Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek mennyire igaz,...

Szerintetek mennyire igaz, hogy a reinkarnáció és a mennybéli élet folytatódik földi életünk során, miket tudtok erről, lehet valami ezek között, mennyire lehet hinni ezeknek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 4. 23:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bármit szívesen veszek!!!
2018. szept. 4. 23:51
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
A reinkarnáció egy spirál,és természetesen létezik.Addig tanulunk, fejlődünk itt az anyagi világban míg a megvilágosodásig elérünk.A mennyország a kiindulópont és a végcél nagy általánosságban.
2018. szept. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Mennyország: a megfelelő földi élet örök ideig tartó kellemes jutalma.

Reinkarnáció: újjászületések sorozata a lélek/szellem fejlődése érdekében.

Az előbbiekből következik, hogy a kettő együtt nem megy.

.

"mennyire lehet hinni ezeknek?"

A HIT nem követel bizonyítást, tehát bárki bármiben hiihet, kiélheti teljes hitét, hiszen nem kell semmivel alátámasztani annak igazságát.

2018. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

A reinkarnációt elképzelhetőbbnek tartom, mint az egyszer élünk, utána menny vagy pokol verziót. A keresztények a mennybe kerülés utáni földi folytatásról nem beszélnek.

A reinkarnációról pedig többfélét is olvastam, nem tudom megmondani, melyik lehet igaz, csak azt, hogy melyik a hihetőbb számomra. De az igazságot csak akkor fogom megtudni, ha egyáltalán, amikor odakerülök. De a jelen élet jelen pillanatában ez nem számít.

"Mennyire lehet hinni ezeknek?" - rajtad múlik. Leginkább azon, hogy mennyire van késztetésed azt hinni, amit hiszel. Ha engem kérdezel, akkor ne másoknak higgy! Legyél nagyon kritikus, nagyon őszinte önmagadhoz, és csak a saját tapasztalatodnak higgy!

2018. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#2 miert nem megy egyutt? a reinkarnacio nem cel hanem az Ut, a Felszabadulashoz

a Keresztenyek Mennye ugyanugy Felszabadulast jelent

de ez csak egy rovid leiras a nyilt-titokrol

a lenyege hogy egyik a masikat nem zarja ki semmilyen ertelemben, mas kerdes hogy sok ember mennyire akarja vagyja kivanja hogy kizarjak egymast

2018. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A Mennyország a végcél, ezt írtam.
2018. szept. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Biztos tudás kell, nem hit. Két eltérő dolog.

Amúgy azt mondják, hogy a vallásokat majd egyszer egyesítik tudás alapján és akkor majd nem kell elkülöníteni egymástól őket.

2018. szept. 6. 16:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Erről én is olvastam.Osho megírta.
2018. szept. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2

spiral? nem inkabb hurokra gondoltal?


de a "Menny" jelen van hinduknal is

a buddhizmust es hinduizmust nincs ertelme osszemosni mert a buddhizmus "torz kepet" mutat azert mert erre volt (illetve van is) szukseg, arra hogy az Ent nem letezonek higyjek, tartsak, mivel az EgoTeizmus burjanzott, mint altalaban (mindeg, foleg napjainkban is)

mivel az Ennek, Leleknek sem szabad jelentoseget tulajdonitani, de ez hinduknal is igy van csak rengeteg iranyzat meghozza nagyok is megis Enben gondolkodnak

* ahogy szinten tulzasba viszik (szinten mint altalaban) az Istenrol szolo filozofalgatasokat amiket, ha nem tudnak ertelmezni, megerteni, hinni benne, akkor eppen ellenkezoleg negativan hasznalnak fel, tehat ateista modon (Hit Rombolasara)

(en a Hit Epitesere, Novelesere filozofalgatok tulzasba vitten)

tokeletsen rahuzhato minden korra a mostani helyzet ahol az Egoteizmus, Ateizmus, Anti-Teizmus, Materializmus, Testiseg, Anyagiassag, a dominans

es ezeket pont a nep is koveti es a nep sokasag, jo ha elvesznek?


