Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a halál utáni életben?

Hiszel a halál utáni életben?

Figyelt kérdés

Tudom, érdekes ezt ebbe a témakörbe tenni, de ezt leltem.

Lélekvándorlásban, Istenben, a cél nélküli életben?

Üresség vár ránk, vagy van valami a síron túl?

Mindenki hisz valamiben, legfeljebb abban, hogy ő semmiben nem hisz.

Vagy csak szeretnénk hinni valamiben, ezért hitegetjük magunkat mindenféle teóriákkal, közben meg a halállal lezárul az élet, és volt, nincs tovább?

Nekem is van véleményem, ami folyamatosan változik, kíváncsi vagyok másokéra is.


2011. febr. 18. 16:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szeretném hinni a szeretteim miatt és a remény miatt, hogy egyszer jobb is lesz a világ. De nem igazán megy... Csak szeretném hinnni... :)
2011. febr. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 audrey90 válasza:
Szerintem ha meghalunk nem esünk át lélekvándorláson, és üresség sem fog várni ránk. Lehet hallani az olyan emberek szájából, akik meghaltak 1-2 percre aztán újraélesztették őket, hogy a halál nagyon békés, nyugodt, nem idegesítő, sőt valaki elkezdett hisztizni hogy miért nem hagyták végérvényesen meghalni. Engem is foglalkoztat hogy milyen lesz a halál után. Valószínüleg olyan mintha csak aludnál... mint csipkerózsika : ) Csak örökké. Engem is ugyanúgy érdekel, hogy ha majd meghalok (remélem jó sokára) akkor egyedül leszek-e valahol, messze, vagy pedig a már halott szeretteim vesznek-e majd körül.
2011. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

LastOne. Left!

Elnézésedet kérem a kérdésért, nem gondoltam, hogy neked ez már sok, vagy túl személyes! Tényleg sajnálom, nem akartam kutakodni a magánügyedben, ha tényleg ezért nem válaszoltál, csak érdekelt volna, egy ilyen embernek végül is mi játszódik le a lelkében. Bocsánat, csak kíváncsivá tettél ilyen téren is.


Mindenki másnak is nagyon köszönöm, hogy megosztották velem legbennső érzéseiket!

2011. febr. 26. 12:33
 24/28 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. :)


ne érezd magad rosszul, nem baj, hogy kérdezel az efféle magánügyeimről, de az a helyzet, hogy te az én tapasztalatomból túl sok mindent nem tudsz kinyerni, ugyanis az emberek más más szellemi "érettségben" vannak. ha úgy vesszük a dolgot, akkor mindenkinek más erősségű változást nyújthat ez a filozófia, persze ha őszintén nyitott és érdeklődő. ha jól megérti a könyv mondanivalóját, és átadja magát a benne megfogalmazott "dolognak", akkor egy mentális változáson biztos keresztül megy(de az igazi út még csak ekkor kezdődik), ami jellemben és hozzáállásban lép fel. a gyarlóságnak(önzés) van egy rejtettebb oldala, amit a mű fel is vezet, így megismerheti az ember a valós szeretetet kizárásos alapon, és ez az végül is amivel azonosulni lesz képes tudatosan, ugyanis alapban efelé tart az emberi egyén, csak hát úgy, hogy nem is tud róla. ennek nagyon fontos szerepe van az emberi életben, ugyanis ezzel megszabadulhat a dolgok(legyen az bármi) iránti függőségtől(ragaszkodás, vágy), de nem úgy, hogy innentől eldobja magától azokat...hanem úgy áll hozzá, ahogyan kell, ahogyan a "nagykönyvben meg vagyon írva". meglelheti azt az arany középutat, amiről Buddha nevű ember beszélt. ebből megállapíthatod, hogy az érdeklődés az nem ugyanaz, amikor ezt az érdeklődést a bizonyos tárgy, vagy személy, vagy bármi iránt vággyá és ragaszkodássá alakítod. engem érdekel minden például, hiszen "egy vagyok a mindennel", de nem esek át a ló túloldalára, ha erre vagy kíváncsi. :)

gondolom azt észreveszed, hogy valójában annak nincs lényege, hogy én most épp milyen vagyok, viszont annak annál inkább, hogy mivé lehetek(emberek). a végcél(földi embernek) ugyanis egy olyan dolog, hogy a teljes tudatomban belátom, elfogadom, hogy ténylegesen egy vagyok mindennel(nem felszínesen, hanem valósan), mivel ekkor az univerzum megnyílik előttem teljes valójában, és elfoglalhatom "méltó helyem" a létezésben(ez persze időbe telik)...ezt úgy értem, hogy az elmém, ha úgy tetszik lelkem valójában az elsődleges létező azzal szemben, amit a tudomány "anyagnak" nevez, így a fizikai törvények felé kerekedhetek teljes mértékben, ahogyan egy ember kb 2000 évvel ezelőtt ezt be is bizonyította(persze nem hiszik el sokan). ekkor pedig a teljes boldogság jár át, hiszen azon az önmagamon lépek túl, ami önző, ami magának él, ami fél, ami ezáltal korlátozza azt, ami valójában én vagyok...mivel az önzés és a félelem elhomályosítja a valós szeretetet és boldogságot. az ember önző énjének van oka, de ezt a könyvből ki tudod szedni. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2011. febr. 26. 19:02
 26/28 anonim ***** válasza:

A vallásos érveket nem szembeállítani kell az ateistákéval (vagy éppen a tudománnyal), hanem összeilleszteni, összeegyeztetni.


A baj ezzel az, hogy ha a tudomány megmagyarázza a vallást, az már nem az a hit, amit a vallás hirdet.

2011. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az élet soha pontosan meg nem fogalmazott biológiai definíciója szerint az már nem élet, ami a halál után van. Az már ezoterika.


Ebből as megközelítésből a halál után nincs élet:)


Azonban.... már hogy ne lenne a halál után élet? Jártatok már temetőben???


"DRÁGA EMLÉKED ÖRÖKKÉ SZYÍVÜNKBEN ÉL!"

"AMÍG MI ÉLÜNK, TE IS ÉLSZ"

"KI BENNEM HISZ, ÖRÖKKÉ ÉLNI FOG ÁLTALAM"

2011. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
buddhista cigány vagyok és hiszek benne,hogyha meghalok fürdenem kell...
2011. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!