Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Budhizmus tanításai nagyon...

Budhizmus tanításai nagyon gyenge a keresztény tanítással szemben. Jézust és Budhát egymásmellé állítanánk ki lenne a hitelesebb? Hívőként nekem egyértelmű

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ki is fejtenéd bővebben, hogy mitől tartod hitelesebbnek Jézust.
2022. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Valójában ez ugyan az az út, csak két különböző interpretáció....valamint a buddhista utakon kevesebb a hozzákeveredett negatív, hamis információ.
2022. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Áhh isten egyszülött fia az nem hiteles dehogyis.ringasd magad ,hogy majd reinkarnálódsz,de elkell hogy keserítselek mert se budhának se neked nem volt és nem lesz elöző illetve következő élete. Na már találtam is egy okot de még miliót tudnék sorolni
2022. nov. 26. 17:55
 4/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Csak nyugati ezós irományokból ismered a buddhizmust, vagy olvastad a buddhista szent iratokat is, és ez alapján veted össze a két tanítást? Amíg mindkét tanítást alaposan meg nem ismered, addig nem tudsz hiteles véleményt alkotni. Maximum a már amúgy is meglévő hited alapján ítélkezhetsz, ami viszont elfogult nézőpont. Ugyanakkor ha elkötelezett híve vagy a keresztény tanításoknak, fölösleges foglalkoznod más tanokkal, vagy bírálnod őket. Ha keresztény vagy, a kereszténység kérdéseivel foglalkozz, ne két vallást hasonlítgass össze. Ha mások hitét alulértékelve tudod csak a saját hitedet megerősíteni, az azt jelenti, hogy a hited nem elég erős, nem vagy benne elég magabiztos.
2022. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hívő vagyok de engem zavar hogy egyesek hagyják.hogy félrevezessék őket a reinkarnáció hamis tanával azért is írtam ki a kérdést hogycaki bizonytalan az gondolkozzon el a két tanítás között
2022. nov. 26. 18:03
 6/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdés, és a válaszokra adott kommentjeid nem segítenek a kereszténység felé terelni az embereket, mert mind a kérdés, mind a válaszaid provokatívak. Jézus senkit nem kényszerített, és senkit nem ostorozott a hite miatt, csak is azokat, akik őt személyesen támadták(zsidó főpapok). Esetükben is inkább a hitük hiányát, vagy eltorzulását bírálta. Amennyire tudom, Jézus azt várja a híveitől, hogy róla vegyenek példát, és az ő útját kövessék. Mások kihívása, és gúnyolása, mások hitének tiprása nem Jézus útja, hanem az olyan emberé, aki csak úgy tud felfelé jutni, hogy másokon lépdel felfelé. Nem neked kell megváltanod a világot, sem pedig az embereket, akik mondjuk másban hiszenk. Te magad abban az emberben hiszel, akinek ez volt a küldetése. Szerintem azt nézd, hogyan követhetnéd a saját vallásodat jobban, mint ahogy most teszed, ne pedig azt, hogy mások mit gondolnak a világról. Ha másokat bírálsz, sem te nem jutsz közelebb istenhez, sem mások. Csak leragadtok mindenféle földi vitában. Ha te a hitedre összpontosítasz, nem arra, hogy mások mit gondolnak, akkor legalább te közelebb kerülsz az istenhez. Az, aki közel áll istenhez, azt az emberek követik. Ez mindig így volt. Ezzel elérnéd azt, amit a vitával, mások hitének megkérdőjelezésével nem tudtál.
2022. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Nem vagyok semmilyen vallás követője. Viszont ismerem a Bibliát, és az ott leírtak szerinti Mennyországban nem hiszek, a reinkarnációban viszont igen. De leginkább azt szeretném, ha semmi nem lenne, csak meghalnék és adásszünet.

2022. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7#, a buddhizmusban is van mennyország/mennyei világok

A tusita mennyország, a tiszta föld mennyország, stb

2022. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
100%
8, De nem az a végső cél, ott is csak időzik az, aki ott születik meg. Ott is műküdik a samsara. Idővel onnan is kikerülnek a "lelkek".
2022. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez igaz, ez is csak egy fejlődési szint, ami egy átadott információ alapján kb százezer évig tart.

A Jézus által intézett belépés a mennyországba ugyan ez.

2022. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!