Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért jó hinni a reinkarnációban?

Miért jó hinni a reinkarnációban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 08:47
A kérdező szavazást indított:
Megnyugtat,
Megnyugtat olyan jó az életem, hogy simán eltudok képzelni még egyet
Képtelen vagyok elfogadni a bibliát és a mennyországot
Nem vagyok elég felvilágosult a témában ezért még nem tudom eldönteni miben higyjek
Nem tudom eldönteni miben higyjek
Egyértelműen elutasítom a reinkarnációt nem hiszek benne
15 szavazat
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
Mind a kettőben hiszek.
2022. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

A lélek létezése a lényeg, a többi a salang.

A lélek maga a tiszta információ, ami örökké megmarad és fejlődik. Azt hogy ezt épp valami fizikai testben teszi, vagy egy fénytestben, vagy valami állóhullámként, belefagyva az időbe, nincs jelentősége.

2022. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pl nem jó, mert azóta tudom hogy nagyon rossz a karmám és abból nincs kiút…
2022. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszek a lélekben, tehát nem hiszek a reinkarnációban.
2022. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
97%

Én a reinkarnációban hiszek, ugyanolyan okokból mint ahogy mások más tanokban hisznek.

A vallásoknak mindig van valamilyen túlvilágképe általában, az embereket mindig is foglalkoztatta mi van a halál után. Minden embernek van valami elképzelése erről, legyen az mennyország, reinkarnáció, vagy a semmi.

Én elutasítom a keresztény tanításokat, számomra idegennek és hidegnek hatnak. A reinkarnációban való hit sokkal közelebb áll hozzám, mint màs felfogások, ezért hiszek benne.

2022. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
97%
Igazából a reinkarnáció nem zárja ki a menyországot, viszont értelmesebb rendszer mint hogy megtértem a menybe megyek te meg a pokolba.
2022. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudsz 6os a bibliáról. Legalább hülyeségeket ne beszélj.Jézus mindenkit szeret. Senki nem kerül a pokolra mióta megváltotta a világot.Habellentmondással találkozol az mind azért van,hogy helyes irányt mutasson a hívőknek. A pokolra se kerül senki aki az élet könyvébe bele van írva.A pokol az inkább elretentő erő,képletesen kell értelmezni ,aki szó szerint értelmezi az rendellenes. Még a legalatomosabb gyilkos is bekerülhet a menyországba.Jézus őt is szereti. Ez nagyon jól kilehet venni a bibliából ami aféle útmutatás a helyes élethez mintsem szórol szóra ertelmezhető elbeszélés.
2022. dec. 12. 13:34
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk kortól függően a pokol először a felhők felett volt kvázi, aztán lett a föld alatt, azelőtt meg nem nagyon beszéltek erről, a legtöbb keresztény hittudós elfogadja az örök kárhozatot és manapság a reinkarnáció tanát teljesen elveti.

Ugyanígy a reinkarnáció tana épp a te írásod miatt reálisabb lenne, mivel amíg ilyen vágyaid és cselekedeteid vannak addig reinkarnálódsz, egyszer majd csak megtanulod.

2022. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Keresztelő Jánosról maga Jézus mondja, hogy ő Illés
2022. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Elmondanád légyszíves hogy nekem milyen vágyaim vannak?

Nyugodj meg mert nincs reinkarnáció. Igen vannak vágyaim például néha egy jó gyros egy hamburger vagy egy jó csaj.amiket a kérdésben adtam meg válaszokat azok a ti ábrándozos vágyaitok. Próbaltam a reinkarnáció hívők fejével gondolkozni

2022. dec. 12. 13:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!