Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolnak a reinkarnáció...

Mit gondolnak a reinkarnáció hívők az abortuszról?

Figyelt kérdés
Van erről álláspont?

jan. 28. 21:29
1 2 3 4
 31/38 Grimfox ***** válasza:
52%
Az abortusz szerintem sokkal inkább a szülőre van hatással, mint az embrióra. Az embrió tényleg nem sokat tud belőle megtapasztalni, viszont az anya annál többet.
jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Az biztos, a mi példánkból kiindulva, az anyámnak is nagyon rossz az általános karmája, főleg a családi karmáját illetve, nem csodálom hogy még egy váratlan terhesség is becsúszott és még egy abortuszon is keresztül kellett mennie…


Bár abból a szempontból érinti az embriót is hogy nyilván mennie kellett tovább és ha hozzánk jött volna akkor ugyanúgy egy másik szar családi helyzetbe született bele vagy majd fog.

Illetve nekem is csak a még több rossz gondolatot illetve lelkiismeret furdalást okozta hogy én megszülettem, ő meg nem.

Pedig közben azt gondolom hogy ő a szerencsés.

jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Grimfox ***** válasza:
52%
Attól, hogy nem a ti családotokba született, még nem jelenti azt, hogy nem egy másik nem túl kellemes családba születik. Ugyanazt a karmát több helyen is átélheti. Csak akkor nem, ha konkrétan személyhez kötődik az adott karma.
jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Anya hisz benne és nagyon rossz ez így ... Sógornőmnek volt abortusza még régen, és nagyon elítélte érte szegény lányt, mert szerinte onnantól kezdve, hogy a petesejt megtermékenyül, a lélek már bekeköltözik a "testbe". Szétkürtölte az egész faluban, hogy mi történt a lánnyal. Tesómék rá nem sokkal megszakították a kapcsolatot anyával, és jól tették, pár évre rá én is követtem a példájukat.... Mert az egy dolog, hogy valaki hisz az ujjászületésben... De azért nem kéne minden rosszra ráhúzni, hogy az előző életünk miatt ezt érdemeltük. Meger0szakoltak? Hát lányom így jártál, biztos a karma. Megvertek és kiraboltak? Megérdemelted, ha nem a mostani, akkord az előző életed miatt..... Iszonyat áldozathibáztató hozzáállás ez.
jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Grimfox ***** válasza:
24%
34, ez azért van, mert az európai ember azonosítja a karmát a sorssal. Mintha olyasmi történt volna az illetővel, amin nem lehet változtatni, amit nem lehetett volna megelőzni, mintha egy isteni akarat büntette volna meg. Ugyanúgy, mint a sors, vagy eleve elrendelésbe vetett hit, ez is csak menekülés a felelősségvállalás elől, míg más esetekben épp vádaskodások alapja, mint ahogy leírtad. A jelenlegi személynek semmi köze ahhoz, amit az előző életben tett, a lélek azonos, de az ember eltérő. Ha történt is valami rossz, aminek a következményeit most a jelen ember szenvedi el, azt nem ő tette. Nem vádolni kell, hanem segíteni, hogy ne ismétlődjön meg, ne halmozódjon tovább az, ami a jelen helyzetét okozta. De ugye a rosszindulat, vádaskodás, káröröm mindig előbb kerül elő az emberekből, mint a segítő szándék. Főleg, ha hitkérdésről van szó.
jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
49%

Én hiszek a reinkarnációban és amit az 1es írt az nem túl konzisztens felfogás véleményem szerint..

Alapvetően nem kellene megszüntetni az abortuszt de csökkenteni mindenképpen SZERINTEM.

Sokan szeretnek azzal érvelni hogy erőszak/bűncselekmény folyamán fogant a magzat de ez az abortuszok 3%a ami évente Magyarországon 12 kB.

Mindenkinek felelősen kell szexelnie (ha teheti) és nem elvenni egy életet.

Az az egyetlen probléma hogy nem lehet megkülönböztetni a ténylegesen szükséges abortuszt és a kényelmi okokból való vetélést. Tisztában vagyok vele hogy a véleményem megosztó, ahogy olvasgattam nagyon sokan nagyon értelmesen érvelnek a témáról, én erre nyitott vagyok és pozitívat csalódtam :)

jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
74%

Én valahol azt olvastam hogy fogantatás után 3 hét múlva már ott van a lélek, de még ki-be járkálhat. Aztan ki tudja...


Ha a helyzetet a leszületendő lélek szempontjából nézed:


Végre talaltál egy adott helyet időt és szülőket, ahova leszülethetsz, és amelyik korban, amelyik helyen, amilyen szülőknél megtanulhatod azokat az életleckéket, amikre a lelkednek épp akkor szüksége van a tovabbfejlődéshez. Amivel tudsz dolgozni az eddigi negatív ÉS pozitív karmádon. Végre minden passzol. Elindulsz. Megvan a helyed a testben, aztán egyszercsak "kirángatnak" belőle.

Ezzel a lélek egy elutasítast él meg. Azt az üzenetet, hogy "nem kellesz". Vagy mert "amúgy sem akartalak" és "nem fogadlak be", "nem fogadlak el", vagy mert "nem tudom képtelen vagyok vállalni vagy épp nem vagyok hajlandó vállalni azt amit magaddal hozol" - utalva itt a gyerek karmájára, sorsára, mindenre amivel megváltozatja a szülők életét (mert mindenkepp megváltoztatná), DE ami a szülő esetében is karmikus!


