Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolnak a reinkarnáció...

Mit gondolnak a reinkarnáció hívők az abortuszról?

Figyelt kérdés
Van erről álláspont?

jan. 28. 21:29
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
88%
Én hiszek az újjászületésében és abban, hogy a test akkor kap lelket, amikor már teljesen ki van fejlődve/megszületik. Ennélfogva amíg az abortuszt el lehet végezni, addig még nincs is lélek abban a pici testben, tehát reinkarnáció szempontjából "nem számít". Nem tudom mások mit gondolnak róla, én így vélekedem.
jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Grimfox ***** válasza:
82%
A hinduk, és buddhisták többnyire nem gondolják helyesnek egy élet kioltását, de ha mindenképp meg kell születnie annak a gyereknek, mert ez a karmája, akkor vagy nem sikerül az abortusz, vagy más módon kerül a családba. Relatíve ritka az ilyen erős kényszer, de van rá precedens. A hinduk, és buddhisták is inkább a felelősségteljes nemi életet hirdetik. Az eredeti környezetben ez a kérdés szerintem ritkán merül fel, mert a hinduk nagy hányada nem jut hozzá az ilyen jellegű orvosi beavatkozásokhoz.
jan. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
18%

Azt, hogy komoly következményei lesznek orvosra-magzatra nézve. Persze ha pl. az orvos maga egy abortált magzatként foganna meg újra, akkor az abortusza igazolt, ez viszont vattafakk és facepalm.


De az egészet csak képzelik, mert szoronganak a gondolattól, hogy nincs egy kozmikus, életen túli kontextus, amibe a születés és a halál beleilleszkedik, hanem az élet céltalan (pedig cél adható neki), és a halálunkkal megszűnünk létezni, és a hit ezt az egyfajta egzisztenciális szorongást csökkenti.

jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
34%

Úgy vélem, de ez csak saját vélemény, hogy amikor egy lélek meggondolja magát, mégsem akar, mégsem kell leszületni, akkor az Univerzum gondoskodik róla, hogy a megszületés ne történjen meg. Ez lehet spontán vetélés, halva születés vagy akár abortusz is.


Ha az etikai részét nézzük, nyilván egy leendő élet felett halálos ítéletet mondani aggályos, ha csak nincs rá nyomós indok: megerőszakolás, fejlődési rendellenesség.

jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
60%

Na igen. Ha minket elvetettek volna, akkor hogy érvényesült volna a rossz karmánk?

Eléggé szembemegy a lélek létezésével

jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem akkor egyszerűen annak a léleknek az volt a sorsa, azaz egy nagyon rövid kört tett csak az adott formájú létezésben.
jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
43%

Ah értem szóval pár hétig egy 2 centis sejtcsomó volt :D

Bárcsak az én karmám is eddig tartott volna

Pedig pár hete pont olvastam egy keleti ember tanait és ő azt mondta hogy hiába kívánják sokan hogy bárcsak engem is elvetettek volna, úgyis megtapasztalták volna az életet

jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Grimfox ***** válasza:
75%
Attól, hogy egy embrió terhességmegszakítás áldozatává válik, nem kerüli el a karmáját. Igazából sokat nem is tapasztal meg belőle, mivel egy embrió még képtelen szinte bármiféle tapasztalásra. A lélek testet ölt máshol. Vagy máskor, ugyanott. Végeredményben az idő alig számít. Akár ezer év múlva is megtapasztalhatja azt a karmát, amit az abortusz miatt nem tudott.
jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Értem, majd próbálok írni ezekre.

És hogyan hat azt abortuszt végző orvosra pl, ha esetleg sok terhesség ér véget az ő közreműködésével?

jan. 29. 17:56
 10/38 A kérdező kommentje:

1: de akkor ugyanez a helyzet egy 12 hetes meg egy 36 hetes magzat esetében is? A kifejlettség azt jelenti, hogy a megszületés pillanata ennek alapján, ugye?

2: szomorú, hogy hol tart az egészségügyi ellátás oly sokfelé a világon.

3: megértem ezt az egzisztenciális szorongást, örülök, hogy ezeket te ki tudod mondani. A személyes hit többnyire túlesik a racionalitáson, plusz a kérdés szempontjából lényegtelen. Részemről higgyen mindenki, amiben akar, vagy ne higgyen semmiben, legyen materialista, amíg nem bánt mást.

4: borzalmas ez a halva születés dolog, és gondolom ebben az esetben már a szülők karmája is befigyel

jan. 29. 18:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!