Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi magyarázhat egy hihetetlenü...

Mi magyarázhat egy hihetetlenül erős összeköttetést,2 ember között akik a semmiből ismerkedtek meg, és miért fullad állandó kudarcba az egész?

Figyelt kérdés

Csak azok írjanak, akik elmélyedtek már legalább egyszer a karmát és reinkarnációt való tanulmányozásban és félre tudták tenni (ha csak egy kis időre is) a szkepticizmusukat, ahogy én is tettem. Nem kell hinni ezekben, csak nyitottnak lenni a lehetőségre és aszerint elgondolkodni a kérdésen, hátha kisül valami olyasmi amire esetleg én még nem gondoltam.


Sztori: Volt egy lány, akivel még 2 éve ismerkedtem meg és rögtön erős kapocs alakult ki kettőnk között, nem vonzalom, hanem egy kapocs.. tudtuk, hogy nekünk dolgunk van egymással, ráadásul abban az időben még (16 évesen) megrögzött materialista voltam, minden mást kiröhögtem ami nem az volt, a spirituális világgal a filozófián keresztül ismerkedtem meg és alakítottam ki egy saját elméletet a világról, de ez már egy másik történet.. A lényeg, hogy úgy tudott velem beszélni a világ dolgairól, mint senki mással és én úgy tudtam mesélni neki a világ dolgairól, mint senki másnak. Aztán sorra találkozgattunk (mert hogy interneten kezdődött ami duplán fura volt mert általában élőben történnek ilyesmi "csodák"), de a találkozások rendszerint úgy zajlottak, hogy kezdetben jók voltak és a végére megutáltuk egymást, egyikünk sem értette miért, amolyan ösztönös reakció volt, majd pár hét, vagy egy hónap (esetleg 2) mosolyszünet, vagy pedig nem is beszéltünk egymással. A talik után először én éreztem késztetést arra, hogy nem akarok beszélni vele többet és tök jól éreztem magam ettől a gondolattól, még élveztem is, egy "végre megszabadultam tőle" érzésem volt, aztán ahogy teltek a hetek valami olyasmi játszódott le bennem, mint amikor valaki halogat valamit és ha nem teszi meg, akkor nagyon rossz lesz neki, próbáltam minden alkalommal elterelni a gondolataim, de nem sikerült, egy hatalmas hiányérzetem lett amit ha még tovább húztam akkor azt kezdtem érezni, hogy szerelmes vagyok belé és végül amikor már nem bírtam megkerestem és valahogy (erről homályos emlékeim vannak csak) újra sikerült ugyan azt a harmóniát kialakítani és beszéltünk újra.. egészen a következő találkozóig, amikor dettó ugyan az zajlott le, mint amit leírtam, csak más formában és eltérő időintervallummal.. a harmadik ilyen után, már konkrétan megmondtam neki, hogy ne beszéljünk többet és éreztem, hogy ezt is akarom, majd ismét eltelt pár nap vagy hét és égető szükségét éreztem, hogy újra jóba legyek vele, szinte már fájt, hogy nem tartjuk a kapcsolatot, holott mondom előtte alig 1 héttel tisztán éreztem, hogy soha többé nem akarok beszélni vele. Szóval lejátszódott ugyan ez összesen HATSZOR, mindig pozitív elvárással és reményekkel telve mentem oda vagy mentünk el helyekre és mindig ugyan az lett a vége, kivétel nélkül és ő ugyan így érez velem kapcsolatban, a különbség, hogy eddig mindig én kerestem fel újra (de ő rögtön kapott az alkalmakon, hogy újra beszéljünk, szóval, mintha készült volna már rá). Most ott tartunk, hogy a legutóbbi ilyen után majdnem fél hónapig nem hiányzott, nem is beszéltünk, aztán felkeresem valamiért és újra ez a "mostmár végleg nem beszélünk" dolog van, azzal a különbséggel, hogy most már kihoztam belőle, hogy ő mondja ezt, ne én. Nagyon hiányzik, de kezdek úrrá lenni rajta (legalábbis most ezt hiszem), pár napja azt éreztem, hogy szerelmes vagyok belé, aztán, hogy utálom.. tudom hogy olvasni más, de ez egy horrorisztikus valami, szó szerint fáj és épphogy tudom kontrollálni, néha nem is érdekel, néha meg beindulnak a gondolataim és azt érzem, hogy rögtön megfulladok.


Próbáltam magyarázatokat keresni, hogy valamivel végleg lezárjam ezt magamban és ha van reinkarnáció, akkor talán előző élet állhat a háttérben, vagy talán még ebben az életben lesz valami ami kettőnkkel kapcsolatos. Mit gondoltok?



