Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom egyszerűen elsajátítani azt a spirituális körökben alapnak tekintett hozzáállást, hogy minden élőlényt egyenlően szeressek?

Figyelt kérdés
Nem szeretek senkit, és semmit. Az állatokat se. Meg a tárgyakat se, meg a fogalmakat se. De nem is utálok senkit, csak egyszerűen nem érdekel senki. Legszívesebben köddé válnék, és csak lebegnék a semmiben. Ahogy a környezetemben élők változtak az idők folyamán (negatív irányba) az végképp kizárja, hogy kedveljem, vagy megértsem őket. Illetve, sajnos megértem őket, hogy ki-ki alakult úgy, folyton csak a maga hasznát lesve, és folyamatosan a rövidebb utakat választva. Nincs egy olyan ember a környezetemben, akire azt mondanám, hogy na ez egy tiszta lélek, csak egy rakás kretén (magamat se tartom a helyes úton járónak). Hogy fogok így megvilágosodni??
2023. jan. 6. 15:53
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19

Igen, meg se tudom fogalmazni mit akarok ezzel elérni. Lehet ott kezdődik, hogy a természetes hitem szerint tök felesleges dolog megvilágosodni. Mert az azt jelenti, hogy rájövök, hogy mindenki egy stb. stb. De erre már rég rájöttem, és mégse jön be ez a tudatállapot, én nem szeretnék ezzel a tudattal élni. Igenis van elkülönültség, és ez nem lényegtelen dolgokból áll. Sajnos nem tudok köddé válni és lebegni a semmiben, a jelenlegi élethelyzetemben eléggé ki vagyok téve a világ dolgainak, de a lehetőségekhez képest próbálkozom háttérbe vonulni.

2023. febr. 4. 12:49
 22/29 anonim ***** válasza:
Mert az elkülönültség okozza a legtöbb szenvedést. Az egó szintjén nem lehet megszüntetni az elkülönültséget.
2023. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy rájöttél, az egy intellektuális dolog. Az ego azt mondja: na nem, én egyedi vagyok. Méghogy egy minden! Nem nem nem :)

A megtapasztalás az nagyon más. Amikor embeként ráébredsz, hogy független vagy, ám mégsem vagy egyedül, az egy csodálatos tapasztalás.

Egyébként meg tudsz! Igenis köddé tudsz válni és lebegni a semmiben, CSAK ha ezt eléred- mondjuk évtizedek/életek alatt- akkor rájössz, hogy az baromi unalmas. És akkor majd arra vágyódsz, hogy itt lehess látszólag elkülönülve:)

Legyen tehát inkább az a cél, hogy Te hass a világra és ne a világ Terád! Tedd félre az ezo maszlagot- legalábbis szerintem!

2023. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
#21 Valójában félsz meghalni, félsz az egód halálától, ezzel ezt mondtad. Nincs viszonyítási alapod, nem tudod milyen Egy-ségben lenni, mert még nem tapasztaltad, ezért félsz tőle! Fél-elem. Megint az az elgondolás, hogy ha meghalok, akkor senki és semmi vagyok! Kell az egó, az elkülönültség, mert csak így éled meg a lét-tudatodat, ezt ismered. Ha emögé nézünk, ott pedig örömtelenség található. Azért kell az egó, hogy bezsebelhesse az örömöket az elkülönültség miatt. Az örömtelenség élteti, de az örömöket meg a külvilágban keresi, ezért külvilágfüggő. Önmagában senki és semmi.
2023. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

24

Ez nem teljesen így van. Csak nem szeretnék azonosulni random emberekkel. Hitem szerint az egód a legnagyobb ajándék, amit egy általad szeretett személynek adhatsz. Pl. a párodnak, és a családodnak. Nekem se kéne (illetve nem kellett) egy olyan személy, aki mindenkivel empatikus, mindenkit szeret és megért. Persze, aki megvilágosodott, az tudja, hogy mindenkit meg lehetne érteni, de nem teszi meg. Mert a gondolkodáshoz energia és idő kell, ő ezeket pedig az általa szeretett személyekre áldozza.

2023. febr. 4. 13:46
 26/29 anonim ***** válasza:
#25 A szeretetet ne úgy képzeld el, hogy becsönget a másikhoz, hanem hogy egységben van és kapcsolódni tud a saját forrásához. Mivel csak az egó mintáját ismered, nem tudsz másfajta kapcsolódást elképzelni. Egy szerető személy jelenléte ezerszer vonzóbb, mint egy olyan személyé, aki csak az egójában él. Az egó ajándék, egészen addig amíg jól tudod felhasználni, de egy bizonyos idő után már akadály. A tested is ajándék, de egy bizonyos kor után vagy egy betegség hatására is ezt mondanád? Ezért kell csínján bánni a szavakkal. Azért ragaszkodsz az egódhoz, mert szükséged van mások szeretetére. Ott is a szeretetet keresed, csak nem közvetlen módon. Inkább kapni szeretnél. Ha pedig nem kapod meg, az ugyanolyan hiányt szül, amivel az egódat erősíted, hogy aztán megint függésben legyél. Így tartja fent önmagát. Az ok megint csak az, hogy fél a saját halálától és közben szeretetre vágyik. Az igazi szeretetnek viszont van egy olyan tulajdonsága hogy eltűnik benne az egó. Úgy akarni a szeretetet hogy közben félsz tőle, egy ördögi kör, amiből nem tudsz kilépni. Ezért kellenek olyan személyek, akik nem tudnak szeretni, mert így önmagadat tartod fent, közben sóvároghatsz. Az egész mögött egy hatalmas félelem van, a megsemmisüléstől való félelem.
2023. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

26

Én leírom, hogy szerintem normális esetben a szeretetnek ideális esetben egy ember felé kellene, hogy áramoljon, és ez a párod, nem mindenféle random személy felé. Erre válaszként leírsz ide valami fejtegetést, hogy mi az igazi szeretet. Igazából ezért nem látom értelmét, hogy bármiféle eszmecserét folytassak ezen az oldalon, mert mindenki csak fújja a magáét. A legközelebbi írásodra majd válaszként bemásolok egy töltött káposzta receptet és akkor jót beszélgettünk. De inkább hanyagolom ezt az oldalt mostmár :)

2023. febr. 4. 14:23
 28/29 anonim ***** válasza:

"Persze, aki megvilágosodott, az tudja, hogy mindenkit meg lehetne érteni, de nem teszi meg."


Egy megvilágosodott a megértés állapotában van, a nevében is benne van hogy minden világos a számára. De nem kell ehhez megvilágosodottnak lenni, hogy a megértés állapotában legyen.


"Mert a gondolkodáshoz energia és idő kell, ő ezeket pedig az általa szeretett személyekre áldozza."


Ezt az egó mondja.

2023. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Neked az a bajod, hogy nem találtál egy normális szellemi irányzatot, amit tiszta szívvel tudnál követni. Amíg nincs meg benned a határozott szándék, addig nem is fogsz rátalálni. Vagy rátaláltál csak még nem vetted észre.
2023. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!