Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Akinek rossz az élete? Például...

Akinek rossz az élete? Például egy hajléktalan, vagy egy afrikai éhező.

Figyelt kérdés
Bűnt követett el előző életében azért ilyen a mostani, vagy maguktól választották ez az életet ,hogy ebből a nehezebb életből szerezzenek tapasztalatokat.
2011. szept. 21. 21:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Akkor én is bedobom a szokásos, ám jogos kérdést. Ha az emberek száma folyamatosan gyarapodik, honnan jönnek, miből lesznek az új lelkek? (jön a szokásos válasz: "a lélekszám azonos, csak néha emberek, néha állatokkén születünk újjá") De akkor nem halálos bűn állatokat ölni? Akár csak egy szúnyogot is lecsapni. Hiszen akkor ők is velünk egyenértékű lelkeknek számítanak. És akkor mi van a növényekkel, gombákkal, baktériumokkal? Azok is élnek és mégsincs lelkük? Nem logikátlan ez egy picit?
2011. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
én azt olvastam ,hogy születnek új lelkek.
2011. szept. 21. 23:47
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
És minden élőlénynek van lelke, vagy csak mi, emberek sajátítjuk ezt ki magunknak? És ha az újászületés lényege a tapasztalatszerzés, hogy egyre jobbak legyünk, akkor miért születnek új - tapasztalatlan - lelkek. Vagy ha egyre tapasztaltabbak vagyunk, miért nem lesz egyre jobb a világ. Vagy ha nem emlékszünk a korábban tapasztalt dolgokra, akkor mi értelme újra és újra megtapasztalni? Vagy mikor jutunk el oda, hogy már nem kell újjá születnünk, mi lesz akkor, és ki dönti el, hogy elértük azt a szintet. És ha tényleg létezik, akkor az emberek egy része volt már valaha dinoszaurusz is?
2011. szept. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
43%

azt tudom,hogy semmi sincs véletlen "elvileg".

Aztis hallottam egy szellemgyógyász ismerősömtöl,hogy aki cukorbeteg,az előző élletében gyilkos lehetett, illetve,valami nagyon nagy bűnt követett el. Ha valaki sorozatgyilkos,pl nemis emberként születik vissza.

2011. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

Mindenki kiválasztja születése előtt, hogy mit szeretne megtapasztalni, megtanulni. De ez nem zárja ki azt, hogy pár hajléktalan nem volt "rossz" előző életében. Ez a rendszer gyönyörűen működik.

Új lelkek pedig nem születnek és nem is semmisülnek meg. A lélek van. Mivel a Létezés részei vagyunk (isten részei), nekünk nincs kezdetünk és végünk. Csak az anyag ismer időt, a halhatatlan Lélek nem :)

2011. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
24%
Aki aztondta hogy egyszerű Biológia azt csak sajnálom mert halála után szenvedni fog amúgy szerintem az olyanok születnek ilyen helyekre akik bűnözők vagy Ingyenélők voltak előző életükben.
2011. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%
Szerintem meg csak egy nüansz választja el a legtöbb embert a hajléktalanságtól. Egyszerűen nekik nem volt szerencséjük.
2011. okt. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Akinek rossz az élete? Például egy hajléktalan, vagy egy afrikai éhező.--- hogy ők lennének a hibásak-- és még meg is kérdezed?


Nem az ember faj aljassága, hogy emberek élhetnek így?


A rendszer váltás előtt nem volt hajléktalan réteg nem voltak koldusok, mert egy mindenkinek volt munkája 2 kötelező volt a munka azért hogy a tartás-nélküli emberek se kallódhassanak el-


Afrikai éhező? -- egy,- az afrikai nép mindenkor kihasznált elnyomott gyarmatok voltak vagy épp gazember módon az inteligencs" nemzetek elhurcolt rabszolgái lettek.


Ezekhez a nyomorúságoknak semmi köze a karmának csak az emberi aljasság az oka, mert az emberiség egy bizonyos százaléka nem érdemli nem csak ezt a csodálatos Földet, de még az életet se, mert intelligencs" gazemberek akik mások élete, verejtékes munkája révén gazdagodtak meg, és jutottak hatalomhoz.


