Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy van ez a karma dolog?

Hogy van ez a karma dolog?

Figyelt kérdés

Ha valaki rosszat tesz a másikkal, gyakran rámondják, hogy majd a karma elintézi.

Például ha megcsalnak vagy szándékosan valami nagyon rosszat tesznek velünk úgy, hogy elvileg meg sem érdemeljük, nem tudjuk miért kaptuk és ilyenkor mondjuk, hogy majd a karma elintézi. Na de mi van, ha éppen mi kaptunk vissza valamit, akár olyat amit előző életünkben tettünk? Ha esetleg megbosszuljuk, akkor az úgyis rajtunk csattan majd megint, nem?



márc. 26. 07:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszakaptál az volt a karma, a kör lezárult.
márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

Sehogy nincs a karma. Az emberek a saját igazságérzetük megnyugtatására találták ki, és emiatt is hisznek benne.


Nagyon könnyű belátni azt, hogy nem létezik a karma, nem igazságos az élet, nem 'kapja meg mindenki azt, amit megérdemel'. Csak nézz körül magad körül. Nézz körül a világban. Úgy látod, hogy a rossz emberek megbűnhődnek, a jók pedig elnyerik méltó jutalmukat? Mindig, minden esetben és minden körülmények között? Én nem ezt látom, nagyon nem ezt. Nem látom az igazságosságot és egyensúlyt a világban.


A másik, ami miatt könnyű belátni, hogy nem létezik karma: szenvednek és meghalnak már egészen pici gyerekek is. Ők mivel érdemelték ki a szenvedést és a halált? Míg valódi tömeggyilkosok, diktátorok, terroristák, bűnözők, pszichopaták boldogan élik a világukat?

márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

A karma törvénye nem igazságszolgáltatási rendszer, egyszerűen az okok és okozatok működéséről szól. Pl. ha valakinek szidod az anyját, az illető válaszreakciója valami hasonló lesz. Vagy ha tűzbe dugod a kezed, megégsz. Ha szorgalmasan tanultál fiatal korodban, jobban kereshetsz idősebben. Ennyi a karma. Tulajdonképpen hasonló a newtoni törvényekhez, csak nem kizárólag fizikai jelenségekre alkalmazva: hatás-ellenhatás.

A misztikumát az adja, hogy a reinkarnációt valló távol-keleti filozófiák szerint ezek a hatások átívelnek az egyén több életén keresztül is.

márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Hányszor teszik még fel ezt a redvás kérdést??


Második válaszoló leírta:"Sehogy nincs a karma. Az emberek a saját igazságérzetük megnyugtatására találták ki, és emiatt is hisznek benne."


Mit akartok még?? Mi nem világos?

márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Grimfox ***** válasza:
100%
A karma láncolat, nem úgy működik, hogy egyet adsz, egyet kapsz, és ott lezárul. Az adok-kapok sok életen keresztül megy, mire az egyik fél olyat tesz, úgy reagál, hogy az a döntés megszakítja ezt a láncolatot. Igen. Ha tesznek veled valamit, annak oka van, az egy korábbi döntésed eredménye, és attól függően folytatódik, vagy szakad meg, hogy te hogyan reagálsz az eseményre.
márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
nem létezik karma
márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#5 Ezt értem, csak az a baj, hogy nem emlékszünk az előző életeinkre, és emiatt fogalmunk sincs a karma láncolatáról, hogy melyik esemény miért történik velünk. Vannak kivételek akik ezt tudni vélik, ami vagy igaz vagy nem. Ettől függetlenül én hiszek a karmában, csak ebből a rövid anyagi életünkből szemlélve sok minden nem érthető, vagy nehezen érthető.
márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A karma elmélete nem így működik, mivel ugyebár nem szabadna rosszat tennünk a másikkal és pont azért létezik a karma. Ezt néhányan sajnos kiforgatták és így kering a mémekben. Illetve sajnos nem azonnal hat karma és egymással szemben legtöbbször csak következő életben tudunk törleszteni. Pláne óriási balhé esetén és ezzel még finom voltam. Több-száz évekkel ezelőtt az emberek ölték egymást - szó szerint. Ebből nagyon sok karma van még mindig.


35/F

márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekesség. rajtam van egy olyan jel saját magam elleni karmáról, amivel kapcsolatban az orvosok nem hisznek nekem. Beforrott érvágási seb. Minden egyes orvos azt mondta, hogy felvágtam az ereimet és más nem lehet. Soha nem vágtam magamat. :-)
márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Grimfox ***** válasza:
7., teljesen mindegy miért történik veled. Az a fontos, hogy mi történik. Ha valami rossz történik, és te valamennyire érted a karma lényegét, akkor igyekszel úgy reagálni az eseményre, hogy abból ne egy újabb rossz dolog következzen. Ha mondjuk valaki elver az utcán, akkor nem vadászod le bosszúból, hanem más módon igyekszel megoldani a helyzetet, ami nem vezet oda, hogy megint megvernek. Ebben az életben, vagy máskor. Ez egy durván sarkított példa, de azért a lényeget érted. A cselekedet, ami egy előző életben történt mindegy. Ha tudsz róla, akkor sem változik semmi. A jelen események fontosak, és hogy legalább egy lépéssel előre lásd, mi lesz a következményük.
márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!