Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek, ha meghalunk...

Szerintetek, ha meghalunk mennyi idő múlva reinkarnálódunk?

Figyelt kérdés

Hiszek a reinkarnációban,de ha meghalunk szerintetek 10-20 év múlva reinkarnálódunk.

Ha ilyen hamar akkor,hogy fogunk találkozni a szeretteinkkel.

Vagy dönthetünk és maradhatunk,bolyonghatunk a Földön is.

Érdekelne,akik hisznek ebben,mit gondolnak róla.



2012. jún. 15. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42naptól akár 3-4 évig is terjedhet az életek közti állapot. Ez attól függ mikor nyílik alkalma a léleknek egy aktuális karma miatt megszületni. Állítólag adeptusok szoktak évtizedeket tölteni két élet között. De erről nem tudok semmit, sosem voltam adeptus:D
2012. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Akkor én tennék fel egy kérdést: Hogyha a föld népessége pl. 1000 éve közelében nem volt a mainak, akkor ha létezik is reinkarnálódás, az új testekbe ki születik újjá? Vagy egy ember több ezer testben születik újjá?
2012. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
86%

- Születnek új lelkek.

- Nem csak ezen a bolygón élnek emberek.

- Nem csak az embernek van lelke.

2012. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Akkor bennem lehet, hogy egy vakond lelke van? Most akkor én vagyok tegyük fel a vakond? Miért nem emlékszek semmire? Hogy lettem hirtelen ilyen fejlett értelmileg? Vagy akkor a vakond is olyan értelmi szinten van mint egy ember? Egy egysejtű is?

Hogy születnek lelkek? Egyáltalán miből vannak? Hol vannak ha nem bennem? Hol voltak az élet kialakulása előtt?

Más emberek? Hogy lehet az, hogy eleve azzal a kis valószínűséggel, hogy egyáltalán élet alakuljon ki, teljesen úgy fejlődtek mint mi? Tehát még a bolygójuk is szinte ugyan ilyen? Víz, légnyomás, sugárzás mértéke, hőmérséklet.

Picit sok, de érdekel mit gondol ezekről itt a többi ember.

(bocs a kérdezőtől a hasznavehetetlen kommentért)

2012. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
50%

"Miért nem emlékszek semmire? Hogy lettem hirtelen ilyen fejlett értelmileg?"


Mert minden egy-egy élet egy "külön küldetés", és más-más formákban kell megtapasztalni a létezést,


"Hogy születnek lelkek? Egyáltalán miből vannak? Hol vannak ha nem bennem? Hol voltak az élet kialakulása előtt?

Más emberek? Hogy lehet az, hogy eleve azzal a kis valószínűséggel, hogy egyáltalán élet alakuljon ki, teljesen úgy fejlődtek mint mi? Tehát még a bolygójuk is szinte ugyan ilyen? Víz, légnyomás, sugárzás mértéke, hőmérséklet."


Az egészet Isten intézi,tervezi.


http://www.youtube.com/watch?v=ocXR2mlrx78&feature=results_v..

2012. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem reinkarnálódsz. Nincs olyan.
2012. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
13%

ez az .

Ez egy Ba*ott nagy hülyeség nem reinkarnálódunk. Eleve semmi értelmes alapja nincs. Gondolj bele minek vagyunk "ha úgyis elfelejtjuk azt a 80 életévet és újra születünk tiszta lappal minek lenne ez az örök körforgás. Milyen élet lenne az.

2012. jún. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Shaddark ***** válasza:
75%

Én így fogom fel, ehhez nem kell tudnom ilyesmiket :)


Nyugaton túl nagy a rohanás a keresztény elmélet következtében, miszerint csak egyetlen élet van, és a halállal elmész, nem térhetsz vissza többé. Ez egy őrült ideát teremtett az emberek elméjében. Ezért siet, ezért rohan annyira mindenki.

Senki nem nyugtalankodik amiatt, hogy hová megy, csak arra gondol, hogy gyorsabban menjen, ez minden. Ezért senki nem élvez semmit, mert hogyan élvezhetnél bármit is ilyen nagy sebesség mellett? Az egész élet egy “cserbenhagyásos” viszonnyá vált.

Ahhoz, hogy kiélvezz valamit, nagyon ellazult hozzáállásra van szükséged. Az élet élvezetéhez az örökkévalóságra van szükséged. Hogyan élvezhetnéd, amikor olyan hamar eljön a halál? Próbálod élvezni, ahogy csak tudod, de éppen ebben az erőfeszítésben veszíted el minden békédet, és béke nélkül nincs élvezet. Csak akkor lehetséges az öröm, ha nagyon lassan ízleled a dolgokat. Ha van elég elvesztegethető időd, csak akkor válik lehetségessé az öröm. A reinkarnáció keleti elmélete csodálatos. Igaz vagy nem – nem ez a lényeg. Nagyon ellazult hozzáállást ad az élethez. És csupán ez valódi. Én nem nyugtalankodom a metafizika miatt. Talán igaz, talán nem; ez egyáltalán nem számít. Számomra nincs jelentősége. De csodálatos hátteret ad.

- Osho -

2012. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Antimod ***** válasza:
Ez egyéntől függő. Az is számít, mennyit sikerült teljesíteni a vállalt célokból, mennyire lett eleged, mennyire állnak rendelkezésre olyan körülmények, amelyekre szükséged lesz a legközelebbi "utadhoz". Úgy tudom, senki nem kényszerít, legfeljebb javasol, és mindenki számára ajánlott pihenni.
2012. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Antimod ***** válasza:
86%

"Gondolj bele minek vagyunk "ha úgyis elfelejtjuk azt a 80 életévet"


Nem felejted el. Örökre a személyiséged része marad, csak inkarnáció során nem férsz hozzá ezekhez az emlékekhez (legfeljebb csak módosult tudatállapotban, meditáció, hipnózis során). Gondolj bele: tudod, mit csináltál 2005. január 18-án? Pontosan? Én sem, ettől függetlenül én voltam, és azokat a tapasztalatokat is használom, amiket aznap szereztem.

2012. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!