Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hisztek abban hogy uj életünk...

Hisztek abban hogy uj életünk lesz halálunk után ezen a földön mint ember? és fogunk még találkozni szeretteinkel?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 16:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
nem
2010. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Túl logikusan gondolkodom ahhoz, hogy higgyek ebben.

Ugye ha lesz új életünk, akkor lesz új szenvedés is. Az nem kellene például egy örökkévalóságig. Ha pedig nem lenne szenvedés, mert mindenki hirtelen "jó" lenne, akkor az már nem ugyanaz az ember lenne, csak egy átalakított báb. Valamint ha nincs szenvedés, nincsenek célok sem, és ha cél sincs, értelem sincs. Nem tudom elképzelni.

2010. szept. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszek benne. Ha ez így lenne, hogy mindenki azonnal újraszületik akkor nem lenne túlnépesedés, mert mindig ugyanannyi ember lenne.
2010. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Reinkarnáció hihetőbb, mint a menny és pokol, de azt nem hiszem, hogy találkozol valakivel az előző életedből és azt sem, hogy tuti ember leszel...


Az energia nem vész el, csak átalakul. Ha a lelkünk valami energia, akkor szerintem csak a reinkarnáció lehetséges.

2010. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
47%

"ha lesz új életünk, akkor lesz új szenvedés is. Az nem kellene például egy örökkévalóságig. ha nincs szenvedés, nincsenek célok sem, és ha cél sincs, értelem sincs."


Én ebbe sok logikát nem látok. Tehát az örökkévalóságban 80 évnek (ami matematikailag semmi) van értelme, a többinek nincs? Akkor mi értelme volt a 80 évnek?


Szerintem a lényeg az az, hogy meglásd az értelmet a materiális célok, és örömszerzések mögött is, és akkor hagyod el a körforgást a földön(vagy a materiális világban). Ha pedig materiális célok és örömszerzés kell neked, akkor újjászületsz.


A kérdésre válaszolva: szerintem bonyolultabb a dolog: nem biztos hogy a földön születünk újjá, és nem biztos hogy emberként. A szeretteiddel pedig lehet hogy fogsz találkozni, lehet hogy nem (a lélek halhatatlan, végtelen ideig él, de a lelkek száma is lehet hogy végtelen). De ha eljutsz egy olyan szintre hogy kikerülsz az újjászületésből, addigra már nagyon sok ex-családod lesz, lehet hogy olyan sok, hogy rájössz, hogy igazából minden lelket szeretsz.

2010. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%
Én hiszek, több szerettemnél láttam, h mikor haldokoltak, "látták" rég elhunyt anyjukat, apjukat.
2010. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
68%

Éppen ezért gondolom azt, hogy a 80 év után egyszerűen megrohadunk a földben és nincs semmi sem. De létezik rosszabb: lélekként keringünk szerteszét a világűrben, és tudatunknál vagyunk. Na az bebahszna.

Az ember szimplán nem tudja felfogni, hogy nincs a halála után semmi. Mindenképpen ragaszkodni akar egy "főnökhöz", ami irányítja a sorsát.

2010. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
51%
Abban hiszek, hogy élet után élet következik, viszont egyáltalán nem biztos, hogy a Földön lesz. Metafizikailag még rengeteg bolygóra lehet létformát ölteni. Igen a karma a jelenlegi emberekhez köt a leginkább azokhoz akivel a legszorosabb viszonyt éljük. Törvény, hogy hacsak nem szabadul meg valamelyik tőle és tér a lelki világba, akkor új életben újra találkoztok és amit előző körben adtatok azt vissza is adjátok egymásnak.
2010. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%
egy darabig én is szkeptikus voltam, de 1 hete voltam egy "utazáson" az egyik előző életembe, és nagyon sok mostani életemben létező problémára megoldást találtam. szóval, hiszek benne!
2010. szept. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
40%

utolsó:

még annyit, h találkozol a szeretteiddel, de nem biztos, h ugyanolyan kapcsolatban leszel velük, mint most. ha megoldottátok a karmikus feladataitokat, akkor már nem találkoztok.

2010. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!