Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik Reinkarnáció?

Létezik Reinkarnáció?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 00:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
én már az előző életemben sem hittem benne :D:D:D
2009. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
:D köszi
2009. aug. 9. 01:07
 3/25 A kérdező kommentje:
de komolyan!
2009. aug. 9. 01:08
 4/25 anonim válasza:
100%

A következő életemben megmondom! :D

Na komolyra fordítva a szót. Reinkarnáció azok számára létezik, akik hisznek benne. Ez pont olyan, mint másoknak a mennyország.

2009. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Nincs semmilyen tudományos bizonyíték a reinkarnációra, a tudósok nem is tudnak mit kezdeni vele igazából mert nincs olyan h "lélekenergia" amit az energiamegmaradás szempontjából vizsgálhatnak (aki mást mond az nem ért a fizikához), innentől fogva teljesen hitt kérdése az egész (és attól még létezhet is, bár csodálkoznék).


Én azért nem tudok hinni benne mert ha van lelkem (értsd : létezik az embernek lelke / létezik olyan h lélek) nem tudom másképp felfogni mint az Énemet, a személyiségemet, a Bensőmet aminek a kialakulásához a géneim, a környezetem, az életben ért hatások, tapasztalataim vezettek. Azaz a személyiségem rengetegben függ a környezettől, a kortól amiben él az ember.


tehát, ha a "lelkem" valaha etiópiában egy munkás volt, akkor valószínűleg nagyon nem hasonlított a mostani énemre, ergo más személyisége volt, más Énje volt, más Bensője volt azaz 2 külön ember egy 1899-ben élő etiópiai munkás aki egész életében egy viskóban élt és nem érte semmilyen inger, mint egy 22 éves srác 2009ben a gép előtt, Budapest zajában. én így gondolom..


amire még szoktak hivatkozni, h a lélek halál után elszabadul a világba valahova kell menjen...

áltudományosan fogalmazva : a lélekmolekulák lebomlanak és bekerülnek a világba valahol össze kell áljanak mert miért ne (nincs olyan h lélekmolekula!!!)

tudományosabban : az idegrendszert alkotó építőelemek a földön keresztül "vissza"kerül a természetbe ..ergo ezek a molekulák / atomok befolyásolhatják még a férfi és a női szaporító sejteket. bár ennek/ezeknek a valószínűségi értéke egyenlő a legnagyobb nullával.


irodalom (ami még érdekes is és nem száraz) : Schopenhauer - A Nemi Szerelem Metafizikája


szóval .. az én hitem szerint nem létezik reinkarnáció

remélem tudtam segíteni és viszonylag érthető volt amit közölni próbáltam !

megyek aludni...

2009. aug. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
32%
Nem létezik. Sem túlvilág. Az ember ezeket a dolgokat azért találta ki, mert fél a nincs továbbtól nem tudja elfogadni a nemlétet és némi vigaszt jelent számára, ha bemeséli ezeket a dolgokat magának.
2009. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
91%
Én befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Nem volt olcsó, de hát csak egyszer élünk :)
2009. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
és mi történik egy ilyen tanfolyamon?
2009. aug. 9. 12:55
 9/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezöööö az elözö hozzászolo viccelt. Nincs ilyen tanfolyam.
2009. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
hallotam valahol h egy 4 éves kisfiu elkezdett beszélni a szüleinek h ő a 2-dik világhábóruban csatázot mijen repülőgépe volt és hogy hol halt meg! pedig erről nem halhatott sehol! az apja utána nézett annak a repülőgépnek amit a fia mondott és tényleg létezett ojan és meg tudta h ki csatázott azzal a repülővel ezt nem mondta meg a fiának de a utána el mondta a kisfiu h előző életében neki mi volt a neve és egyezett azzal amit az apja talált! 10 évesen meg mondta h 26 évesen ott fog meghalni ahol előző életében,utána erről többet nem beszélt. 26 évesen meghalt egy vasúti sinen! 2 évre rá ásni keztek azon a helyen és találtak egy 2-dik világhábórús repülőt és egy csontvázat azis abból az időből volt beazonositották h ki volt és egyezett azzal amit a fiu mondott lehet h tényleg ő tért vissza? ezek eléggé furcsa dolgok...
2009. aug. 10. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!