Egyrészt az abortált lélek, lehet hogy előző életei miatt vállalkozik arra, hogy megéljen egy ilyne erős elutasítást, hogy "nem akarják", mint ember, nem akarják elfogadni/befogadni azt amilyen, amit adni tudna, amit magával hoz erősségeket ÉS gyengeségeket (mint mindenki). Mondjuk mert előző életében hasonlóan elutasított mást.


De az is lehet a lélek nem erre vállalkozott, hanem egy egész teljes életre. Ebben az esetben a szülők akik így döntöttek "nyúlnak bele a dolgokba", és okoznak egy sebet az abortált lelken, amit valamilyen módon egy másik életben majd vissza kell téríteniük.

Mert az abortált lélek onnantól kezdve, hogy "nem kellett", ezt magában hordozza, következő életeiben azon kell dolgoznia, hogy el tudja hinni, hogy igenis vannak, akik elfogadják úgy ahogy van, erősségeivel és gyengeségeivel együtt, és szeretnék, ha az életük része lenne. Mert ebben, a dolgok után elképzelhető hogy nehezen tud hinni. És előfordulhat, hogy a regenerációban pont annak a szülőnek a lelke fog segíteni neki, aki anno elvetette.


A szülő szempontjából meg következmény, hogy meg kell birkóznia azzal, hogy

1 mi a következménye az el nem fogadásnak, be nem fogadásnak, a saját teremtő-képességének való ellenállásnak. Pl. Nagyon durva kreatív blokkjai lehetnek.

2 szembenézés azzal hogy az emberen milyen hatása van annak, hogyha eltaszítják, nincs befogadva. Ezért rengeteg hasonló emberrel és bennük a trauma altal okozott mentális problémákkal hozhatja össze a sors.

3 Előbb utóbb saját magának is meg kell élnie az elutasítást, hogy kilökik, és hogy "nem kell". Persze lehet mas formában, nem abortusszal, de ugyanazzal a tartalommal.

4 Maga a baba besikerülése, vagy ha beteg akkor betegsége a szülő karmája IS! Tehát valamilyen tettének következménye, amilyen tettre ha előző életben tette akkor nem emlékezhet. Terhességmegszakítassal csak elfut előle, csak elodázza, de a megoldandó feladat eltűnni nem fog, maximum másik formában köszön vissza. Lehet olyan formában és helyzetben, amit könnyebb megoldani, de az is lehet olyanban, amit még nehezebb.


Én ilyesmit képzelek el.

jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

36 valamilyen szinten egyet tudok érteni veled. Döntés párti vagyok, de attól még nekem sem tetszik, hogy ennyi abortusz van.


Igen, sokan érvelnek az erőszakkal, és sajnos azt kell, hogy mondjam, ezzel a 3%-al szerintem nagyon alá lőttél. A valós számot nem tudjuk, de valószínűleg ennek többszöröse. Az ilyesféle erőszakot átélt nők legnagyobb része nem mer feljelentést tenni, és az abortusz indokának nem fogadják el az erőszakot csak úgy bemondásra..... Sajnos nekem is van tapasztalatom hasonló bűncselekménnyel kapcsolatban egy huzamosabb ideig. Ahhoz, hogy én el tudjam mondani csak egyetlenegy embernek, aki éveken keresztül bizonyította folyamatosan, hogy megbízhatok benne... Neki is a bűncselekménysorozatról csak 12 évvel később, mikor már kB 8 éve ismertem, akkor mertem beszámolni, de csak nagyon szűkszavúan, miközben sírtam úgy, hogy nem vagyok érzelgős.... Szóval a lényeg.... Hogy ha szerinted az 3%, akkor az valójában 10%-nál is több lehet.


Mindenkinek felelősen kell nemi életet élnie, ez tény, de mondani sokszor egyszerűbb, mint megtenni. Balesetek pedig sajnos történnek.


Az abortusz sosem jelentette egy élet elvételét.... Csak gondolj bele, megölnek egy 10 hetes terhes nőt. A gyilkost egy, vagy két ember megölése miatt ítélnek el?...."csak" egy miatt....



Úgy gondolom, hogy a kényelmi abortusz kifejezés nem igazán létezik.... Senki sem azért jár elvégeztetni ezt a műtétet komoly pénzekért, mert annyira jó muri lenne.... Fizikailag nagyon megterhelő tud lenni ez egy nő számára, sokaknak pedig a lelki része is nagyon durva.



Szerintem mind, akik elgondolkoztunk azon, hogy milyen megoldásokat lehetne kivitelezni, tudjuk, hogy az országunknak ezek szerint nem igazán érdeke csökkenteni az abortuszok számát. Hiszen mi, közemberek nagyon jól sejtjük, hogy a megfelelő edukáció, az oktatás és a kórházak minőségének javítása, a, fogamzásgátló eszközök olcsóbbá, vagy akár ingyenessé tétele, valamint a fizetések növelése nem kis mértékben csökkentenék a művi terhessségmegszakítások számát.... Akkor ezt a politikai tekintetben vett felettünk állóknak is kell/kéne tudniuk.....

jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!