Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért a jó emberekkel történik...

Miért a jó emberekkel történik a legtöbb rossz? Létezik egyáltalán a karma?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a körülöttem lévő nagyon gonosz emberek(főleg egy valaki) olyan egészségesek hogy majd kicsattannak, rossz dolgok nem történnek velük mint pl baleset vagy ilyenek..nem kéne hogy vmilyen úton módon bűnhődjenek a tetteikért,és visszaszálljon rájuk az a sok rossz amiket csinálnak? Mert azt tapasztalom,hogy az igazán jó emberek a legbetegesebbek, velük történnek a legrosszabb dolgok, és sokkal hamarabb is halnak meg,mint azok akik jobban megérdemelnék. Ezeket csak saját észrevételeimből írom. Ne gondoljatok egy rosszakaró embernek,csak felmerült bennem a kérdés..

Kíváncsi vagyok hogy mások mit gondolnak a témáról.


2011. ápr. 17. 00:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartom magam kifejezetten jó embernek, én is csinálok buta és másoknak ártó dolgokat, de alapvetően szeretek segíteni és nem akarok rosszat senkinek. Elég érzékeny vagyok mindenre, megérzem a dolgokat, mások érzéseit felém, hogy viszonyulnak hozzám. Nagyon fáj, mikor másokban ellenszenvet vagy közömbösséget érzek, egyszerre a szívemre veszem és nem tudok szabadulni tőle. Az orvosom már pszichológushoz küldött egyszer tinikoromban, mert szerinte túlstresszelem magam, túl nagy rajtam a nyomás, és érzem, hogy ez a körülöttem lévők miatt van. Nehezen fogadom el a gonoszságot, a rossz embereket, csak az nyugtat, hogy egyszer majd a sorstól talán visszakapják - de nekem eszem ágában sincs bántani, még az ellenségeimet sem. Viszont lassacskán fel tudna őrölni, ha nem próbálnék meg erős lenni, kikészítene a sok rossz hatás, a rossz érzések. És erre rámegy az egészségem is, elég sok (szerencsére egyelőre apró) bajom van és volt. Szóval igen, itt az élő bizonyíték. A sok aggodalomra rámehet az ember egészsége.
2011. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 BlackSword ***** válasza:
78%
Szerintem már a kérdésedben benne van az ellentmondás... Ha létezik karma, akkor a jó emberekkel csak jó dolgok történnek... Ha mégis történik velük rossz, akkor mégsem jó emberek... Vagy nem létezik karma, és mindenki a maga szerencséjének a kovácsa...
2011. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt nem lehet így megállapítani egyértelműen.annyit látok,hogy aki spirituális úton jár,a békére törekszik annak sokszor elég nehéz a melója,egy ilyen önző,ego-huszarak uralta világban.de az álltalad említett gonoszokat nem kell irigyelni,sohasem lehet teljesen belelátni a másik ember lelkébe,hogy mit,hogyan él meg,de biztos vagyok benne,hogy aki gonosz,az szenved a saját gonoszsága miatt(tapasztaltam:-))

lehet,hogy kívülről nem ez jön le,de a gonoszságot a félelem táplálja belülről,és aki félelemben él,az bizony nem lehet egy marha kiegyensúlyozott ember.

elsőnek:aki mindent lenyel,és elfolyt,az nem jó ember. meg kell találni egy egészséges egyensúlyt,és vállalni a konfliktusokat,ha szükséges.nem szabad elnézni másoknak minden megaláztatást,ha az a mi lelki-testi egészségünkbe kerül.ha valakinek minden gonoszságát eltűrnek,akkor mit fog tanulni az életből? és attól sem rossz valaki,ha leperegnek róla a sértések,meg csak röhög a másikon.valójában nincs jó és rossz ember,tudatosság van,és erre érdemes törekedni.

2011. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a jó szándékú ember, aki őszintén kedves, az jobban kinyitja magát más embereknek, és ezáltal sokkal jobban kihasználható.

Sokszor olyanokról is jót feltételez, akik nem jóindulattal vannak felé. Nem gyanakvó, ezért jobban behúzható a csőbe.

És, ha valaki lelkileg ebben megsérül, akkor könnyebben betegszik meg, mert jobban a szívére veszi a dolgokat.