Honnan származik a karma a reinkarnáció? a hinduktól a keleti tibeti népektől és miért azért hogy a hatalmas éhes tömeget féken tarthasság a bádogvárosok lakóit félre vezessék a vallások maszlagjával. Ne lopd el a vagyonomat, ne foglald el a palotámat, inkább dögölj éhen az utcán, akkor újraszülethetsz és te is gazdag leszel-- de ha elveszed amit én loptam össze a TE fillérekkel kifizetett gürizésed révén, akkor patkányként fogsz újra születni de mindenképp szegény éhenkórász maradsz örökre --ez a karmád!!


Ilyen gazember az emberi világunk és ilyen buta a tömegember, hogy eltűri a nyomorúságát, megkajálva a vallások számtalan maszlagját.

2012. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Tudod 2011-10-07 21:38--- beíró, ha így vélekedsz, megérdemelnéd, hogy elveszítsed az állásodat és egy darabig ne tudd fizetni se a rezsit és semmit a segélyből--- aztán oda jutnál, hogy el kellene adnod a lakásodat kisebbre a kisebbet aztán bizony az utcai padra vagy hídalatti kalyibába-- és akkor azt kérdezném tőled-- mond édesem Te bűnöző vagy, voltál, hogy idejutottál? --de te nem értenéd, mert azt a minimális segély alkoholra költenéd, mivel másképp nem bírnád ki azt ahová jutottál... aztán miután korogna a gyomrod--- kukázni kezdenél hogy háta van benne kidobott élelem..... ecetera...


Mit gondolsz mostanában miért van annyi öngyilkosság, családi tragédia, na és lakás tűz a figyelmetlenségek miatt, mert feszültségben élnek a családok-- ez nem volt az én időmben csak ha beteg volt valaki.

2012. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 yossarian44 ***** válasza:

Mami válasza igazából pont fedi a lényeget.


Ez az egész a hinduista-buddhista kultúrából ered, ahol ez volt az ideológiai módszer a szegény tömegek kontrollálására. Akkoriban csak a gazdadoknak volt pénzük, a szegénység örülhetett, ha egész életében tud magának annyi élelmiszert termelni, hogy magát és a családod ellássa, míg a gazdagabb rétegnek a legalja is szolgákat tartott, lovakat, nagy házat, és bizony volt pénze is rendesen. A társadalmi rétegek között sokkal nagyobb volt a különbség, mint ma. Erre jöttek a vallásos magyarázatok és feltételek az emberi élethez, amik a következő módon befolyásolták a szegénység gondolkodását:


1. Bemesélték nekik, hogy ha pontosan úgy élnek, ahogy a vezető réteg elvárja tőlük, akkor a következő életükben jobb lesz nekik. Így nyugton maradtak, remélve, hogy így lesz.

2. Megteremtették a bűntudat állapotát: az lett a mese, hogy azért lett az illető szegény, mert előző életében rossz kisfiú/kislány volt. Egy nem létező bűn miatt jobban is teszi, ha meghúzza magát.

3. A mai modern értelmezés ennek az eltorzított változata. A lelked magától választotta, hogy csóró lesz, tehát nincs miért panaszkodnod.


Az európai katolicizmus szintén ilyen magyarázatokkal tartotta kordában a nyomorgó tömegeket, csak ott jobb következő élet helyett Mennyországgal kecsegtették a szociális helyzetüket nem feszegető parasztokat. A bűntudatot ők is keltették: ugye a Biblia dörgedelmei arról, hogy minden ember mennyire bűnös, és az olyan nonszensz és nevetséges kategóriák, hogy bűnre még gondolni sem szabad, sőt, az irígység is bűn.


Egyszóval, ha reinkarnációban hiszel, akkor elfelejted, hogy egy túlhaladott mesét dédelgetsz egy még ennél is igazságtalanabb korból.

2012. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!