Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Párom elhunyt. Hogyan tudnám...

Párom elhunyt. Hogyan tudnám ezt az egészet feldolgozni, egyáltalán felfogni?

Figyelt kérdés
Nem fájdalmat érzek, hanem ürességet, hiányérzetem van. Ha rá gondolok, olyan, mintha távol lenne tőlem, de mégis közel. Mintha még mindig itt lenne az élők között, csak valami munka miatt távol lenne. Várom haza, várom, hogy megjelenjen valamelyik pillanatban.Sokan azt mondják, hogy a halottat el kell engedni, hogy megnyugodjon a lelke. De hogyan tudnám elengedni, ha azt érzem, hogy még mindig itt van, és teljesen a tudatában sem vagyok annak, hogy Ő már nincs? Hallottam olyat, hogy valaki az elhunyt féllel úgy beszélgetett, hogy a nyakláncát (mint ingát) egy pohár víz fölé tartotta, kérdezett a halottól, amire csak igennel/nemmel tudott válaszolni az inga körkörös, illetve vízszintes mozgatásával. Ez szellemidézésnek számít? Szeretném kipróbálni, hisz annyi kérdőjelet hagyott maga után... De megidézni nem szeretném, hátha nem tudok tőle elbúcsúzni és örökre itt ragad...
2011. ápr. 21. 00:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%

Totálisan új életet kell kezdened.


Költözz el, és menj el nyaralni.


A régi otthont pedig hagyd ott az emlékekkel együtt, és soha ne nézz vissza.


http://www.youtube.com/watch?v=aqGZkTaw8gk

2011. ápr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%

Ő már nincs szóval feleslegesen őrjíted magad, és magyarázol bele dolgokat, amikre nem kaptál választ azokra nem is fogsz többé.


A szív leállt a tudat megsemmisült, a lélek meg nem határozható meg.


Lépj tovább, mert csak magával ragad, és rengeteg időd elviszi, változás pedig nem lesz, vele tuti hogy nem, majd mással...

2011. ápr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetlen megoldás,az új élet,egyetértek az első válaszolóval.
2011. ápr. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
77%
Könnyen beszélnek az előző hozzászólók az új élettel,de nem olyan könnyű,sok idő kell.Azt viszont addig is tudnod kell,hogy ha igazán akarsz találkozhatsz még vele,igaz nem most.Addig is tedd hasznossá magad,próbálj normálisan élni.
2011. ápr. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Hát először is fogadd őszinte részvétemet. Teljesen megérhető a viselkedésed ebben a helyzetben. A pszichológia szerint ezt "gyászmunkának" nevezzük. A gyász maga, egy érzelmileg felkavaró, de végén megnyugvást hozó folyamat.

A gyásznak vannak fázisai, stádiumai, amiken keresztül kell menned. Jogos, hogy úgy érzed, itt most mindennek vége. Különösen, ha fiatal volt és váratlan volt a halála.

Ne akard befolyásolni a lelkedet. Ne akarj minél előbb felejteni és kimenekülni a gyászból. Nyaralni, kikapcsolódni is akkor menj el, ha már érzelmileg el tudtad fogadni az elfogadhatatlant. Az idő begyógyítja a sebeket, de az tény, hogy ezután már nem lesz minden a régi. De majd lesz más, jönnek új dolgok az életedben.

Édesapám 59 évesen özvegyült meg, édesanyánk hosszú és kíméletlen betegeskedése után. Őnála is láttuk a folyamatokat. Először a lezsibbadás, majd sok sírász, szomorúság pár hétig, majd egyre több "gyásztalan" perc, óra stb. De a mai napig is sokat szóba kerül. 14 éve történt, de ő például nem is nősült újra, nem kezdett új életet. Viszont a gyász és az ebbéli mély szomorúság azért megszűnt. Kritikus volt az első pár hónap. Neked is azt ajánlom, hogy hagyd magad sodorni az érzelmekkel. Enyhülni fog ez az érzés, csak ne erőltess semmit.

Kitartást! És vigyázz magadra!

2011. ápr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%

Ne tétovázz segítséget kérni! Elmehetsz akár egy gyászcsoportba, vagy kérhetsz segítséget gyásztanácsadótól. Bővebben tájékozódhatsz a www.vigasztalodas.hu-n www.gyaszolok.hu-n, vagy a www.gyaszportal.hu oldalakon.

Részvétem!

2011. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%

Ez normális ilyenkor. Mondjuk nem írtad hogy mikor halt meg, de ha már 1-2 éve, akkor mondjuk az üresség érzet normális, de felkereshetsz egy pszichológust. Képzeld azt, hogy mosolyog rád, és mondja neked:

,,...Nagyon szerettelek, senkit se jobban, szívem idefent is csak érted dobban!..." ez csak egy részlet.

Szerintem felesleges megidézni, csak árthatsz vele, amúgy is folyton veled van, ő lett az őrangyalod, akkor is szeretni fog, ha esteleg megismerkedsz valakivel.

2011. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

The show must go on!

Már nem tudsz mit tenni, éld az életed és várd amíg úgy érzed! Engem vajon fog ennyire szeretni valaki valaha is?

2011. ápr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 BlackSword ***** válasza:

Először is őszinte részvétem...


De engedd el... Nem miatta, hanem magad miatt... Mert ha elkezded ezt a butaságot, maximum magadnak ártasz, és még bele is bolondulhatsz... Az élet megy tovább, és a párod is azt szeretné, hogy ne élj a múltban... Emlékezni szabad, meg kell is, de az összes többi misztikus maszlaggal csak magadnak ártasz...

2011. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a részvét nyilvánításokat! Ma van pont 2 hete, hogy meghalt, tegnapelőtt volt a temetése...

Bizony nagyon fiatal volt, és az utóbbi időben veszekedtünk is..ezért fáj annyira, hogy így ment el, hogy már csak úgy tudtam tőle elbúcsúzni, hogy kómában volt. Tudom, hogy velem van! Nem érzek semmi érintést, vagy meleget, ahogy ilyenkor szokták mondani. Egyszerűen azt hiszem, hogy még mindig itt van valahol a közelemben! Tudom, hogy ha hívnám, már nem venné fel... de a halálát mégsem tudom elfogadni. Ha róla beszélek, ha rá gondolok görcsbe áll a gyomrom, de azért, mert szerelmes vagyok! Ha a temetőbe megyek hozzá, úgy készülök, mintha randira mennék vele, és izgatottan várom a "találkozást". Mellette pedig megnyugszom.

Hétvégén elutazom a családommal, ez már ilyen húsvéti szokássá vált. Talán a közös emlékektől messze egy kicsit könnyebb lesz.. de mi lesz akkor, ha visszatérek? :(

2011. ápr. 21. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!