Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Karma - ördögi kör? Mit...

Karma - ördögi kör? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Elsősorban a "hozzáértők"höz szólna a kérdésem, de szerintem másokat is elgondolkodtathat. Szóval ugye a Karma az a rendszer, amely irányítja, hogy a tetteknek következménye legyen, és így minden komolyabb dolog ami az emberrel történik, az előző vagy jelen életbeli cselekedetek visszahatása. Akkor ha megölnek, akkor azt "megérdemeltem" mert mondjuk én is megöltem előző életemben valakit (vagy netán pont azt aki most megöl), és így "jogos", hogy megöljenek. Viszont akkor az is jogos volt, hogy én megöltem valakit, hiszen az meg az Ő karmájában volt, akkor miért kapom vissza? Mikor lesz vége ennek az egésznek? Számomra logikátlannak tűnik. Az is, hogy a szabad akarattal összeegyeztethető legyen. Tegyük fel van valaki, aki minden életében "jó" volt, nem bántott senkit. Egy gyilkost mi gátolna meg abban, hogy megöljön egy ilyen embert?
2011. ápr. 7. 10:49
 1/6 anonim válasza:
2011. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző életekről szóló visszahatásra sajnos nem tudok mit mondani... nincs ilyen jellegű "tapasztalatom", bár egy picit azért hiszek benne. Ami engem illet, én a karmának abban a részében hiszek, hogy a jó és rossz "cselekedetek" kiegyenlítődnek. Régen voltak zűrös időszakaim, követtem el jó pár hibát (megcsaltam a párom, hazudoztam, a többit inkább nem írom le), és nagyon rossz időszak volt, semmi sem sikerült, összecsaptak a fejem fölött a hullámok. De csak azt kaptam, amit megérdemeltem. Mióta benőtt a fejem lágya, normális életet élek és "ellenállok" bizonyos dolgoknak és embereknek, sokat változtam én is, és az életem is. Helyrerázódtam, és próbálom a jövőben is megtartani ezt az egyensúlyt. Persze nem gondolom, hogy minden a karmáról szól, de én hiszek abban, hogy a segítségével tudunk változtatni a dolgokon.
2011. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia.


a karma tényleg azért van, hogy a tetteknek legyenek következményei...de ez nem azt jelenti, hogy mindenki pontosan ugyanazt kapja vissza, amit adott...csak átél "büntetésből" egy történést a vétke miatt, és mindazért, hogy fejlődhessen, ugyanis az ember csak és kizárólag saját kárán képes tanulni...Amikor is pedig belátott, megértett, megbánt őszintén egy bűnt, akkor a karma szempontjából azon már túllépett, tehát legközelebb nem fordul elő visszahatás, mivel az egyén bele sem esik a hibába utána. A karma addig van, amíg az egyén észre nem veszi mi újság az adott dolgokkal kapcsolatban...szerintem ez teljesen logikus. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem.

Nincs senki, aki megbüntetne vagy megjutalmazna, tehát ilyen szempontból nincs karma.

De, döntéseid mind alternatív világokat hoznak létre, és ezek párhuzamosan egyetlen időben léteznek( melyben egyszerre történik jelen, múlt, jövő) és időnként még meg is tapasztalod ezeket.

A döntésekhez pedig ha megbánás társul, akkor egy új-jelen életben ismét találkozni fogsz az adott helyzettel, mert te magad választod, hogy maradéktalanul megtapasztald, megtanuld.

2011. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ki mint vet, úgy arat
2011. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az univerzális törvény: adok kapok.Megállás nincs.

De ha tudsz adni,akkor kezdj el magadtol valami jo cselekedetet,és az élet válaszolni fog ,csak figyelj...

És amit kapsz,az arányban van azzal,amit adtál.A jo cselekedettel megtörhetö a rossz karma!

2011. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!