Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A halott testvérem lelke...

A halott testvérem lelke újjászülethetett-e a gyermekemben?

Figyelt kérdés
A testvérem halálakor terhes voltam, a halála után 3 héttel született meg a gyermekem. Lehetséges, hogy a gyermekem a testvérem inkarnációja? A magzatnak van már lelke, vagy csak a születéskor "kap" a gyermek lelket?
2012. febr. 1. 13:52
1 2
 1/19 Antimod ***** válasza:
48%

Lehetségesnek lehetséges. Annyit hallottam még erről, hogy változó, hogy a lélek mikor választja ki a magzatot, születéskor-e vagy már korábban. Családon belül állítólag gyakoribb a reinkarnáció. Ezt majd úgy tudod közelebbről megvizsgálni, ha a gyerekedtől néhány éves korában, csak úgy mellékesen kérdezgetsz ezt-azt, amit a testvéred tudhatott.

És még annyit, ha a testvéred hirtelen, váratlanul távozott el, valószínűbb a gyorsabb újraszületés.


Fogadd részvétemet.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem. (Nincs reinkarnáció, a halottak pedig nem jönnek vissza szellemként)

A magzatnak meg már megfoganáskor van lelke.

2012. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de ez nagyon morbid.

Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a testvéredet, de a saját gyerekeddel nem teheted meg, hogy ilyen "felelősséget" helyezel a vállára - nem várhatod tőle, hogy pótolja a testvéredet. Márpedig, ha ilyen lélekvándorlás-dologban hiszel, akkor óhatatlanul is ezt fogod figyelni, elvárni, vagy legalábbis várni...

Ne lovald bele magad ebbe, emlékezz a testvéredre, a gyereked meg a gyereked, önálló személyiség, saját élettel és jövővel.

Ne kösd össze a kettőt, rosszat tennél vele.

2012. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Nem.

Ugyanis nem létezik se lélek, se szellem, se semmilyen "titkos összetevő". Csak az idegrendszerünk van. Amikor agyunk meghal, megszűnünk létezni. Lekapcsolunk mint egy számítógép.

2012. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
utolsóval teljesen egyet értek sajnos egy életünk van ugyhogy jól kel csinálnunk
2012. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 SSJGoku ***** válasza:
66%
Elvileg úgy mondják hogy aki meghalt annak a lelkének 10 évet kell várni hogy újjászülessen!! tehát szerintem a babádnak saját lelke van. részvétem a tesód miatt de neki még várnia kell
2012. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

A Buddhizmus szerint nem a terhesség negyven valahányadik napján száll lélek az emberi testbe?

Keresztény, Mohamedán hit szerint mindenkinek saját lelke van.

Ateista szerint nincs lélek. ;)



Szerintem nem, majd ha tud beszélni tegyél fel neki pár kérdést amit csak a testvéred tudhat vagy a testvéred személyes tárgyait keverd össze hasonlókkal és tedd elé.

Ha kiválasztja a megfelelőket EGYÉRTELMŰEN akkor gratulálok van reinkarnáció, ráadásul pont a testvéred lelke szállt belé.


Addig és azután se zaklasd ilyennel a gyerekedet, megzavarhatod az értékrendjét, stb.

2012. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Sajnálom, de szerintem ezt most felejtsd el.

Nem is értem, hogy gondolnak ilyenekre emberek. Az emberi testet az agyad irányítja, nem pedig egy lélek. A lélek az egy nem létező valami, és az érzelmi agysejteket hívják így.

Ha egyre többen létezünk és néhány évszázada még csak tegyuk fel 4 milliárdan voltunk, akkor logikus hogy folyamatosan új 'lelkek' születnek... és a gyerekednek lelkiállapotának sem tenne jót, ha ezt éreztetnéd vele.

Ez nem éppen normális/reális gondolkodás.

Ezek csak jó tanácsok:)

2012. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Hagenti ***** válasza:
100%

Nagyon szerethetted a testvéred:a tudatalattid a gyerekefféle akarja hejetesíteni.


Részvétem.

2012. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Hagenti ***** válasza:
Hülye GO Keyboard.Akartam írni gyerekeddel.bocs:)
2012. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!