Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Igaozolja a reinkarnációt, ha...

Igaozolja a reinkarnációt, ha a halálból visszatérve Rékasi latinul kezd el beszélni?

Figyelt kérdés
Noha korábban sosem beszélt, tanult latinul. Ez arra utal, hogy előző életében ezt a nyelvet használta a mindennapok során és az élet után a halál "előmezsgyéjén" visszaaktiválódott az emléke egy korábbi életéből. Mi más ha nem ez az oka? [link]

2023. ápr. 12. 20:40
1 2 3
 11/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

Sok ilyen eset van, egyet én is láttam, amikor egy fiatal lány hipnózisban, gregorián egyházi énekeket kezdett előadni, latinul.

Állítása szerint az életben soha nem csinált ilyet.

Még ahogy énekelt, nagyon tisztán, elég fura érzés volt, mintha tényleg mútból jött volna.

Csak ezt én nem tekintem bizonyítéknak a reinkarnációra

Az ondósejt és petesejt rengeteg információt hordoz a generációkon át, valamelyik adattöredék felszínre hozható az ember agyából, az csak ennnyi szerintem.

Nincs benne varázs, nincsenek kóborló lelkek.

2023. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 SZücsöm ***** válasza:
95%

Az emberi DNS -nek a tudomány jelenlegi állása szerint semmi köze nincs az emlékekhez. A dns csupán a sejtekben található genetikai információ hordozója.


Az emlékek és a tudás tárolására az agyban az idegsejthálózatok és kapcsolatok felelősek. Ezek nem öröklődnek tovább.


+ Ha a valóságtól,tudománytól elrugaszkodunk vannak olyan történetek ("reinkarnációs emlékek") ahol bizonyíthatóan nincs a 2 személy között leszármazotti viszony.

2023. jún. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
42%

Akkor hogyan öröklődnek információk, amikor például egy állat ösztönösen tudja, mit kell csinálni, pedig a szülőtől nem is látta, vagy akár el is szakították tőle, de azért mégis benne van, például egy macskában a vadászösztön stb.

Például szobában nevelkedett, majd kikerül a kertbe és hirtelen eszébe jut, hogy ő egy ragadozó? És már működik is, teszi a dolgát, ráizgul a madarakra stb. Senki nem mondta vagy mutatta neki.

Ez nyilván csak egy példa, természetfilmekben rengeteg olyan jelenséget láthatunk, amikor csak nézünk, ezt honnan a francból tudja, bele van kódolva?

Ilyen alapon sok rejtett információ dekódolódhat az agyba, ami onnan előhívható, hipnózissal.

Hogy nincs mindig leszármazotti viszony, azzal én úgy vagyok, hogy valaki bizonyította állítólag, ki tudja, nekem nem bizonyította.

Jobban hiszek az anyagi valóságban.

2023. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 SZücsöm ***** válasza:
80%

13. Az hogy egy a szüleitől/vadonból elszakított állat ösztönösen, tudja hogy mit kell tennie az életbenmaradásért, speciel nem igaz. Rengeteg dokumentált eset van arról hogy ilyen állatok nem voltak képesek a vadonban túlélni. Sőt ez az általános eset.


A tudomány állítása szerint tudjuk hogy az emlékek hogyan működnek. Semmi köze nincs a dns-hez. Szimplán neuronális kapcsolatok jönnek létre az idegsejtek között.


A bizonyítási résznél nem az az 1. bökkenő hogy valóban van e rokoni kapcsolat, hanem hogy maga az emlék valós e, nem kitaláció e az egész.


De ezt a dilemmát a te történetedre is tökéletesen lehet alkalmazni. Azt hagyjuk hogy a te történeted se több szimpla mesénél, de még ha a te nézőpontodból is nézzük a sztorit, fogalmad sincs hogy a lány igazat mondott e neked, tehát az egész spekuláció lehet hogy csak 1 átverésen,hazugságon,tévedésen alapszik.


Én is jobban hiszek az anyagi valóságban, amit a jelen időnkben a tudomány "képvisel". Viszont a tudomány jelenlegi álláspontja alapján a dns-ben tárolt emlék gondolata semmivel se kisebb mambo-jambo mint a lélekben tárolt emléké.

2023. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
2-es!Szőr felállt a hátamon mikor ezt elolvastam.
2023. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
21%

15.

Az úgy van kitalálva. Csak azóta eltelt pár hónap, kiderült néhány dolog, ezen az oldalon is.

A 2. beírás elkövetője valószínűleg ugyanaz a Nagy Mesélő, amelyik ilyen részletekbe menő, életszerűség látszatát keltő történetekkel kábítja az embereket, ezen az oldalon.

Ez még semmi, hiszen magam is említettem hasonlót (11).

De a 2. története már ki van színezve, például fogadni mernék, hogy "tesója" sincs, vagy annak köze sincs ezekhez a hantákhoz.

Szabályos kisregényeket ír az ember, de az is lehet, hogy külföldi forrásból veszi az alapot és itt már csak kontextusba helyezi (tehát még írói vénája / fantáziája sincs, így ugyebár könnyű hazudozni).

Ha tényleg ugyanaz, akire gondolok, ott követte el a hibát, amikor utánam jött egy szakmai témába és előadott egy szellemekről szóló nagy mesét.

Azt talán nem kellett volna... Most már megismerem a stílusát.

2023. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

Én meg sosem tanultam magyarul, aztán egyszer csak gondoltam egyet és rögtön anyanyelvi szintem lett.

Sőt, németül sem tanultam soha... Kipróbálom, attól függetlenül tudok-e németül kommunikálni.

Es hat geklappt!!! Leute, das ist ein Wunder!

Hmm, nézzük, angolul sikerül-e.

Yea, now I can speak in English too!!!

Lássuk, mi van a hollanddal...

Ja, ik spreek Nederlands!!! Hoe is het mogelijk???

Mennyi csoda egy napra...!

2023. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

Urdul is megy???

2023. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%
18 - Nem, ezen kívül még néhány mondatot tudok spanyolul, de tovább nem terjednek az ezoterikus képességeim.
2023. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19

Ez elég gyenge, egy kisgyereknek nagyobb tanuló ereje van ennél

2023. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!