Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a halál utáni életben?

Hiszel a halál utáni életben?

Figyelt kérdés

Tudom, érdekes ezt ebbe a témakörbe tenni, de ezt leltem.

Lélekvándorlásban, Istenben, a cél nélküli életben?

Üresség vár ránk, vagy van valami a síron túl?

Mindenki hisz valamiben, legfeljebb abban, hogy ő semmiben nem hisz.

Vagy csak szeretnénk hinni valamiben, ezért hitegetjük magunkat mindenféle teóriákkal, közben meg a halállal lezárul az élet, és volt, nincs tovább?

Nekem is van véleményem, ami folyamatosan változik, kíváncsi vagyok másokéra is.


2011. febr. 18. 16:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Én hiszek! De nem abban, hogy majd halálunk után egy napsütéses, madárcsicsergős, zöld réten ücsörgünk, és baromi boldogok vagyunk. Mivel a lelkünk nem anyagi, ezért elpusztíthatatlan, lehetetlen, hogy csak úgy vége, annyi legyen neki a halál bekövetkeztével! Hiszem, hogy reinkarnálódunk! Hogy mivé? Azt az befolyásolja, hogyan éltünk előző életeinkben!
2011. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Van ám vallás témakör is. Na mindegy, ha már tudomány:


A tudomány jelen állsa szerint nincs lélek nevű, a testtől független entitás, ami tovább létezne a halálunk után. Amit léleknek hívunk, az a az agy működésének "terméke", így az agy halálakor a lélek ugyanúgy eltűnik, mint ahogy a program eltűnik a processzorból meg a memóriából a gép kikapcsolásával.

A testünk atomjai lebomlás után más élőlények részei lesznek, így újra, ezer és ezer tesben létezünk majd tovább.

2011. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Van vallás? Nem találtam, bár tényleg nem voltam túl alapos.

Bár ez nem feltétlen a vallásról kell, hogy szóljon. Inkább szeretném a vallásos emberek érveit szembeállítani az ateistákéval.

Örülnék, ha minél több verziót hallanék.

2011. febr. 18. 17:16
 4/28 A kérdező kommentje:

Amúgy én tényleg állandóan másról győzöm meg magam, vagy mások győznek meg. A semmi felé hajlanék én is, egyszerűen annyira hihetetlen, hogy ez az iszonyatosan bonyolult összefüggések halmaza, érzések és álmok és minden, amit élünk egyszerűen a semmibe vész.

Ha csak a faj fenntartás a cél, és a sikeresség, meg ilyenek, ahhoz nem kellene egy ekkora öntudat, egy ilyen érző lélek, hisz sok faj van ezek nélkül is, akik toppon vannak, bár nem ennyire nyíltan, mint az ember, de már voltak előttünk és lesznek utánunk....szóval nem lenne ez pazarlás, ez a tudat?

Ha nem lenne a hit az emberben, hogy ez nem így van, és van értelme az egésznek, akkor az emberiség fejlődne?

Ha csak a mának élünk, akkor tényleg senkit nem érdekelne, hogy mi lesz az utódokkal, a Földdel halálunk után, nem?

2011. febr. 18. 17:31
 5/28 anonim ***** válasza:
47%

kedves kérdező. :)


mivel minden ténylegesen hiten alapszik, és minden olyan amilyennek az emberek gondoljál, minden a tudatunktól függő, így lehetséges, hogy maga a világegyetem(fizikai világ) is csak mentális képek sorozata, amolyan virtuálisan megjelenő elméinkben. ha lemossuk azt, amit iskolában tanítanak nekünk, akkor arra a következtetésre jutunk, hogy amit biztosan tudunk, az az, hogy vagyunk(van nekünk olyan, hogy én), és annak megjelenik egy bizonyos világ. Kétféle feltételezést nevezhetünk meg. Az egyik az, hogy van egy a tudatunkban megjelenőhöz hasonlatos világ a tudatunkon kívül, ami ugye a jeleket küldi magáról nekünk, ha lehet így fogalmazni. itt persze megjelenhet az a kérdés, amit te is felvetsz. minek a tudat? miért nem csak annyi van, hogy a testünk érzékel, az agyunk feldolgoz, és reakciót hajt végre? de az agyunk megjelenít még minket(tudatunkat) is, és minekünk a gondolatsort a világról, ami állítólag elménken kívül helyezkedik el időben és térben, holott ez elméletileg felesleges(az éntudat), de mégis van.

Viszont van nekünk egy másik variáció is, amikor valami mást feltételezünk. Hogy a világérzet csak mentális, vagyis tudatunkon nincsen kívül semmi...és minden létezőt(tudatot és anyagot) egyetlen egyetemes Elme fog össze. Ekkor ezt az Elmét feltételezzük, mint valóságot, és ekkor az embert mint értelmet, elmét nevezzük meg, ami a fizikai testet használja, hogy tapasztalhasson, fejlődhessen egy bizonyos dolog miatt, amire most nem térek ki, csak ha a dolog úgy kívánja. szóval az emberi létet ekkor folytonossá tesszük, meg nem szűnővé, és egyértelművé válik, hogy a halál csak amolyan váltópont az élet meg nem álló körforgásán számunkra, ahogyan a születés is...mivel ezek a test(anyag) születése és pusztulása, de nem az elméé. Ha pedig a világ megjelenését mentálissá tettük, akkor igazából nem ellent mondunk a másik verziónak, hanem többet, azt is magába foglalva, így pedig az emberiség létének oka kerül napvilágra, életének valós célja és értelme...mivel kiderül, hogy mentális szabály is van, nem csak fizikai...amit ha betart az egyén, akkor tehet szert igazi "hatalomra", boldogságra, szabadságra. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

"Inkább szeretném a vallásos emberek érveit szembeállítani az ateistákéval."


Tehát te tudatosan szeretnél egy eldöntetlen és lényegéből fakadóan eldönthetetlen témából vitát provokálni, a magad örömére és szórakozására. Hát gratulálok.

2011. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:

szerintem van valami a halál után, de hogy mi azt nem tudom

én mindezt a jó öreg: "semmi sem vész el, csak átalakul" hitre alapozom

2011. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

kedves 18:17!

Igen vitát provokálni, ha úgy veszed, de azért, hogy a bennem lévő kérdésekre tudjam, mások hogyan válaszolnak magukban, illetve másokban milyen kérdések merülnek fel, amikor erről elmélkednek.

Kíváncsi vagyok.

Ehhez gratulálhatsz is. köszi.

2011. febr. 18. 19:17
 9/28 A kérdező kommentje:

18:13!

Köszönöm, ennek nekifutok még párszor!

Ehhez kell intelligencia is...

2011. febr. 18. 19:18
 10/28 poiu ***** válasza:
Baromság! Nincs lélekvándorlás! Ebben az életemben ebben biztos vagyok.
2011. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!