#3

igazabol nem szuksegszeru hogy fejlodjenek, es visszafejlodni is tudnak

(FelSzabadulashoz igen, de a halal es szenvedessel teli reinkarnaciohoz nem)


#5

arrol amit irtam rengeteget es meg tobbet kellene irni, igy erdemes olvasni es meg sokkal tobbet olvasni annak akit erdekel, de olyan muveket amik valoban a hinduizmussal foglakoznak, nem modern ezoterikus "tanokat"


valamenyi alatamasztas szukseges a hitnek (egy "hit-szikra" - olyan amiben hinni lehet)

ezert van hitvedelem keresztenyeknel is ha ezek bizonyossagra, meggyozodessegre vihetnek, hited erosithetik, ahogy a hinduk tapasztaltatni probaljak a hivokkel, aki az Uton halad az mindeg egyre inkabb megtapasztalja a hitet, Istent


#4

miert nem beszelnek? Uj Foldrol van szo, MennyOrszagrol

vagyis a TulVilagon OrokElet van, nem pedig Mozdulatlansag


tobbirol fentebb irtam, viszont:

"De a jelen élet jelen pillanatában ez nem számít."

pontosan a reinkarnacio nem befolyasol, nem befolyasolhat semmit,

a szellemi fejlodesre kell torekedni mindenkoron, Isten Onzetlen Eleresere, Szeretetere


neked is ajanlom a "Bhagavad Gita" olvasasat

"mar olvastam" - barki aki ezt mondana annak szol:

ezt nem lehet elegszer olvasni, nem veletlen ez a LegSzentebb Mu hinduk szamara, ez osszefoglalja az egeszet, igy ha olyan ismereteid vannak amik ennek ellentmondanak akkor azt nagyon sokaig kell tanulmanyoznod még, hogy miert is mondanak ellent hogyan old fel, igaz-e es hogyan igaz pontosan


#Kerdezo

kerdesed nem is figyeltem jol

elirtad vagy valoban "soran" es nem "utan" ra gondoltal?

reinkarnaciot egyaltalan nem ertik azok akik ismert Foldig jutnak, hiszen meg a buddhizmus is bolygokat tart szamon, tehat univerzumot

a Foldon is ujjaszulethetsz, de nem szuksegszeru itt


a hindu Menny(Orszag) viszont nem a Fold, nem egy Uj Fold lesz

bar nemely buddhistak Tiszta Foldnek nevezik de ez inkabb kepletes elnevezes, maga a kereszteny Uj Fold sem szuksegszeruen ugyanez a Fold lesz mert akkor miert is Uj?


pontosan tehat mire is gondolsz Kerdezo? epp arra hogy a kereszteny vilagkepnek es a hindu vilagkepnek mik a hasonlosagai?


Kerdezo nincs mas Ut minthogy megismerd az eredetet az ajanlott "Bhagavad Gita"-t olvasd elsonek

"MEK OSZK"-rol letoltheto az "Ugy ahogy Van" (Krisna-tudat) valtozat is ami kommentalva van bar emiatt irdatlanul hosszu, erdemesebb a Vekerdi Jozsef félét olvasnod elsonek mert atlathatobb

aztan pedig ha erdekel hinduizmus egyre melyebben akkor vele foglalkozo konyveket kell keresned, sajnos a legtobb konyvtarakban lelheto meg leginkabb, mar ha ott megleled, antikvariumokat kell keresni vagy sokat keresgelni mindenfele, "MEK OSZK"-n jopar mu lehet fent van

ha elolvasol parat akkor mar meglatod hogy mirol is van szo


de ha bulvar irasokat keresel vagy ezoterikusokat akkor az Igazsagtol, Istentol egyre tavolabb fogsz kerulni


kereszteny vallashoz, hitvilaghoz, vilagkephez pedig

erdemes ezekre az oldalakra ranezned (termeszetesen Biblian kivul):


apologia.hu

depositum.hu

hivo.hu


lehet van rengeteg mas is, de en ezekre akadtam "kereses nelkul" (Utam soran) amiket valamenyire mar ismerek

apologia.hu-n peldaul a reinkarnaciorol es MennyOrszagrol is van letoltheto (PDF) olvasmany

a masik oldalakon a Pokolrol van inkabb, a reinkarnaciot meg legfeljebb csak megemlitik

("Utam soran" hinduizmussal foglalkozo oldalba nem annyira botlottam, buddhizmussal foglalkozoba inkabb, Krisna-tudat oldalat biztos megleled

de egyikre sem emlekszem, nem hogy ismernem)


"Gyakori"-n is erdemes keresgelned mivel megszamlalahatatlan hasonlo es hozzakapcsolodo kerdest talalnal, rengeteg valasszal


#5 valaszom utaniakat nem olvastam meg


Xy4

2018. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10 * mas meg senki - nem jott semleges vagy pozitiv pontozassal


par kerdesnel errol eleg hosszan irtam sajnos nem tudom belinkelni oket de hatha raakadtok illetve eleg csak tajekozodni a hit es tudas, vallas es tudomany kapcsolata utan

2018. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!