Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is van, aki előítéletes...

Más is van, aki előítéletes az olyan emberekkel szemben, akiknek rossz a helyesírásuk?

Figyelt kérdés
Nem tehetek róla, de olyan módon kiírt kérdések látok itt néha, amitől felmegy bennem a pumpa... Egyszerűen nem tudok komolyan venni egy ilyen kérdezőt. Más is van ezzel így?
2011. márc. 27. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Engem nem szokott zavarni, fő hogy kitudom olvasni hogy mire akar utalni.
2011. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Hiába, lehet el tudom ugyan olvasni (bár vannak elég extrém esetek is), de akkor is ez mutat egy képet az illetőről...
2011. márc. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Hú, hát az engem is borzasztóan irritál!

Megfigyeltem, hogy azok az emberek, akik nem tudnak helyesen írni, az általában a beszédükön is hallható...

Engem nagyon zavar, nem tehetek róla.

2011. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mentifantezsvér ***** válasza:
Engem csak az idegesít hogyha w -vel helyettesítik a sima v-t, és amikor az alapvető szavakat pontos j vel írják pl: hüje,mijen,ojan...ezek baromi idegesítők. de amúgy a többi kis hiva nem zavar mert egyrészt lehet elgépelés :D de amúgy én se vagyok a helyes írás mestere mert elég sok gondom van veel szóval maga a helyes írás hiba nem idegesít csak ezek a mai trendi hülyeségek..
2011. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen,hát bennem az merül fel rögtön,hogy kissé primkó az illető.
2011. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Engem egyáltalán nem zavar lényeg az hogy tudod mit akar
2011. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én kellemetlenül érzem magam, ha olyannal beszélek, aki nem tud rendesen írni. Szerintem ez a nagyon minimum, amit meg kell tanulni, ha már érzésből nem megy. Aki erre sem képes.. nos arról megvan a véleményem.
2011. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Msn-en, Facebook chaten annyira nem zavar, de ez egy nyilvános fórum, ahol számít a helyesírás, szerintem. Az alapvető tisztelet mások irányába, hogy megpróbálunk odafigyelni arra, mit hogyan írunk le. Ellenkező esetben a kérdező intelligenciájáról akaratlanul is megvan a véleményem./Hú, eléggé... érdekesen sikerült megfogalmazni./
2011. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Még nem tettem fel kérdést, így nem tudom, hogy akkor is be van-e kapcsolva az automatikus helyesírás-javító, mint most, amikor válaszolok. A válaszok is sokszor helytelenül vannak írva, pedig figyelmeztet a program.


Engem is zavar, de nincs előítéletem. Szerintem a helyesírás egy szintig tanulható, az felett már adottság.

Mert a kérdező nem tudta helyesen leírni, attól a kérdés még lehet értelmes, a gondolat fontos.


manju

2011. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban igaz,hogy a helyesírás egy bizonyos szintig tanulható. Nekem középsuliba nagyon ramaty volt az írásom és fokozatosan javult megmagyarázhatatlan okok miatt. Talán ha az ember évek alatt sokat ír miközben ellenőrzi is a hibákat akkor fejlődhet is sokat. Vannak dolgok amiket a mai napig nem tudok megtanulni mint pl:egybeírás,különírás,kötőjel Ezeket mindig meg kell nézni.

Biztos kell hozzá érzék is. Akinek rossz a hallása az természetesen nem tud helyesen írni.Elég ha kicsit hall rosszul.Ezt is ki lehet vizsgáltatni.

2011. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!