Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagymamám, hogy...

Meghalt a nagymamám, hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés
Ma meghalt a nagymamám, de nem tudom hogy érezzek, persze, szomorú vagyok. De mamám az elmúlt hónapokban annyira leépült hogy már rég fel voltunk erre készülve, és úgy érzem jobb így neki. Fekvő beteg volt, egyre jobban megmerevedett mozdulni nem tudott etetni kellet, de már egyre jobban enni se tudott, nem volt teljesen magánál sem. Nem figyelt ha beszélünk hozzá, és sose szólalt meg, csak a szenvedés látszott az arcán. Nem voltak fájdalmai és elaludt rendesen. De még is ilyenkor hogy kéne cselekednem? Amikor papám meghalt az más volt kicsi voltam és hirtelen jött, de azóta vesztettem már el pár embert, és erre fel voltam készülve. A legjobban az zavar hogy olyan gondolataim vannak hogy most hogy meghalt a nyugdíja nem fedezi a lakás törlesztést, és mi van ha elveszítjük a lakást. Ez önzőség tőlem hogy ilyen megfordul a fejemben?
2011. máj. 26. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Ma? Ma halt meg és máris egy ilyen kérdés vadidegeneknek?

Hát...

Szegény mamád!

2011. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Költői a kérdés?
2011. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem találom furának, hogy máris kiírt egy kérdést. Szerintem ez a dolog kicsit később fog lecsapódni, oké, hogy fel voltál rá készülve, éppen ezért most még annyira nem érzed, de szerintem később szomorúbb leszel.
2011. máj. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha elment a nagyid hát elment. Ezzel nem tudsz mit csinálni, engedd el... az élet megy tovább és valószínűleg odafentről ő sem gondolja azt, hogy neked itt hetekig azon kellene siránkoznod, hogy ő már nincs.

A nagyid megtette mindazt ebben az életében, ami neki ki volt adva mint feladat. Aki itt marad az azért van itt, mert neki még van mit a tejbe aprítani. Éld az életed és próbálj megoldást találni arra, hogyan tudod megtartani a lakást...

2011. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért rossz az hogy vad idegenektől kérdezem meg, de inkább nem reagálok erre a válasszara.


Utolsó, pont az a bajom hogy én már elengedtem, tudom hogy jobb neki ott, tudom már hónapok óta hogy így jobb neki. Tudom hogy a halál az élet velejárója, és tudom hogy már leélte az életét. Fent valahol vár rá papám.

Ez a bajom hogy nem kellett volna ilyen könnyen elengednem, tegnap már az a hír jött a kórházból hogy valószínűleg nem jön haza már, már itt fel voltam rá készülve. Kicsit hirtelen jött ma reggel a hír hogy hajnalban elhunyt, de én úgy érzem hogy ennek így kellett lennie. Érzéketlen vagyok?

2011. máj. 26. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem. Hogy minden csip-csup hülyeséggel ideszaladnak a nôk-tinilányok, megkérdezni "jogos-e" meg "mi tévô legyen", az még csak picit szánalmas, azokon röhögni lehet. De basszus, tényleg valaki megkérdezi, mit érezzen a rokona halála után? Ez viccnek is rossz.
2011. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Normalis amit erzel,szerintem,hiszen felkeszultel ra,tudom teljesen nem lehet felkeszulni erre,de azert ott van.

Nekem rakos volt a nagymamam,folyamatosan epult le,de eleg jol volt meg.reggel azzal keltett a parom hogy az ejjel meghalt a nagymamam,akkor semmilyen erzes nem volt bennem.

Mondjuk nem volt felhotlen a kapcsolatunk se,meghat ugye tudtuk hogy elobb utobb vege lessz,csak nem gondoltuk hogy ilyen hamar,de jobb igy,egy nagyon csunya hosszu szenvedestol menekult igy meg,csak elaludt.

En apukamra es a nagytatamra koncetraltam,segitettem amiben csak tudtam,vigasztaltam oket.

2011. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, teljességgel érzéketlen vagy.

Oké, hogy felkészültél rá, és számítottál rá. De a szavaidból kiérezni, hogy egy könnycseppet nem ejtettél...

Csak a nyugdíjának megszűnése izgat?!

Erre is fel kellett volna készülni, például úgy, hogy eleve nem a nagyi nyugdíján élősködsz.


Most talán arra keresel igazából választ itt vadidegenktől, hogy a körötted lévő emberek előtt hogyan viselkedj és hogyan leplezd, azt, hogy nem vagy szomorú, csak a nyugdíj megszűnése aggaszt?

Hát tarts a zsebedben vöröshagymát, hogy jöjjenek a könnyek, és majd jobban játszod a szerepet. Egyébiránt szégyelld magad Más ilyenkor meghalt személlyel foglalkozna/intézkedne, és nem a net előtt lébecolna.

2011. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem önzés, az érzéseket nem lehet erőltetni. Ha így érzel, nem tudsz mit tenni.
2011. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy érzéketlen, csak már sikerült elfogadod azt, hogy neki vége, felkészültél rá. Az egy társadalmi elvárás, hogy az embernek hetekig siránkozni kell ezen és fekete ruhába öltözni...

Nem kell mindenkinek megfelelned! Elsősorban önmagadnak felelj meg, fogadd el az érzéseidet és ne harcolj ellenük...

2011. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!