Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolnak a reinkarnáció...

Mit gondolnak a reinkarnáció hívők az abortuszról?

Figyelt kérdés
Van erről álláspont?

jan. 28. 21:29
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

19: igen, én azért gondolom logikusabbnak, mert szerintem egy élet nagyon kevés ahhoz, hogy elérjük azt a “magas szintet” ami a továbblépéshez kell. Meg nekem eleve az se szimpatikus, hogy van pokol. Vagyis akkor az Isten azért, mert neki nem tetsző életet élt valaki, örök szenvedésre ítéli. Szerintem a legtöbb ember senkit nem ítélne örök szenvedésre, vagy csak nagyon extrém esetben pl népirtók, gyerekgyilkosok. És ez alapján a logika alapján akkor Isten rosszabb, mint a legtöbb ember, pedig a vallás azt mondja hogy ő jó, és ez így ellentmondás a szememben. Ha meg senkit nem küld oda, akkor minek van pokol? Hogy fenyegessenek vele? Ez szintén nem valami tisztességes. Egyszer erről beszéltem egy munkatársammal az utcán egy padon ülve, úgy kiakasztottam egy nénit, hogy elmenekült a mellettünk levő padról.


20: de talán jóra is lehet fordítani azt a rossz karmát, ez előbb-utóbb biztos sikerülni fog, hiszen ez az újjászületés célja. És ugyanez a nehéz feladat benne.

jan. 30. 09:34
 22/38 Grimfox ***** válasza:
100%

A keleti vallásokban is van pokol, olyan hely, ahová azok születnek, akiknek a karmája annyira rossz, hogy a földi körülmények már nem tudnak megfelelő körülményeket biztosítani. Ez vallási tétel, nincs róla véleményem, de ott is jelen van. De sohasem végleges. Ha a rossz karma kimerül, újra egy élhetőbb helyre születik a lélek. És az ottani vélekedés szerint nem az isten, vagy a dévák ítélik erre a lelket, hanem a lélek saját cselekedeteinek közvetlen következménye.

Az ábrahámi vallásokban az isten jósága korlátozva van a kiválasztott népére, és csak akkor, ha tökéletes hűséggel követik a törvényeit. Mindenki más a haragvó, megtorló oldalát látja. Még a legmegbocsátóbb vallás, a kereszténység is csak azokra terjeszti ki a bűnbocsánatot, akik gyakorló keresztények, és őszinte megbánással kérik a megbocsátást. Ez mutatja, mennyire az ábrahámi tanokra építkeznek, és részben figyelmen kívül hagyják a krisztusi tanítást. Ez a törés az ó, és újszövetség között nem hidalható át logikai úton.

jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

21 szerintem eleve a földön is van pokol, ráadásul különböző formában, van hogy földrajzilag,(gondoljunk csak a rengeteg gettóra a világ körül, ami még szegény európai embereknek is felfoghatatlan és több milliárd ember született már oda) körülmények szempontjából, van hogy az ember saját magában hordozza, pl külsőleg, pszichés vagy fizikai betegség formályában, de ha engem kérdeznek, egy sima átlagos élet, ahol akár Magyaroszágon gürizel valami ritka szar munkát ritka szar fizetésért is maga a pokol


Abban én nem hiszek hogy van egy hely “ahol a pokol tüzén égsz”, ahogy a biblia leírja(bár nem olvastam bevallom, nem tudom pontosan hogy van leírva.

jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
22, 23: persze van földi pokol, ami relatíve örökkévalóság, mert az életet sokan úgy élik meg. De én a végleges pokolra gondoltam, ahogy a kereszténység beszél róla, tehát nem földi élet(ek), hanem a lélek végleges sorsa. Nem is beszélve a református vallásban a predestináció elvéről.
jan. 30. 14:22
 25/38 Grimfox ***** válasza:
66%
A predesztináció egy nagyon ellentmondásos téma. A keresztények szerint ugye az isten teremti a lelket, és küldi a földre, hogy ember legyen. A predesztináció alapján, már ekkor tudja, hogy a lélek pokola jut e, vagy sem. Mégis elküldi a földre. Az eredendő bűnbe. A lelket isten teremti. Most vagy eredendően bűnösnek teremti, és úgy küldi le, ami gonoszság, vagy tisztán küldi le, de amint megszületik, bűnössé válik. Ami szintén gonoszság, hiszen tudja, mi fog vele törlénni. A predesztináció egy olyan elgondolás, amivel semmilyen formában nem tudok azonosulni. Az alapötletet persze értem. Az istent mindentudónak, és mindenhatónak állítják, ezért azt is tudnia kell, mit fog tenni az ember az élete során. Viszont így semmi értelme elküldenie a lelket a földre, mert csak szenvedésbe, és kárhozatra küldi, ami viszont az isten végtelen jóságával és mindenhatóságával kerül összeütközésbe.
jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
25: pontosan ezt gondolom én is erről. Hogy ellentmondásos, de nekem maga a keresztény értelemben vett pokol is ellentmondásos a végtelen szeretettel amit ők Istennek tulajdonítanak. Egyébként aki reformátustól kérdeztem, senki nem fogadja el a predestináció elvét, pedig nagyon vallásos is van köztük.
jan. 30. 14:45
 27/38 Grimfox ***** válasza:
48%

Én beszéltem már reformátussal, aki hiszi a predesztinációt. De szerintem a többség, ha hiszi is, csak részlegesen. Például az isten szándékosan küldte nehéz életbe, hogy próbára tegye, stb. Ami még mindig logikai buktató, de ésszerűbb, mint a teljesen előre elrendelt élet.

A pokol meg viszonylag új gondolat az ábrahámi vallásokban. A zsidóknál eredetileg nem volt menny, vagy pokol. Vagy teljes megsemmisülés volt, vagy mindenki számára ugyanaz a hely volt fenntartva. Kicsit a görög alvilághoz hasonló árnyékvilág, ahová mindenki került. A menny, és pokol gondolata később érkezett keletről, és keveredett be a zsidó vallásba, de a kereszténységben, és az iszlámban tudott csak tényleg gyökeret verni. Hiába nőttem fel keresztény kultúrkörben(Magyaroszág végül is keresztény kultúrájú), mégis nagyon idegen az egész. Ellentmondásos.

jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Én nem hívő református vagyok, de a predesztinációban pont hiszek és erre a saját illetve a családtagjaim élete a jó példa

Ha isten csinálja, ha nem, ha a sors vagy bármi más

Amit elmondtam a születésem körülményeiről meg vetélésről abortuszról, az csak egy kis szerelte a többi dolognak ami még történt velem.


Szóval abban az egy elméletben én hiszek

jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

12:

Szerintem ilyenkor az a karmája, hogy a leges legalapvetőbb, és egyben a létező legerőteljesebb elutasítást éli meg úgy, hogy nem szolgáltatott rá igazi indokot, és ne is tud szót emelni a maga érdekében.

Abban hiszek, hogy, olyan lelkek kapják ezt a karmát, amik előző életükben így tettek más emberekkel vagy állatokkal.

(6-os vagyok)

jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

29 csakhogy ez egy pár hetes magzatnak tökmindegy mert semmit nem érez belőle

És azt meg hagyjuk hogy jó de majd akkor a következő életére viszi tovább hogy elvetették…

Persze azért mindent sem lehet a következő életében megélni, mert akkor már tényleg értelmét veszti a karma…

jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!