Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme van az életnek, ha...

Mi értelme van az életnek, ha nem hiszünk a lélekvándorlásban?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteget gondolkodom azon, hogy van-e értelme az életnek. És úgy vélem, ha nincs lélekvándorlás, akkor miért lenne értelme az életnek.

Például:

Hiszünk Istenben és abban, amit a Biblia ír. De miért jó az, hogy X év cselekedetéből itél meg minket egy felsőbb hatalom?


Előre is köszi a válaszokat.


2011. szept. 6. 16:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

18.47 Mi ez az ázsiai humbug duma? Legyél már normális. Itt most nem hitvita folyik, te, te...

No kedves kérdező, látod, én azt kérdezem: mi értelme katolikusnak vagy buddhistának, vagy sintoistának lenni? Mindegyiknek van létjogosultsága. És mindenki tisztelje a másik hitét!!! (Ugye kedves 18.47?)

Először is önmagunkban kell hinni. Általában az emberek abban hisznek, amibe beleszülettek. Egy európainak nagyobb az esélye, h. katolikus legyen, mint muszlim.

Vagy Izraelben nagyobb a valószínűsége annak, hogy zsidó leszel, mintha Bangkogba születtél.

Persze, egy művelt ember bármelyiknek utánaolvashat. És ha útkereső, választhat is, melyikkel tud azonosulni.

Ha neked csak ennyi bajod van az élettel, hogy ha nincs lélekvándorlás, nincs értelme az életnek? Akkor te nagyon kezdő vagy.

Nos, szerintem az életnek egyáltalán nincs értelme. Illetve ugyanannyi, mint nyáron a virágoknak: virágoznak szépen, aztán ősszel megérnek a magocskák, és a szél tovaviszi őket. És kezdődik minden elölről. Nem kell mindig az értelmét keresni a dolgoknak. Főleg, ha azt nem is tudjuk befolyásolni. Meg kell találni a módját, hogy valahogy széppé, vagy legalább elviselhetővé tegyük.

2011. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!

Talán az életben nem is kell értelmet keresni. Nem tudhatjuk és talán sosem fogjuk megtudni. De hinni kell valamiben!

2011. szept. 7. 14:58
 23/30 anonim ***** válasza:
48%
Én teljesen meg vagyok békülve az élettel. Ha szar is jó kedvem van.
2011. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon jó kérdés, rátapint a lényegre! Jézus is sokat beszélt a reinkarnációról, csak elhallgatták! Pedig a spiritualitás, az egész élet a reinkarnáció nélkül nem egész, nem "tökéletes".
2011. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24%
Nem kedvelem a jézushoz kötött reinkarnációsdit. A saját verzióim jobbak.
2011. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
48%
Akkor Wym te egy fantáziavilágban élsz? Vagy hogy kell ezt értelmezni, kifejtenéd kérlek példával?
2011. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
52%

Fantáziavilág? Ez kb egyenlő a "leanyázó" szinttel.

Nem. Attól, hogy megvannak a saját nézeteim a világ dolgairól, nem fogok fantáziavilágban élni. Az "akármihívőknek" is megvannak a maguk dolgai, nekem ne mondja senki, hogy nekem nem lehetnek és legfőképpen ne mondja azt, hogy fantáziavilágban élek, mert vannak saját gondolataim ellenben az önmegtagadó, agyevő emberi faj 80%-val. Köszöntem.

2011. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
33%
én nem a lélekvándorlásban hiszek. abban h Isten létezik és feljutsz a mennybe v le a pokolba de szerintem ha nem pont ugy viselkedsz ahogy az a Bibliában vn attol meg nem jutsz a pokolra
2011. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
55%

,,Lenyűgözően egyszerű elmékkel rendelkező emberek is léteznek"


Valóban. Sokan hisznek például a nemlétező reinkarnációban is. Ők nagyon egyszerű elmével kell, hogy éljenek, más magyarázat nincs erre.

2011. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem hit kérdése, hanem elhatározásé.

Nem hiheted azt, hogy másokhoz hasonlítgatod magad, mikor majdnem minden egyedülálló személy egy saját fajt alkot az emberiség névszó alatt.

2011. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!