Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hiszel a reinkarnációban? Ha...

Hiszel a reinkarnációban? Ha nem, akkor miben hiszel?

Figyelt kérdés
Én hiszek benne.De régebben ateista voltam,nem hittem semmiben.De történt egy furcsa dolog amit nem tudok megmagyarázni és azóta hiszek benne.
2009. ápr. 11. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen, hiszek! De azert kivancsi vagyok, hogy mi tortent veled! Amugy semmi nem tortent velem csak olvastam egy jo par konyvet a temaval kapcsolatosan es meggyozott! :D
2009. ápr. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Is-is.Amíg nem bizonyítják be,hogy olyan nincs,addig elfogadom alternatívaként.Mert különben MIÉRT vagyunk?
2009. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
79%
Én Jézus Krisztusban, Isten egyszülött fiában, a mi Urunkban!
2009. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
szép magyar mentalitás. Volt egy kérdés, saját véleményt kellett leírni, máris le lettem pontozva. gratulálok.
2009. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mi történt? Milyen furcsa dolog?
2009. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
43%

Nem hiszek semmi ilyesmi dologban. Nem nézem le azokat akik hisznek ilyenekben persze, de nagyon szívesen vitába szállok bárkivel (főleg élőben - előadásmód sokat számít), hogy pár logikus gondolatmenettel megpróbáljam bebizonyítani nekem van igazam.


A vallással is ugyan az a gond, hogy túl sok idejük volt az embereknek, és mint tudjuk nagyon kreatív az elme és hajlamos sok mindent kitalálni :p

2009. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Legelsonek: Ha nem volt ott veled az életveszélyes helyzetben, akkor most hogy irsz ide???


Én amugy a magyarok ősi vallasat, az os keresztenyseget latom legkozelebb magamhoz, persze nem azt a prejorativat, ami agyhigitoval adtak be a suliba nekunk (vagyis probaltak) Persze még amit az élet szembehoz, azt mindig megemésztem, megprobalom mindenbol kivenni azt, hogy hogyan is mukodhet a vilag. Végulis valamilyen szinten osszekapcsolodnak a vallasok, és ez igy is lenne a helyes.

2010. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja elozo vagyok, elfelejtettem, hogy igen, hiszek, tartalmazza azt is amugy. Valamelyik zsinaton 1 szavazaton mult, h az egyhaz elfogadja-e a reinkarnaciot, vagy nem lesz a bibliaban reinkarnacio...
2010. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Ősmagyarok legalább annyira keresztények voltak, mint én. :D


Nem hiszek semmiben, aminek nagyon egyszerű oka van. Aki meghal, az értelemszerűen már nem tudja nekünk elmesélni, hogy mi van a halál után. Ebből következik, hogy az összes "lehetőség" a halál utáni történésekről feltételezés.


Mindegyik úgy született, hogy volt(ak) ember(ek), akik gondoltak egyet és azt mondták: ááá, biztosan ez van a halál után!!

Jó beszélőkéjük volt, nyilván logikusan is adták elő, az emberek meg elhitték, mert jobb/könyebb hinni valamiben, mint bizonytalanságban élni.


És mért találná el valaki pont, hogy mi van, ha semmi alapja nincs rá?


És persze lehet találni ilyen-olyan magyarázatokat mindegyik "hit" mellett, de biztos vagyok benne, hogy mindegyiket tudományosan is meg lehet(ne) magyarázni. Ha nem, akkor annak csak a tudomány fejletlensége az oka.

2010. júl. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Igen létezik a Reinkarnáció.

Nem tudom honnan veszik hogy nem létezik. Sokan nem értenek hozzá és azt mondják nincsen. Pedig létezik.


A Bibliában János Evangéliuma 9. rész 1-2 versében következtethetünk a kérdésből hogy van reinkarnáció.


1.

És a mint eltávozék, láta egy embert, a ki születésétől fogva vak vala.

2.

És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?


Születés előtt hogy lehet vétkezni? Hát úgy hogy előtte már létezett egy másik testben és akkor követett el vétket.


A másik pedig Bácsi Boglárka (Avatara) vallás-történész előadásából. Részelet az előadásból:


https://www.youtube.com/watch?v=Hhweir-TNFk


Az Reinkarnációt a Széchenyi Könytvárban lévő apokrif iratokból lehet alátámasztani. Amit Avatara olvasott. Az előadásban ez is benne van.

2015. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!