2011. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 aries 2 ***** válasza:
100%
A gonosz embereknek lelkét szenny fedi, nem tudják (pontosabban nem akarják) átérezni mások helyzetét, az általuk okozott sértéseket, bántásokat. Rossz úton járnak, ami idővel pokoli létet is eredményezhet. Pokoli kínok közt viszont ők is megjavulhatnak... A pokol a lélek tisztítótüze.
2011. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%

Minden embernek!

Én pedig azt állítom,hogy jó emberrel rossz dolog nem történhet-ahogyan Szókratész mondaná sem életében,sem pedig halálában.

Persze ha tényleg komolyan bele szeretnénk menni a témába,ahhoz meg kell határozni hogy mi a jó és mi a rossz.

És itt problematikussá válhat az ügy.

Több alternatíva közül én most csak a 2 legkézenfekvőbbet fogom elmondani.

1.megmaradsz a bizonytalanságba,nyitva hagyod magadban a kérdést.

2. kicsit mint egy dogmát kevés magyarázattal elfogadod,és hiszel benne.

A kevés magyarázat itt kezdődik.

Keresztényi erkölcshöz fogok viszonyítani.

Már régóta tudjuk,hogy a bűntett magában hordozza a büntetést is,de felfogjuk e ennek égető valóságát ?

Isten azért határozza meg NEKÜNK,hogy mi a jó,és mi a rossz,hogy a jót tudjuk választani,és ezáltal jó életünk legyen.

Egy jó embernek biztos alapon van az élete,amit senki sem vehet el tőle.

Egy jó ember minden szenvedéssel amit rámérnek csak közelebb kerül az igazsághoz.

Egy jó ember tudja hogy az igazság maga Krisztus,aki Isten létére szenvedett.

A jó ember megdicsőül,amikor megalázzák.

A jó ember minden szenvedésével és nehézségével csak igazabbá válik.

Ez az igazság.

Az érték a láthatatlan létezőkben van,és nem a láthatókban.

Ezért ha valaki ellopja a pénzemet,vagy például akár megölik az egyik szerettemet.

Persze nehéz,de ha én mindent megtettem,és jól éltem,akkor túlélem Istennel.Sőt még örülni is tudok (ha az illető helyesen élt)hogy ő végre a tökéletes boldogságban van.

Ha Isteni erkölcsnek megfelelő életet élek,nem rosszként fogom értelmezni a halált,se semmiféle szenvedést,ami nem a saját bűnöm miatt van,hanem kegyelemként,azaz a legnagyobb jóként.

Persze ezt csak hittel lehet.

Mi döntünk a sorsunkról,és ha Isten mellett döntünk minden nehézség,és szenvedés mellett,ami a hívő ember életében is jelen van,ott lesz mindig a feltámadás is,és a csodálatos boldogság,amit senki sem vehet el,mert nem ebből a világból való.

2011. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tóth Aurel válasza:
8%
SZem meg a jó embereknek jobban felűnik a rossz . MIvel velük kevesebb történik . ja és Karma nincsen . Egy marék hazugság. Biblia kereszténység van
2011. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Erre egyszerű a válasz...A sorstól, karmától mindenki akkora terhet kap, amin képes túljutni, ez nem azt jelenti, hogy nem kell küzdeni a dolgokért és változni a spirituális fejlődésért, hanem azt, hogy mindenki a saját szintjének megfelelő próbatételt kap. A próbatétel olyan, mint egy vizsga, addig amíg nem mész át a vizsgán újra és újra kell csinálnod, addig amíg meg nem tanulod a helyes módon megoldani a problémát, ha legközelebb abba a helyzetbe kerülsz tudni fogod legbelül hogyan cselekedj (ez több életre vonatkozik általában)..az eredeti kérdésre visszatérve , ami a karma szempontból jó, ha az embernek sok problémája van, mert ez a fejlődés jele. Mindenki mielőtt leszületik önmaga is eldöntheti milyen kihívásokkal akar szembenézni...
2011. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%
A jó emberek (Lelkek) már elég tapasztaltak, hogy nehéz életet válasszanak itt a földön, mert tudják, hogy a nehéz dolgokból képesek a legtöbbet tanulni, fejlődni.
2012. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Liszka8 válasza:
73%
Általában sok jó ember van, aki szenved, ez szerintem azért van, mert nem engedi meg magának a boldogságot, másokat helyez maga elé, stb. Vagy épp a karma miatt, előző életében olyan dolgokat követett el, hogy most "így" kell tanulnia.
2012. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!