Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért jön létre az a szükségle...

Miért jön létre az a szükséglete az embernek hogy higgyen valamiben? És miért nem tud hinni akkor se ha szüksége lenne rá?

Figyelt kérdés

Valamiben szeretnék hinni, ami ertelmet ad, hogy miert vagyunk itt, ami tovább mutat a rideg matézisnél, de semmiben nem tudok.

Az összes vallasban, new age dologban a bizniszt látom, a pénzszerzést, vagy dogmákat, felesleges firmalitasokat es rituálékat...magyarul egyik se arról szól, hogy....hanem valami mellékes dologról.

Még abban pl tudnek hinni, hogy megvilágosodas es azt keressük, ugyanakkor nem tudom hinni, hogy elérhető. Főleg nem azzal ahogy mondjak hogy elerhető. Meditácioval meg kiefyezek de hogy pl ha valali szerzetes kb mindenről le kell mondani...mindennel ami a fizikalitássak jár. Nem azért születik le a lélek, hogy taoasztaljon, es olyan módon tapasztaljon, ahogy fizikalitas hiányában nem tud. Mi van ha nem? Mi van ha vki feláldoz egy egész életet, lemond minen örömről és odaát kiderül, hogy közbe ezzel egyáltalán nem jarult hozzá a fejlődeséhez, kb semmit nem számított?

Ez csak egy példa, de kb minden vallásban találok ilyet. Bibliában is.

Valamiben szeretnek hinni, sőt nem szeretnék hanem kb szükségem lenne rá, hogy nem csak így vagyunk a semmiben, hanem valahonnan jöttünk es valahová tartunk, es nem magáert az életért élnünk, hanem inkább úgy nézni mint egy egész lánc egy szemét, ami előtt es után is vannak láncszemek. És tudni akarom, hogy működik az egész.

De egyik irányzat se írja le elfogadhatóan - számomra (!!!) elfogadhatóan. Magamtól meg nem hiszem h rá tudnék jönni. Es ez szerintem nagyon nem fair, higy ertékes infók vannak elzárva előlúnk.

Akkor minek ez az egész, hogy a falat kaparom annyjra szerezném hinni, mégse tudok semmiben?


(Azért ide írtam, mert nem csak vallásokról beszélek, hanem mint pl agykontroll, bármi new age cucc, manifesztáció stb...)


2022. nov. 22. 17:58
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*felesleges formalitasokat es rituálékat
2022. nov. 22. 17:59
 2/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat az írás minőségéért, telefonról írtam és túl gyorsan!
2022. nov. 22. 18:00
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

:) És mostanában miben hittél, pl eddig, az utóbbi évben? Vagy előtte?

Amúgy ha valakinek érdekes a munkája akkor az olyan mintha hinne valamiben, azért is hívták néha hivatásnak.


Szerintem azért jön létre az igény a hitre, mert a hit nagyon nagy motivációt ad. A közösség is jó ami ezzel jár. Remélem valaki leírja jobban mert én most csak ennyit tudok, most a palacsintában hiszek.

2022. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Az ember szeretné tudni, hogy örökké él, valami fennmarad belőle. Valójában nem marad fenn belőle semmi, akármit csinál is. Pontosabban igen, de ennek nem sok jelentősége. Én tudatosan úgy élek, hogy tudom semmi nem marad belőlem és nem is szeretném. Szeretném ha mielőbb elfelejtenének miután meghalok. Pontosabban azt szeretném, ha a távozásom senkinek nem jelentene semmit. Távozásommal betöltöm azt az űrt, amit jelenlétemmel okoztam.
2022. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Konkrétan az embernek azért van szüksége a hitre, hogy ne legyen káosz! Képzeld el mi lenne ha senki nem hinne semmiben. Csak egy szükséglet, semmi több!
2022. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

"ertékes infók vannak elzárva előlúnk"

Ezt hogy érted kérdező?

2022. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Igen, információk és képességek is el vannak tőlünk véve.
2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
💗 Ebben higyjél, szerintem, magadban, ennél jobb ötletem nincs, így az összes vallásból ki tudod válogatni ami neked kell, meg mindenből, ami elérhető, persze ami nem érhető el abból nem lehet kiválogatni, de talán rá lehet érezni valamikre. De ha tudsz valamit amit mi nem akkor írd le.
2022. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Amúgy együtt érzek veled. Szerintem ezen minden értelmes ember átmegy, ezen a hovatartozási vágyon, vagy mindegy hogyan nevezzük. Szivből kivánom hogy találd meg, amit keresel, bármi is az.
2022. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Helyes hogy ilyesmiken gondolkozol, helyes hogy keresed az igazságot, és helyes hogy nem hiszel el mindent, ami szembe jön.

Keress tovább. Van mit találni.

2022. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!