Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom egyszerűen elsajátítani azt a spirituális körökben alapnak tekintett hozzáállást, hogy minden élőlényt egyenlően szeressek?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkit, és semmit. Az állatokat se. Meg a tárgyakat se, meg a fogalmakat se. De nem is utálok senkit, csak egyszerűen nem érdekel senki. Legszívesebben köddé válnék, és csak lebegnék a semmiben. Ahogy a környezetemben élők változtak az idők folyamán (negatív irányba) az végképp kizárja, hogy kedveljem, vagy megértsem őket. Illetve, sajnos megértem őket, hogy ki-ki alakult úgy, folyton csak a maga hasznát lesve, és folyamatosan a rövidebb utakat választva. Nincs egy olyan ember a környezetemben, akire azt mondanám, hogy na ez egy tiszta lélek, csak egy rakás kretén (magamat se tartom a helyes úton járónak). Hogy fogok így megvilágosodni??
2023. jan. 6. 15:53
1 2 3
 11/29 Grimfox ***** válasza:
100%
Az amit "alapvetőnek" írsz, hogy mindent egyformán kell szeretni, már igencsak a spirituális út vége, amikor megtapasztalod az egységet mindennel, és mindenkivel, és felismered az igazságot mindezzel kapcsolatban. Aki nem éri el ezt az állapotot, nem képes még erre a mindent átfogó szeretetre. Lehet tettetni, hitegetni magunkat, és másokat, de emberi szellemmel ez lehetetlen. Nincs semmi probléma azzal, hogy nem tudod ezt érezni, és megtapasztalni.
2023. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Azt mondják, ha valakit nem szeretsz, legalább ne árts neki.
2023. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ez relatív. Én nem ártok senkinek, az illető meg lehet mást gondol erről.
2023. jan. 8. 00:22
 14/29 anonim ***** válasza:
Én tiszta lélek vagyok csak sajnos túl őszinte.
2023. jan. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

De az nem azt jelenti, hogy az őszinteségeddel megbántasz másokat.

Nem csak az a fontos hogy mit mondasz, hanem hogy hogyan mondod.

Nekem is lehet igazam egy csomó mindenben, de ettől még nem támadom le a másikat. Sőt, inkább meghagyom a hitében. Sokkal fontosabb ez, mint egymással harcolni. Úgyse fog engedni az igazából, csak ha jobb belátásra kényszerül.

2023. jan. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Igazából nem másokat bántok meg az őszinteséggel, megbántani max a puszta lényemtől bántódik meg valaki mert kisebbségi komplexusa támad sajnos, mert túlpörgök néha. Hanem magamat blamálom az őszinteséggel, mert úgy mondom ahogy van. Másoknál meg megszokták hogy finomítva mondják, akkor azt hiszik én is, és az enyémhez is még hozzáadják a megszokott finomítás kompenzációját. Miközben nálam az nincs ott, tényleg úgy mondom ahogy van.
2023. jan. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Mondok példákat:


Kövér vagyok?


1. Kövér vagy!

2. Dagadt disznó vagy!

3. Felszedtél egy pár kilót, de szerintem le tudnál fogyni.

4. ...


És akkor még ott van az előadásmód, a hangsúly, a mimika, a testbeszéd, stb.


Az összhatás, hogy hogyan tálalod az őszinteségedet.


Úgy gondolod, hogy az őszinteséggel nem lehet megbántani másokat?


Lehet hogy őszinte vagy, de mondjuk ellenséges és goromba, és ez már bántásnak számít.


Aztán ha te kapod ezt másoktól, akkor kikéred magadnak, holott te is ugyanezt csinálod, csak nem veszed észre.

2023. jan. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kövérnek azt mondanám ha megkérdezi kövér e:

1. eset Kicsit kövér

"Csak max duci vagy de szerintem jól áll neked, ha így jól érzed magad maradj így, így is lehet mozogni jól érezni magad, sportosnak lenni

2. eset Nagyon kövér

Hát igen, de ha nincs betegséged akkor rendben van, ha jól érzed így magad, ha nem akkor majd lefogysz valamennyit, sok módszer van, ha úgy érzed már nem jó így majd gondolom utánanézel, szerintem a sok fizikai aktivitás a leghasznosabb hosszú távon, rövid távon a fogyókúra is beválhat.

2023. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Válts spirituális kört :)

Meg tudnád fogalmazni, hogy miért akarsz megvilágosodni? Mi vele a célod, mit óhajtasz ezzel elérni?

Annak, hogy Te valójában nem szeretsz senkit és semmit nagyon kicsi az esélye, ez sokkal inkább egyfajta elkülönülstégi vágy látszata.

Igen valószínű, hogy nem kívánsz azonosulni a világ jelenlegi zajlásával ami teljesen érthető és rendben is van. És ha így van, akkor ne is próbálj szeretni vagy útálni, mert neked az most nem vágyott.

Ha valóban az a célod, amit írtál- köddé válni és lebegni a semmiben- akkor afelé menj, azzal kelj, azzal feküdj, annak a módját keresd, és felejtsd el amit mások 'helyes útnak' tartanak!

2023. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom amit az utolsó írt, csak én nem váltottam! :)
2023. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!