Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A dinoszauruszok korában hol...

A dinoszauruszok korában hol volt a reinkarnáció? Ugye ott nem voltak emberek.

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 16:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Erre mi a válasz? Ha akkor nem létezett, és tegyük fel, most létezik, akkor ez hogy alakult ki? Ez ha létezik, nem olyan dolog szerintem, ami csak úgy kialakulhat. Bár én nem értek hozzá. Várom a hozzáértő válaszokat, akiknek van valami ötletük, jártasak a témában.
2012. máj. 29. 16:57
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem, akkor Reptoidok voltak.
2012. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
lehet akkoriban még az emberi lélek olyan silány volt , hogy dinókba kellett újjászületni. de gondolom akkoriban az is csúcs lehetett. szerintem dínó. szerintem.
2012. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

A dinók kb. 60 millió évvel ezelőtt kihaltak.

A reinkarnáció a buddhista vallás tanítása, amely viszont kb. 3 ezer évvel ezelőtt alakult ki.


Ha a reinkarnáció valóban létező "esemény", akkor az is meglehet, hogy valamikor mi voltunk a dínók, csak most emberi fajként népesítjük be a világot! :))))

2012. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Vagy az volt az akkori lelkek karmája, hogy dinoszauruszként szülessenek újjá, vagy ha már egy lélek elég fejlett volt az emberi fajhoz, akkor a karmája szerint akár megvárhatta azt is, hogy legyenek emberek, több tíz millió éves várakozással.
2012. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Napéjegyenlőség ***** válasza:
100%

Lehet, dinók csak a filmekben, meg a földben léteznek. A reinkarnációt pedig nem Buddha találta ki.

Melyik emberi érték a nagyobb? Hogy felhőkarcolókat épít, kijut a világűrbe? Vagy hogy tud szeretni, és képes mindent elfogadni? Lehet, hogy a dinók nem építettek várromot, meg nyalókagyárat, de tudták még az, mi a szeretet. A maguk szintjén.

Pl itt ez a macska mellettem. Nyávog kettőt, nem értek belőle semmit. Ha a táljánál nyávog, akkor értem ,hogy éhes. Emberi szemmel annyit látok, hogy csak pár dolog érdekli a világban, hogy tök kiszolgáltatott nekem, mert én adok neki kaját. (fogságban tartom, höhö) Aztán ha belegondolsz, mi nem ennyire rabságban élünk? A vágyaink, a tudatlanságunk rabságában. Lehet ez a macska két kaja között teljes az univerzummal, mi meg mikor? Szinte soha. Ez a macska soha nem akart másnak rosszat, mást megölni, csak azért mert szebb bundája van, vagy szebben nyivákol. Mi, a fejlett emberek meg egyfolytában versengünk. Mindig, mindenütt. És boldogok vagyunk? Vajon melyikünk lehet fejlettebb?


És ha van/volt reinkarnáció, akkor mi van? És ha nincs, akkor mi van? Jaaa, akkor kitalálsz egy mennyországot vagy egy tengerpartot.

Az én véleményem az, hogy halálfélelmükben kapaszkodnak ilyesmikbe az emberek. Tökre haszontalan információt keresel. Ha van reinkarnáció, ha az előző életed hatással van a mostanira, akkor sem emlékszel rá, és nem is változtathatsz rajta, viszont abba van már némi beleszólásod, hogy holnap mi történjen veled, és legfőképp, hogy azt hogyan éled meg.

2012. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Én is úgy gondolom, hogy az emberek azért hisznek a reinkarnációban, kapaszkodnak bele, mert félnek. Haláltól, elmúlástól. Bár szerintem ez nem baj, ha így boldogabbak. Én nem tudom mit gondoljak ezzel kapcsolatban, azért is tettem fel a kérdést, csak kiváncsiságból.
2012. máj. 29. 20:39
 8/16 Napéjegyenlőség ***** válasza:
Igazad van. Félre értettem két oviraptornyit. A reinkarnációt úgy érted, hogy a lélek vándorol egyik életből a másikba? És akkor arra keresed a választ, hogy mikor alakult ki a lélek, és hogy mikor kezdett el vándorolni?
2012. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Szerinted csak emberre vonatkozik a reinkarnáció? A legkevésbé sem. Persze nem tudhatom, mert nem éltem át, nem is vagyok megvilágosodott, de kövessük a puszta józan észt.

Ha el kell képzelni ezt az egész újjászületés dolgot, akkor egy hierarchiában tenném. A dinoszaurusz nem különbözik például egy kutyától: mértékbeli különbség van köztük, de mindkettő ugyanannyira élőlény, mint a másik. Ha azért vagyunk itt, hogy tapasztaljunk és célunk tudatosan vagy tudatalatt a Szellemhez való visszatérés (megvilágosodás) akkor senki nem kezdhet a hierarchiában egyből a legfelső szinten. Mi vagyunk a legfelső szinten ebben a világban, akik a megvilágosodásra képesek. Egy kutya nem tud megvilágosodni, mert még annyira sem fejlett, hogy egóval (elmével) rendelkezzen. Nem fejlődött ki neki, mert az evolúció során nem volt rá szüksége. Ők kizárólag a bioszférában és az az alatti síkokon léteznek, viszont nekünk van egy kifejlett elménk, többet tudunk érzékelni a tudatunkkal a világból, mint az állatok, az elménk segítségével. Folytonos kölcsönhatásba vannak, vagyis ha nincs fejlett agy, akkor nincs magas tudatállapot sem. Legalábbis amíg itt a fizikai világban vagyunk, addig nem hiszem, vagy ha nincsenek is annyira nagy hatással egymásra, biztos van kötelék közöttük, ami szükséges a megvilágosodás eléréséhez. Szóval ott tartottunk, hogy az állatoknak közel sincs olyan kifinomult tudatuk, mint nekünk. Persze ha a nyugati embert nézzük, akkor lehet mondani, hogy az állatok sokkal de többet érzékelnek a valóságból, mint mi. És igaz is, de nem azt mondom, hogy mi többet érzékelünk, hanem mi többet vagyunk képesek érzékelni. A megvilágosodás egy nagyon magas tudatállapot (az eddig ismert legmagasabb, de lehet, hogy a lehető legmagasabb) - és hogy elérjük, nem elég csupán a fizioszféra és a bioszféra síkján tartózkodnunk, jóval fölöttébb szintekre is be kell hatolnunk. Egy állat képtelen rá, mert nem tartózkodik azokban a dimenziókban, mint mi, képtelenség annyit tapasztalnia, átélnie, mint nekünk. Visszakanyarodva a kérdéshez, ha a reinkarnáció tényleg hierarchikus - már pedig ebben a fizikai világban, ahol most élünk ez egyáltalán nem kizárt - akkor miért ne lenne feltételezhető, hogy először állatként (vagy még annál is alacsonyabb rangú élőlényként) kell élnünk és tapasztalnunk, hogy egyszer egy emberi testet kapjunk ezzel lehetőséget kínálva a megvilágosodásra? Lehet, hogy még dinoszaurusz is voltál az előző életeid egyikében és csak az évmilliárdok során alakult ki a nooszféra, lehetőséget kínálva egy teljesen más minőségű boldogság, tudatosság átélésére, amit az állatok képtelenek megtapasztalni.

2012. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!