2012. szept. 15. 15:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy: Az is lehet, hogy egy karmaszerű büntetés arra amit előző élete(i)mben követtem el.
2012. szept. 15. 15:37
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent, hogy nem vagytok igazán egymáshoz valók.Amolyan se veled, se nélküled kapcsolat, amire sokat alapozni nem lenne érdemes, szóval, szerintem mindketten jobban járnátok, ha végleg megszüntetnétek ezt a kapcsolatot és soha többet nem is beszélnétek.Mert ennek a kínlódásnak értelme nem sok van.
2012. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon erdekel, akkor gondolkodj ezen elalvas elött. Fontos, hogy jol tedd fel a kerdest! Pl. mi a magyarazat erre az összeköttetesre XY-nal?

Ne egyszer, sokszor, kitartoan! Lehet, hogy megalmodod majd. En sok mindenre kerestem eddig a valaszt, es gyakran igy almodtam meg. Egy pszichologiaban jartas, almokhoz nagyon profi elemzötöl is megkerdeztem, szerinte ezek lehettek elözö eletbeli emlekek (is).

Nem megszokott alom, egeszen különös erzes, es reggel tisztara emlekeztem mindenre, a többi alomhoz kepest ez olyan eletszerü, mintha "most" törtenne.

2012. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, de nem tudom eldönteni, hogy mi a valóság. Az, hogy nem kedvelem, vagy az amit most érzek, hogy olyan idióta vagyok, hogy megint elüldöztem, mert tökre elnézhetőek a hülyeségei... bizonyára mindkettő igaz csak különböző aspektusból nézve..
2012. szept. 15. 17:08
 5/12 anonim ***** válasza:

Magyarázatot nem tudok adni rá, de az én sztorim kísértetiesen hasonlít a tiédhez. Csak nálunk én vagyok a nő, és mi már 11,5 éve keressük a választ a te kérdésedre. Szintén internetes ismerettség, 1 évet voltunk hivatalosan együtt, azóta folyamatosan keressük egymást szinte kényszeresen. Többször volt ilyen soha többé, de aztán mindig újra és újra. Ő közben megnősült, elvált, én 7 éve egy kapcsolatban, ő most 2-3 éve, egyetlen egy exével sem tartja a kapcsolatot, én sem. Mégis, egyszerűen valami hihetetlen kapocs van kettőnk közt, ami miatt nem tudjuk elengedni egymást. Valami miatt viszont kapcsolat nem alakul ki újra. Én nagyon szeretném, de félnék is, nagyon, szerintem ő is, meg a mostani páromat is nehéz lenne elhagyni, de őérte, és csak őérte megtenném. Fogalma sincs, fogalmunk sincs, h mi ez, mert azért valahogy az együttélésre ő sem hajlandó rászánni magát - mint ahogy te sem a lánnyal a kapcsolatot, mégis iszonyatosan ragaszkodunk egymáshoz. 2001 májusa óta, és csak 1 év kapcsolat volt, nem is eltünk együtt. Ha gondolod, nyugodtan írj privit! Kivesézzük. Hátha okosabbak leszünk! Írok még részleteket. Meg ha tudod, akkor a pontos születési dátumotokat (óra, perc)+helyeket is írd meg :)))

34/N

2012. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha elgondolkodsz azon, kedveled-e, akkor nem szereted igazán.Egyszerűen csak kell neked valaki és megakadtál nála, pedig ennyi erővel nyugodtan kereshetnél mást is, talán sikerülne egy gördülékenyebb kapcsolatot összehozni.Mint ezen hezitálni még évekig.
2012. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Talán inkább legyetek csak jó barátok, lehet, hogy az jobb lenne nektek.
2012. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, olvassa-e még ezt valaki. Velem is kb ugyanaz a helyzet, mint amit a kérdező felvázolt, csak én sajnos menthetetlenül beleszerettem ebbe a valakibe, ő pedig nem viszonozza. Mégsem tudunk elszakadni egymástól, és rettenetesen szenvedek. Mindig megkeres, mindig újra megpróbáljuk, és aztán ellök magától, vagy éppen én őt. Magyarázatként azt találtam ki magamnak, hogy ez a büntetésem, de nem az előző, hanem a jelenlegi életemben elkövetett bűneim miatt. Esetleg van valakinek valami tippje ennek az egésznek a feloldására? És kérlek ne azt írjátok, hogy simán csak lépjek tovább, mert ez nem ilyen egyszerű sajnos, egy éve kínozzuk egymást már.
2012. szept. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 01:42


Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet toleránsnak lenni a másikkal, ha már ennyire nagy a kötődés? Én is meg ő is teljes meggyőződéssel mondtuk, hogy viszlát, akkor meg utána miért van heteken át belső mardosás? Nem lett volna jobb türelmesnek lenni? Értelmes emberek vagyunk, miért csináljuk ezt...

2012. szept. 29. 09:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Nálam az a baj, hogy ha ő nem része az életemnek, akkor nem működöm megfelelően, nem tudok enni, nem tudok aludni, stb. És boldog sem vagyok így, vele viszont igen, még ha bántjuk egymást, akkor is. Szeretnék megszabadulni ettől a helyzettől, de nem tudom, hogyan.

Nálad is ennyire durva a helyzet, Kérdező?

2012. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!