Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme van az életnek, ha...

Mi értelme van az életnek, ha nem hiszünk a lélekvándorlásban?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteget gondolkodom azon, hogy van-e értelme az életnek. És úgy vélem, ha nincs lélekvándorlás, akkor miért lenne értelme az életnek.

Például:

Hiszünk Istenben és abban, amit a Biblia ír. De miért jó az, hogy X év cselekedetéből itél meg minket egy felsőbb hatalom?


Előre is köszi a válaszokat.


2011. szept. 6. 16:41
1 2 3
 11/30 x) ***** válasza:
73%
Mert sokkal boldogabb leszel, ha nem azt várod mi lesz a halál után, hanem ebből az egy életedből próbálod meg a legjobbat kihozni. Ez az élet értelme (szerintem) és nem pedig az hogy felkészülj a következő életedre, hiszen nem biztos hogy lesz másik. :)
2011. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%
"Mert sokkal boldogabb leszel, ha nem azt várod mi lesz a halál után" Igazából engem pont az vidít fel rosszabb napokon. Nem mintha rossz életet élnék, én úgy gondolom képességeimhez legmegfelelőbb képpen teszem, de random pillanatokba vicces kedvem lesz tőle.
2011. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
21%

X évi életnek éppen annyi értelme van, mint n × X -nek.


azaz megfordítva: ha sok életet élsz egymás után, akkor sem lesz több értelme, mintha egyet élsz meg.


A Mindenható (aki nem tökéletlen), nincs rászorulva, hogy többször nézze végig az életeidet. Ha akar, egy pillanatból is tökéletesen meg tud Téged ítélni. - De szerintem nem ő ítél meg, hanem Te magadat. Látni fogod, mi lehettem volna, és mi lettem ... (nyilván, milyen ember, nem a világi sikereid)

2011. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Iklokinuk ***** válasza:
66%

A lélek állandó fejlődésben van. A halál után továbblép egy magasabb dimenzióba, utána (ha szeretetteljes életet élt az ember), továbbfejlődik, egy még magasabba, és így tovább. Végül egyesül a kozmikus tudatállapottal. Viszont, sajnos, néha előfordul, hogy az emberi lét után szellemként itt marad, mert valami miatt nem képes továbblépni.

Minden egyes hibából tanul az emberi lélek.

Van értelme az életnek. :)

2011. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon sok. Legyél inkább református. Az a legjobb vallás. Nem beszélve arról, hogy az a normális ha valaki Istenben hisz és nem valami ázsiai humbugban. Krisztus tanításai és a hit segítenek értelmet nyerni az életednek.:) Amúgy nincs ilyen, hogy x év cselekedete alapján ítélne meg az Úr. De erről majd megtudhatsz többet ha már gyakorlod a hitet.
2011. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
52%

A keleti vallások nem úgy fogják fel a reinkarnációt, mint valami nagyon jó dolgot. Ellenkezőleg. Ők pont ezt akarják elkerülni. Ahogy az ábrahámi vallások (zsidó, keresztény, iszlám) hisznek egy paradicsomi létben, úgy a keleti vallások is úgy gondolják, hogy a mostani állapotunk nem az igazi.


Igen, vannak benne örömök, de mulandók, és hullámhegyet hullámvölgy követ.

2011. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Én maradok a tudományos verziónál: a klasszikus léleknek nevezett dolog nem létezik, tudatunk a halálunk után megszűnik, ergo semmit nem érzékelünk, teljesen megsemmisülünk. Én nem akarok újjászületni, örökké élni, leélem itt nyugiban az életem, aztán hagyjanak békén a francba.
2011. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
44%
Lenyűgözően egyszerű elmékkel rendelkező emberek is léteznek.
2011. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszek a bibliai istenben, probléma egy gond sem. :D (a lélekvándorlásban sem hiszek)

Viszont ma elgondolkoztam azon, hogy a gyíkok (értsd: az állati élőlények, nem pedig káromkodok) mért élnek. Úgy igazából nem sok mindent tesznek a természet körforgásában, csupán annyit, hogy élnek, utódot hoznak, meghalnak, lebomlik a testük... (mint mi, csak mi jobban romboljuk a természetet és a környezetünket) Szóval ők pl. mért vannak? Ők mért élnek? Hogy holnap elmenjenek enni valamit? Szóval... érted. Azért élnek, hogy az életben maradással foglalkozzanak. Nem hiszem, hogy akármiben is hinnének. Vagy ki tudja. :D

2011. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%
mindenki ezt kérdezi...válasz az nemsok van, mármint érdembeli
2011. szept. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!