Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Éjszaka meghalt a nagymamám....

Éjszaka meghalt a nagymamám. Hol van most a lelke? Lát engem? Hogyan adhatna jelet, hogy tudjam, hogy jól van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 19:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
A lelke meg a foldon van. Tul korai hogy a mennyekbe keruljon, talan meg arra is hogy vallami jelt adjon. Kell nekik par honap hogy megtalaljak a helyuket.
2011. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Őszinte részvétemet szeretném kifejezni.

Sajnálatos dolog amikor hozzánk közel álló emberek hagyják itt a földi létet.Időbe telik míg gyászunk valamicskét enyhülni fog. Úgy gondolom az az egészséges, ha csendben eltudjuk engedni szeretett halottainkat, nem pedig abban bízunk, hogy valami halál utáni élményben fogunk velük kapcsolatban részesülni. Ha a nagymamád vallásos volt és a családod is az, akkor a jó Istenben való hit, a feltámadás reménye, a tudata annak, hogy a "lélek él és egyszer találkozunk" segíteni fog a gyász feldolgozásában. Tedd fel magadnak a kérdést: -Szerinted a nagymamád örülne ha látná, hogy szomorkodtok miatta?

Ő már jó helyen van!

2011. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Mi meg rossz helyen?
2011. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%

A halott lelke általában a temetésig a mi világunkban van. Mivel lélekről van szó, nem biztos, hogy ez a nagyi tudatával is azonos. Ezek még nehéz kérdések.

Nem tudom, hogy miért elvileg nem szabad megidézni 6 hónapig a nagyidat, azt hiszem, hogy a földről való eltávozását akadályoznád meg vele.

Azok a lelkek, akik rögtön távoznak az érzékenyebb embereknek, hozzátartozóknak meg is jelennek.

Erőszakos halált halt emberek, vagy akiket sokat emlegetnek nem lépnek tovább. Az én férjem autóbalesetben halt meg, szerintem nem tudott átlépni a lelke a következő szintre. A nagyid azonban leélte az életét, a temetés után biztosan távozik.

2011. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

19:52 válaszoló. Érdekes a gondolatod. Viszont bennem kérdések maradtak. Azt írod a temetés után nyugszik meg a lélek.. és azokkal a lelkekkel mi lesz aki porhüvelyük otthon az urnában van, vagy a hamvakat szétszórják.. vagy éppen valaki megszentelt földbe kerül... az ő lelkük akkor soha nem fog megnyugodni?

Úgy gondolom a jó Istenben való hit lehet az egyetlen támaszunk ezen a Földön.. És remélem a férjed lelke, mint ahogy a kérdező nagymamájáé is, már nyugalomra talált.

2011. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
jav.::.. valaki nem megszentelt földbe kerül.
2011. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
26%
Az én vallásomban az emberek először a nirvánába kerülnek majd vagy állat vagy másik ember ként születik újra. Amikor egy kisbaba születik szerinted mért sír föl? nem azért mert levegőt kap a tüdeje hanem azért mert még emlékszik előző élete lezajlására és nem akarja újra átélni egy kis LSD-s kezelés az olyan emlékeket is vissza tudnak hozni amikre így nem emlékszel.
2011. aug. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
Őszinte részvétem. A lelke már az Örök Vadászmezőkön menekül a vadászok elől...
2011. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 carl badog válasza:
5%

Hát ez szomorú. DE!

A vigasztalás szép dolog, ugyanakkor nem lehet a lélekre hivatkozni, mert az egy elmélet, hiszen nem bizonyított a létezése. Az egész a hitre épül, és segíti a gyászoló psichés megnyugvását.

2011. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
66%
Számomra a Kérdezőnek még nagyon frissek a sebei. Biztos vagyok benne, hogy meg fogsz nyugodni. A kérdés az. hogy mikor tudod elengedni őt.Ha erős a hited és hiszel istenben biztos kell,hogy legyél abban, hogy egy drága NAGYINAK a Menyországban van a helye.Hiszen ö egész életében csak jót tett neked. Higgyél az úrban és megfog nyugodni a lelked.
2011. aug. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!