Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik reinkarnáció,...

Ha létezik reinkarnáció, akkor feltételezem a halál után nincs idő, tehát akkor reinkarnálódhatunk pl. a mi időnk szerint 1400ba, de 2900ba is?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

. . . még valami : volt egy kérdésed: hogyan kell elképzelni az abszolútumot?

Erre azt válaszolom, hogy elképzelni lehetetlen, "amikor" nem éled át, ha nincs arra irányulva a tudatod. Hiába írnám körül szavakkal, jó esetben is csak a tulajdonságait lehet:

Végtelen potenciális homogén és egyszerre végtelenül heterogén Semmi.

Egy egyben az eredete is bárminek, mindennek, még a semminek is.

(Erre mondja Laár Andris: nem semmi, mi? ;) )


Ez nem valami mennyei boldogság, nem valamiféle kínnal teli pokol, de nem is érzéketlen közöny, hanem kiinduló állapot , "ahonnan" létrejöhet bármi, avagy létrejön minden, akár a semmi is. Ha lehet egyáltalán érzelmi jelzőt mondani rá (a legtöbb ember ebben hitben van, hogy érzelmileg töltött az eredeti helyünk), talán pl. azt, hogy "hazaértem" az eredeti helyemre, és minden végre -a szó teljes értelmében- szokványos.


De ne a szavakra koncentrálj, azok sose fogják tudatni veled. Ehhez az intuíció is kevés ,félrevezethet. Úgy is átélted már rengetegszer és fogod is és "minden ember, lény" , minden tudat (vagy lélek ha úgy tetszik) újra és újra elfelejti és újraéli, elfelejti, újraéli...


Oka van, amikor beszűkül a tudat; most az a feladatunk "éppen", hogy beszűkült tudattal ismerkedjünk/teeremtsünk egy 3d -s illúzióval/illúziót, legalábbis éber állapotunkban. Az illúzió nagyon is valóságos ,ezt ne feledd! Azért hívom annak, mert esetleges "hallucináció", de ettől még totálisan hat ránk.

2011. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

wtiger. :P


Érdekes dolgokat írsz, bár bevallom konkrét újdonságot nem, én ilyen egyszerűen oldom meg a dolgot, s a legelején megfogva azt, már ha érted mire gondolok...nem bonyolítom túl, de mondom, tökéletesen világos amit írsz. :)

Nem mondtam egyébként, hogy sürgetni kell, de az a dolog, hogy megalkotjuk magunknak, hogy megéljük igaz persze, nekem mégis úgy tűnik, hogy valójában egyetlen Osztatlan Elme van - azért használom az Elme szót, mert intellektust jelöl, viszont személyiséget nem, és hozzá lehet rendelni mindenről való tudomást és persze azt, hogy tud önmagáról, és alkotó ereje van, ugye gondolattal - ami hozza létre saját tudásából az anyagi világot, hogy megélje azokat részekben/részeiben, amik a tapasztalathoz jutás során "én" ekké válnak, és mindazért, hogy majdan a tapasztalásból megértsék mi az igazság, megváljanak a tapasztalattól való függéstől, ahhoz való alárendeltségtől, és a tiszta Elmévé váljanak tudatban, vagyis szabaddá, korlátlan hatalmúvá, valósan boldoggá, amit nem érzelmi állapotként definiálok, ugyanis pont az érzelmi állapotok, még azok is amiket pozitívnak nevezünk, fedik el ezt az igaz boldogságot, amit te szokványos érzésnek nevezel, ami hiába szokványos, de mégis üdítő...egyszerűen jó...s amikor ez az érzés megvan, vagyis sikerült megragadni a tudatunk hozzáállásának módosításával, vagyis folyamatossá tenni, tehát megszabadulni az Elme által indukált világ illúziójától, ami ugye eszköz, amiről tudom jól, hogy nem hamis, akkor szűnik meg totálisan a félelem és önzés...addig nem...persze ehhez be kell látni ezt-azt, de mind fizikai szinten, minden szellemi szinten viszonyítottság van biztosítva, kontraszthatás, hogy mi azokból legyünk képesek tanulni, ha kell sok-sok megszületés során...biztos hallottál már Jézus Krisztusról(most ne értsd félre, nem téríteni akarlak, csak mesélek), ugye pont Ő volt ekként szabad, amiről mesélek, de olyannyira szabad és kitágult tudatú, hogy kedvére formálhatta a történetek szerint az anyagi világot, a 3d set, persze nem önkényesen, mert a szellemi törvényt betartotta...a teljes észből való együttműködést az egyetlen Egésszel, ami van...a feltétel nélküli, önzetlen szeretetet...:)

