Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok a buddhizmusról?

Mit gondoltok a buddhizmusról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 17:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami... Szerintem három csoportba lehet sorolni a vallásokat. Az egyik amiben azt tanítják, hogy Isten jó (pl. kereszténység). Van amiben a gonoszt (pl. sátánista) De ebben egyensúly van...
2011. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Többre tartom, mint a legtöbb vallást.
2011. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem Isten igenis jó.

Azért mert vannak rossz emberek, nem Istent kell okolni.

Én keresztény vagyok mellesleg, és nem csak azért, mert ebbe a vallásba születtem bele.

2011. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem mondtam hogy rossz... De ha tényleg olyan jó lenne akkor mért hagyta a világháborúkat? Az atombomba ledobások? Háborúk?
2011. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
*olyan jó lenne mint amilyennek mondják
2011. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy majdnem minden vallás ugyanarról beszél, csak egy teljesen más nézőpontból... ez olyan mintha egy házat megnézel 4 irányból máshogy látod mind a négy irányból pedig ugyanaz...

Csak tudod az egyetemes igazság sokkal bonyolultabb annál, hogy van egy Isten, vagy reinkarnáció, vagy akármi, ember számára felfoghatatlan, és így mindegyik a maga módján ezt próbálja magyarázni (a megmagyarázhatatlant), ezért annyira különbözőek... de igazából ugyanazt próbálják mondani.

Szerintem a lényeg, hogy az ember tiszta, rendes és hasznos életet éljen, mindegy, hogy azt a keresztény, buddhista, taoista, zsidó, akármi vallás keretein belül teszi!

Persze vannak kivételek, az újonnan létrehozott "egyházak" pl. a szcientológia, azt nem gondolom, hogy ők is ezt az egyetemes igazságot közvetítenék...

2011. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

Alapítok egy új vallást, aminek ha tagja vagy akkor a földönkívüliekben hiszel, ez lesz az idegenizmus!

Lesz saját könyvünk is amiben bővebben leírunk mindent a vallásról.

2011. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
A Buddhizmus a leglogikusabb, és leginkább realisztikus vallás szerintem.
2011. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

a buddhizmus - metafizikai tradíció (ebből 1 van)

és van buddhista vallás - az a metafizikai tradícióra épült vallás

mind az öt világvallás a metafizikai tradíció formai, gyakorlati, vallási keretben megjelenő tradíció

az öt világvallásról a buddhista szemléletű Glasenapp könyvét ajánlom:

[link]

2011. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó a buddhista szemlélet, szeretném a későbiekben jobban megismerni ezt. :)
2011. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!