Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki hisz a reinkarnációban...

Aki hisz a reinkarnációban honnan tudja, hogy létezik?

Figyelt kérdés

Milyen "bizonyítékok" vannak?

Vagy milyen élményetek volt, hogy elkezdtetek hinni benne?


Én csak mostanában kezdtem ezzel a témával foglalkozni.


2011. szept. 16. 12:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

"Akasha" kronika? Azert azert mar megkell dolgozni, hogy betekintest nyerj, az pedig egy komoly es hosszu belso munkanak lesz az eredmenye,

nem pedig 1-2 meditacora van szukseg!

2011. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%

Nincs olyan meditáció sem hipnózis ami megmutatja a nemlétező ,,előző életedet". Ilyen nincs.

A hipnózisban viszont el tudod képzelni, mintha (!) előző életedben valaki más lettél volna, ezt használják a terápiás munkában a pszichiáterek. Senki nem ,,tudja" tehát, hogy ez létezne, de sokan akadnak aki szeretnének hinni benne és ez segít. Ha szeretnél hinni benne akkor nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, mert hinni akarod(!) a vágyálmodat. Ez így működik. Sajnos ez van.

2011. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%
A válasz: Ők sem tudják, csak hisznek benne.Talán. De az is lehet,hogy nem is hisznek benne csak jó üzleti érzékkel megtalálták, hogy miben szeretnének hinni a követőik. Ettől bölcsebbek mint a többiek:-)))
2011. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 homo ludensz ***** válasza:
28%
A hit addig hit míg nem nyersz bizonyságot róla: látod vagy tapintod stb. Aki olyan rendületlenül,megingathatatlanul hisz például a feltámadásban a menyországban az nem fog hinni az életek láncolatában azaz az előző életekben. Egyszerűen azért mert az egyik kizárja a másikat. A hipnózisban bejárt események a mélytudat ledöngölt elfeledni vélt emlékek felszabadítása, előkotrása a sarkokból. Aki a karmában hisz annak nem meglepetés hogy az öngyilkosság egy óriási teher amit talán csak több élet alatt dolgozik le. A vallások is valahol erre kapisgálnak hiszen bűnnek tartják annak elvetését amit ajándékként kaptunk. A hit az amikor valamit elfogadok látatlanba és hiszem hogy van. Ha valaki 5 percre beleshetne a menyország kapuján és saját szemével látná ahogy tanítják bizonyára egy életre hinne benne,de akkor már nem hit inkább bizonyság.
2011. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Van benne valami amit írsz uccsó. Lényegében az nem fontos, hogy a valóságban nem létezik valami, hiszen a hit segít, nem pedig az, hogy egyébként nem létezik a jelenség. Ez hasonlít a pszichoterápiához. Reinkarnáció nem létezik, de mesterek valószínűleg tudták ezt, de segíteni akartak a követőiknek valami nehézség feloldásában, így adtak nekik egy hitet. Ügyes!

Az összes nemlétező jelenség követőit sem lehet meggyőzni, hiszen ők hinni akarnak valamiben, így ha a saját szemükkel látnák bizonyítva , hogy kamuban hisznek akkor sem tántoríthatók el:-))A vágyálmokat nehezebb kitörölni mint a kényelmetlen valóságot az emberek fejéből:-) Így működik a meggyőzés pszichológiája, ezen alapul a reklám a marketing, a munkapszichológia és a terápia is:-))

2011. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki reinkarnálodik. Sokan nem hisznek még ezekben a dolgokban,de egyre többen.Hogy honét tudom?

Onét mert egész fiatal koromban elkezdtem dolgokat tapasztalni,látni és érezni, amikröl elöször nem tudtam mi az,mert nem volt tudomásom ezekröl a dolgokrol.Most már sokat láttam és érzek is dolgokat.Olvasok is sokat a témával kapcsolatban mert kiváncsi vagyok a miértekre amik velem történek.

2011. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

Ajanlott könyv amit ha elolvasol sok mindent meg értesz az a ciprusi Mágus kyriacos c. Markides a szerzöje.

Egy görög tisztánláto rendkivüli képeségekel rendelkezö gyogyito.

Ö meséli el azt a világott amibe ö bele látt nagyon érdekes és itt kapsz a kérdésedre választ is,és még nagyon sok másra is.

2011. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Reinkarnáció nem létezik, de a lényeg valóban az,hogy egyeseknek használ ha hihetnek benne.

Ott a válasz hárommal előttem írta valaki.

2011. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 homo ludensz ***** válasza:
71%
Előbb leírtam az elképzelésemet mert kicsit végigfutottam ezeken a témákon mivel érdekelt. Azt a reinkarnációs szemléletet nem tudom elfogadni hogy pld.patkányként inkarnálódhatok mert aki már egyszer ember volt ami a legmagasabb szerveződés az nem fog egy alacsonyabb létformába visszatérni./ kő, növény, állat, ember/.Logikátlan és csak arra jó mint a legtöbb vallás hogy csak fehér vagy csak fekete lehetsz. A determinációt sem vallom magaménak mert az ember alakíthat a sorsán és ezáltal a közvetlen környezetén is.Van szabadsága hogy az általa jónak vélt dolgokat cselekedje.
2011. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
14%

"ami legmagasabb szerveződés"

És ismét környezeti béklyók kötik meg földhözragadt lelkedet. Mért nem képesek az emberek nagyobb távlatokban gondolkozni? Ha teszik is, mért kell mindig nekik annak a rozoga létrának a tetején dekkolni, mint a legleglegleg és "isten kiválasztottjai és a legnagyobb és uralkodom mindenekfelett muahaha"?

Mért kell a faj saját egoizmusának elvakítania a képviselőit?

Ha a "létra" tetején vannak, mért csúsznak folyamatosan lefelé, mikor semmilyen környezeti hatás nem készteti őket rá, önmagukon kívül? Gátolt, gátolt az egész ahogy van.

2011. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!