Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi lesz "minden" után?

Mi lesz "minden" után?

Figyelt kérdés

<Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést és rossz helyre tettem, no sebaj.>

- Mi lesz velünk 5 milliárd év múlva?

A föld 10 milliárd évig "él". Azóta "eltelt" már 5 milliárd, 3,5 milliárd éve indult el pedig a folyamat, hogy élünk...

Tegyük fel, hogy ha meghalunk, újraélünk.

Ha van Isten - meghalunk, Istenhez kerülünk.

Ha nincs Isten - meghalunk és lélekként szemléljük meg a világot "idelent".

Ennek igazából nincs nagy jelentősége, mert 5 milliárd év múlva a nap megközelíti a földet, ami pedig felrobban(?) - nem vagyok benne biztos, hogy felrobban, de megszűnik. Mi lesz velünk utána?! Hova kerülünk?! Isten megteremti megint a Földet és kezdődik minden elölről? Mintha nem is történt volna semmi?! Ti hogy gondoljátok végig ezeket a dolgokat?:)


2010. okt. 17. 16:23
1 2
 1/16 X. Maté ***** válasza:
16%

Az egész egy nagyon bonyolult folyamat, rendkívül összetett. Megosztja az emberek véleményét is az ehhez hasonló kérdések. Most szeretném leírni neked a bonyolult folyamatot tömören: A test elpusztul, az agy leáll, így nem fogsz azon filózni már, hogy hol lehetsz, mivel nincs más, csak most az élet és ennyi. A többit az emberi agy találja ki, mivel szeretne mindenki örökké élni, de lehetetlen, így maradt a túlvilági örök élet, amit valami próféta megjósolt, persze az egész földön csak neki jelent meg az isten....


Csak egy feltételezés, ha a lélek tovább él, akkor miért csak emberek lehetnek a mennybe, ill. pokolba? Állat nem lehet jó, vagy rossz? Mi van a növényekkel, azokat nem isten teremtette?

2010. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mindent Isten teremtett meg...

Egyébként regibаzdmeg._. vagyok, csak erről a regisztrációmról tettem fel a kérdést... (13/L)

2010. okt. 17. 16:41
 3/16 anonim ***** válasza:

Az "állati" és "növényi lelkek" is vándorolnak.


Isten nem csak a prófétának jelent meg. Isten neked is megjelenik, minden nap, amikor kinyitod a szemed, amit látsz, az mind Isten energiája. Az más kérdés hogy te nem szereted azt a szót használni rá hogy Isten.


Egyébként igen, a szent könyvek szerint Isten újrateremti a földet, meg a világot is, miután elpusztul.

2010. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam. :) De ez olyan furcsa... Ki tudja, hogy már hanyadszorra "vagyunk újrateremtve"?... Vagy ez nem így van? Egyébként köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 17. 16:45
 5/16 X. Maté ***** válasza:
33%
Foggalmam sincs h ki vagy, annyira nem is érdekel. Ha mindent isten teremtett, akkor miért nem fogad be minden jót a mennyek országába és miért csak ember léphet be? Szerintem túl sokat öltek már isten nevében, ahhoz képest semmit nem csinált :) Sok keresztes hadjárattól kezdve, az inkvizíción át. A keresztény egyház legalább szépen meggazdagodott a sok birkán.
2010. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Tetszik a gondolatmenet, a nagystílű perspektivikus gondolkodás, bár ezt az alábbi opciót nem értem (értelmetlennek tartom), de mindegy:

"Ha nincs Isten - meghalunk és lélekként szemléljük meg a világot "idelent". "

A Föld végzetét is pontatlanul sőt tévesen írtad le, de az eredmény szempontjából mindegy. (Ha megérjük, a növekvő sugárzás öl meg mindent először.)

Nem vagyok dogmatikus, de pl. azt mondta Jézus: "Ég és Föld elmúlnak, de az én igéim soha el nem múlnak". Rám ez a mondat volt nagy hatással, amikor kozmológiával foglalkoztam.

Más forrásból is azt vettem ki, hogy nem túl nagy ügy egy bolygó pusztulása. "Van máásiiik!!"- ezt a néhai pesti Eötvös bohóc ordította a színpadon, amikor a porondmester elvette tőle az egyik hangszert.

Sőt (állítólag!) ma is élnek köztünk sokan olyanok, akik nem a Földön "szocializálódtak", nem itt kezdtek fejlődni, hanem más bolygón, másféle testekben.

Szóval ez az egész nem a mi problémánk (this is not our cup of tea), majd megoldja az illetékes elvtárs.

2010. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen ilyesmin gondolkodni. Nem tudhatjuk pontosan mi történik a halál után. Hinni lehet különböző teóriákban, de bizonyítékokkal alátámasztani egyiket sem tudják. És lehet, hogy a valóságot a jelenlegi tudásszintünkkel fel sem tudnánk fogni. Nem lehetetlen, hogy a földi élet megszűnése után a "lélek?" másként érzékeli az anyagot és a tér-idő dimenziót.
2010. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 X. Maté ***** válasza:
33%
Amikor kinyitom a szemem fényt, színeket látok, ami a napnak köszönhető, ami egy csillag, a naprendszerünkben és a napfény visszaverődését érzékelem színként. Isten helyett, az agyam generálja a képeket a fejemben, ahogy valaki agya kitalálta a kereszténységet, ahogy valaki agya kitalált egy jó könyvet, stb.
2010. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jó, végül is tök mindegy, hogy mi lesz ha meghalunk. Vagyis nem tök mindegy, de nem ez a kérdés lényege.
2010. okt. 17. 16:51
 10/16 anonim ***** válasza:
ha Isten megint mgetermtené a Földet, honnan tudod, hogy ez már nem a 10-ik próbálkozása, csak mindig elbukik az emberiség, mert nem tanulunk a hibáinkból??
2010. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!