Ha pedig ezt a mondókát megértetted, akkor könnyedén megértheted mi az Élet oka...ugye az Elme...mi az Élet értelme...ugye az teljes észből való együttműködés az egésszel, mivel egység van...és hogy mi az Élet célja...ugye az, hogy az egyénekkel felismertesse ezt az igazságot, hogy azok az átélt dolgokból, tapasztalatokból megtanulva válasszák maguktól ezt a hozzáállást, mert csak így lehetnek szabadok tudatban, csak így válhatnak meg beszűkültségüktől, korlátaiktól...:)


S hogy a kiírt kérdéshez is írjak, bár ezek is szorosan oda tartoznak, ezért van az időnek "előremenő" folyása, vagyis valamivé válása az univerzumnak, egyéneknek, és ezért nem szülteik meg az egyén a mi szemszögünkből 1400 ban, mert az már úgymond egy lefutott kör...:P


ui.: az elképzelést én direkt idézőjelbe raktam, mert a mindent nem lehet elképzelni, a mindennel azonosulni lehet, azt ami Gondol azt nem képzeled el, annak csak az állapotát veszed fel...és a feladat is ez lenne, amit a megvilágosultak, sőt még a vallások is lejegyeznek...persze némi félreérések és tévedésekkel(dogmákkal) vegyítve, de ezeket most meg lehet tisztítani. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
jah. bezony.
2011. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló (NEM a "jah bezony" -os beíró ;) ) !


Ez is egyfajta megközelítés, amelyről te írsz. Csak egy apró pontosítást engedj meg soraidhoz; írtad, hogy "az Elme által indukált világ illúziójától, ami ugye eszköz"; ehhez azt teszem hozzá: nem csak eszköz, hanem épp olyan értékű része a létnek, mint bármi, és úgy teremtett/benne teremthető, megélt/megélhető dolog. Az más kérdés, hogy milyen tudattal koncentrál valaki a 3d-s (4d-s , ahogy vesszük) világra. Tehát amíg mi erősen függünk tőle, korántsem olyan élmény "itt lenni", mint ha teljesebb tudatállapotban vagyunk, nem függve ettől. Én még sajnos a viszonylag függők tábort erősítem, de az időillúzótól függ, hogy ekként élem meg (tehát azt hiszem most, hogy én most függök tőle, pedig ez relatív és illuzórikus). Az idő relatív, illuzórikus és szubjektív érzet, tehát bizonyos nézőpontból sem én ,se senki nem függ ettől a világtól, pl. az énünk teljesebb, 4-nél több dimenziós egysége nem függ ettől - ez épp olyan, mint pl. itt "3d-ben" a nyolc éves gyerekkori mivoltod sokkal több dolog terén bizonytalan, mint a mostani felnőtt (idősebb) éned, pedig a mostani éned is, és a 8 éveskori is az éned része. (Az más kérdés, hogy vannak olyan dolgok is, melyek terén gyerekkorunkban vagyunk bölcsebbek, pláne 5 éves kor alatt.)

2011. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

tudom, hogy éppolyan értékű része a létnek a világ, azért is írtam, hogy eszköz...az elme eszköze, hogy legyen tapasztalata...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!