!